SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę do oceny, 75kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1982

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

22

Płeć

m

Cel

masa

Waga

75

Wzrost

173

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

15

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

siłownia, praca fizyczna

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

domowa siłownia

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

zbilansowana

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

bdb

Stosowana lub planowana suplementacja

kreatyna, beta alanina, przedtreningowa z ostrovitu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 55
Witam serdecznie, mój staż na siłownii to 7 miesięcy, robiłem ciągle mase (startowałem od 68kg) mase konczylem na 2800 kcal, fajnie wchodzilo bo wymiary rosły a pas praktycznie w ogóle - 2 miesiące temu wyjechałem do pracy i nie trzymałem diety i nie trenowałem, obwody troszkę spadły, ale i tak są dużo większe niż gdy zaczynałem treningi. Zaczynam od 2800 kcal bo wtedy robiłem na tylu masę, ale nie pracowałem, a teraz pracuje 8h dziennie także pewnie to będzie gdzieś okolice mojego 0 ale będę dodawał kcal w razie potrzeby. Oczywiście co jakiś czas zmieniam diete, warzywa jem do każdego posiłku, pomidory, marchew, brokuł, rzodkiewka itd. wszystko surowo

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75961 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754448
Nie trzeba, ewentualnie z wyjątkiem ziemniaków, strączkowych, czy buraków. Jednak wprowadzaj je w rozpisek np. O 0 wartości kcal, abyśmy widzieli jak to wygląda.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699603
Dieta wyglada całkiem Ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Danie typu : jajecznica na maśle - to czyjś gotowiec, wprowadz zatem w zrzut jajo (ilość gram) oraz ile i jakiego tłuszczu użyłeś.
Podbiłaby delikatnie białko na około 150g, ryż biały wymieniaj częściej na basmatii, parabolied, czy jasmioowy.
Warto na pewno wrzucać w michę tłustsze kawałki mięs, do tego można dodać jakieś orzechy, czy nasiona, oliwę z oliwek, awokado.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 55
Dziękuję za odpowiedź
Flex, a co zmienić żeby nie było calkiem ok tylko ok?

Blue_hope ok postaram się podbić białko, oczywiście nieraz zarzuce awokado czy orzechy, migdały, chia. Tylko pytanko - czy mogę przeholowac z o3 - chia ma ich calkiem sporo, lniany też. Proporcje kwasow tluszczowych staram się zawsze trzymać 1:1:1, ew 1:2:1 zależy jak wyjdzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699603
Jest Ok . Z białkiem tez nie przesadzaj , budujesz mase wiec tutaj można nawet zastosować 1,5g białka na kg i obserwować . O3 z pożywienia nie przedawkujesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75961 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754448
Ok będzie, w przypadku, gdy kolejne dni będziesz urozmaicał a nie jadł codziennie to samo. Jest to istotne. Jak wygląda ta nowa praca? Fizyczna?


Zmieniony przez - domer w dniu 2017-06-19 15:02:25

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 55
Flex - z tego co czytałem to najlepszy stosunek jest o3 do o6 to od 1:1. do 1:5, a np. gdybym jadł samego pstrąga i chia to stosunek wyglądął by 4:1 na korzyść o3 :P oczywiście nie zamierzam tak robić, tylko pytam się czysto teoretycznie gdyby mi kiedyś taki dzień wypadł że ten stosunek tak będzie wyglądał ''to nie umrę''?

Domer - staram się urozmaicać, kupuje różne źrodła ww jak kasze, ryże, czasami jąkąś karkówke, schab zarzuce, tłuszcze jak już mówiłem awokado, orzechy dorzucam. Tak praca nowa fizyczna, nie jest aż tak strasznie ciężko, ale nieraz muszę coś ponieść itd.


Zmieniony przez - marchewa69d w dniu 2017-06-19 16:06:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699603
Nie umrzesz , nigdy nie zawracałam sobie tym głowy . Patrzę jedynie na o3 . Jak ktoś nie ma co robić to może sobie to liczyć a i tak kiedyś umrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 55
Czyli nie liczyć stosunków tylko zwracać uwagę żeby trochę tej o3 bylo w diecie zarówno kwasów ala jak i epa+dha?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699603
Tak , nie dajmy sie zwaryjowac .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 55
A ja, głupi zawsze liczyłem i martwiłem się oby nie było za dużo tej o3 albo za mało i właśnie często wychodziło mi za dużo o3 i musiałem kombinować:D No to jeszcze zapytam o to urozmaicanie diety - urozmaicam owoce, warzywa, czasem jakaś kasza zamiast ryżu, ale są produkty, które goszczą u mnie ciągle w diecie takie jak oliwa z oliwek (tanie źrodło tłuszczy jednonienasyconych), jaja - jednak jakaś alternatywa dla mięs, jem głownie rano, no i twaróg półtłusty który bardzo lubię i jednak też jakaś alternatywa dla mięs. Czy te produkty mogą u mnie gościć w każdej diecie, a urozmaicać dietę w innych posiłkach (np. wymiana piersi z kurczaka na karkówke wołowine łopatke), albo lnianego, na chia, siemie lniane, orzechy, albo olej kokosowy na wiórki itd.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Low carb

Następny temat

3000kcal na redukcji? Czy to możliwe?

WHEY premium