SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę do oceny, 77kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15218

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 131 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7771
Mam 38 lat, 77kg, 174cm. Interesuje mnie zwiększenie masy a przede wszystkim siły. Ćwicze od ok pół roku. Obecnie 3 x tydzień wg poniższego planu:

Poniedziałek/środa/piątek:
Wyciskanie na płaskiej ławce 5 serii x 6 powtórzeń
Podciaganie sztangi w opadzie 5s x 6p
Wyciskanie sztangi zza karku (lub przed sobą) 5s x 6p
Uginanie ramion ze sztangą 5s x 6p
Przysiad ze sztangą 5s x 6p
Unoszenie prostych nóg w zwisie na drążku 3 serie x 5 powtórzeń
Podciąganie na drążku 3 serie x 3-4 powtórzenia

Przy okazji prosze o uwagi do planu treningowego

oprócz treningu siłowego 2 x w tygodniu trenuje SW


WG wyliczeń moje TDEE to 3575
Moja dieta wygląda następująco.



Jeśli dobrze rozumiem to brakuje mi ok 900 kcal by dieta była zbilansowana. Chciałby jeść więcej, zwłaszcza produktów węglowodanowych, np. makaron, ale jest ciężko. Jeśli już to jem to cały dzień chodze pełny.
Prosze o wskazówki co robić, poprawić, na czy się skupić




Zmieniony przez - mario mario w dniu 2016-09-29 23:50:53
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Ale skoro zacznie Cię podlewać, to jest zbyt duża nadwyżka. Zamiana tłuszczy na węgle (będąc na tych samych kaloriach nie wiele zdziała, nadal będziesz jadł tyle ile jadłeś).

Tłuszcze pozyskuj też z innych źródeł https://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html#post1 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1119 Napisanych postów 3769 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68362
Witaj .
Wypełnij jeszcze ankietę, bo niewiele o Tobie wiadomo. Znajdziesz tutaj:
https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 131 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7771
ANKIETY
Wiek :Siła i masa
Płeć : mężczyzna
Wiek : 38
Waga : 77
Wzrost : 174
Obwód klatki :
Obwód ramienia : 36
Obwód talii : 92
Obwód uda : 55
Obwód łydki : 37
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 17%
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - FBW, 2 x tydzień SW
Odżywianie : Staram się jeść tak dużo jak moge i tak dobrze jak moge
Cel : masa i siła
Ograniczenia żywieniowe :
Stan zdrowia :
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Brak
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : Jeśli to konieczne choć preferuje tradycyjne odżywianie
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana


Zmieniony przez - mario mario w dniu 2016-09-30 00:06:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1119 Napisanych postów 3769 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68362
A masz może jakieś zdjęcie sylwetki? BF może być troszkę za duży na masę - lepiej ją zacząć przy niższym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 131 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7771
Czyli teraz powienienem robic rzeźbe i dopiero jak się bardziej odtłuszcze to wrócić do programu na mase? Zdjęcie sylwetki wrzuce jutro, ale przede wszytskim zalezy mi na zwiększeniu siły, a co za tym idzie pewnie tez i masy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1119 Napisanych postów 3769 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68362
Nie tyle chodzi o rzeźbę (choć można to tak umownie nazwać), co o dość niską ilość tłuszczu na ciele (szczególnie w rejonie brzucha), bo tłuszcz zakłóca hormony i powoduje przyrastanie większej ilości tłuszczu , a nie mięśni.
Opłaca się go pozbyć przed masowaniem.
Tak, większa siła wiąże się ze wzrostem mięśni, czyli z masą. Ale do masy czasem droga prowadzi przez redukcję i chwilowy spadek siły .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 131 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7771
Ta wartość BF pochodzi z początku lipca bo wtedy dokonywałem pomiarów. Obecnie wydaje mi się, że troche tłuszczu straciłem. Ile dokładnie to się dowiem jak zaktualizuje pomiary. Przy jakim BFie warto zaczynać program na mase? Co myslisz o diecie i programie treningowym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1119 Napisanych postów 3769 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68362
Zmierzyć się możesz sam dla siebie, natomiast jutro koledzy tylko rzucą okiem na fotkę i Ci odpowiedzą czy warto redukować czy nie. Nie musisz nic liczyć.
Dieta niezła, choć wydaje mi się trochę mało kcal jak na masę i mało tłuszczu. Nie ma sensu tego tak dokładnie na razie analizować, jutro będziesz wiedział czy to ma być masa czy redukcja i wtedy się to ogarnie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1119 Napisanych postów 3769 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68362
Na planach się nie znam, więc nie odpowiem , dobranoc :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 131 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7771
Przesyłam zdjęcie. Robiłem je bez żadnej "napinki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1119 Napisanych postów 3769 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68362
Moim zdaniem redukcja, aż zacznie być nieco lepiej widać mięśnie brzucha...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Płatki owsiane

Następny temat

Badania przed redukcją

WHEY premium