SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę do oceny, 74kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2625

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3334
Czy jakiś dobry samarytanin rzucił by okiem na dietkę ;)?

Płeć : mężczyzna
Wiek : 24
Waga : 74
Wzrost : 177
Staż: 2-3 lata
Obwód klatki : 104
Obwód talii : 84
Obwód uda : 58
Obwód łydki : 34
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 14%
Aktywność w ciągu dnia : non stop coś robię
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3 x split, + 1 x boks
Cel : zbudować masę mięśniową
Ograniczenia żywieniowe : kiepsko trawię nabiał, mam dość wrażliwy żołądek
Stan zdrowia : bez zastrzeżeń
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : BCAA (w czasie trenigu), zma, multiwitamin + mineraly, d3, cdp-cholina
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : Tak
Stosowane wcześniej diety : BRAK


Co do diety: w dni treningowe (3,4 posiłek) wyrzucam oliwę, w jej miejsce dodaje węgle, w czasie treningu 10g bcaa, po treningu 50g odzywki białkowej.
W tygodniu piję 3-4 browary / 200 wódy + 2x niezdrowa szama w weekend
Mięso zamierzam zmieniać, ryby, wieprzowina, wołowina, tylko chude kawałki











Zmieniony przez - Vante w dniu 2017-08-12 16:51:44

Zmieniony przez - Vante w dniu 2017-08-12 16:53:40
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75962 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754453
Dlaczego taka niska podaż kcal? Jak liczyłeś zapotrzebowanie? Mógłbyś wkleić jeszcze kilka innych dni aby zobaczyć, jak wygląda urozmaicenie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3334
jeżeli chodzi o urozmaicenie to zamiast makaronu: ryż (brązowy, basmati), kasza gryczana, raz na jakiś czas ziemniaki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75962 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754453
I to tyle? Nic więcej nie jadasz?

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3334
Kurcze, zle zmodyfikowalem moja odpowiedz :), to co napisalem powyżej miało być tym co napisałem poniżej :)

posiłek 1. zawsze tak samo
posiłek 2. tutaj zawsze kanapki (praca), z doprawionym tłustszym mięskiem. // różne mięsa
posiłek 3. tutaj zamist makaronu - ryż (brazowy, basmanti), kasza, czasem ziemniak // mięso udziec wołowy/polędwica wołowa/wieprzowa/cycek z indyka/łosoś peiczony/miruna
posiłek 4. Jak wyżej
posiłek 5. tutaj wrzucam rózne wariacje nabiału - sery/ czasem rybka

ogólnie, nie mam rozpisanej diety z urozmaiceniami, po prostu co 2-3 dni zmieniam rodzaj makaronu/ryżu i mięska :), ale sposob przygotowania obrobki taki sam, trzymam sie zeby ilosc kcal byla podobna w zaminnikach

Warzywa i owoce - głównie sezonowe


Zmieniony przez - Vante w dniu 2017-08-12 17:27:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75962 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754453
Wydaje się ok. Pamiętaj jeszcze o r9żnych źródłach tłuszczów: olej kokosowy, orzechy, nasiona, masło, itp.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Preparat multiwitaminowy ma nieprzemyślaną recepturę, stąd też stosowanie tego suplementu to kiepskie rozwiązanie ( do tego zma ). Teraz ( w środku lata ) można wystawić się na ekspozycje słońca i łapać d3 - jeśli nie przebywasz całe dnie w pomieszczeniu to suplementacja tą witaminą jest zbędna (chyba, że masz niedobór) ale tego nie wiesz dopóty nie zbadasz poziomu tej witaminy.

,,W tygodniu piję 3-4 browary / 200 wódy + 2x niezdrowa szama w weekend''

Kilka piw np:2-3 w tyg. jeszcze ujdzie (dobrej jakości piwa zawierają trochę witamin, minerałów etc) bowiem czysty etanol to zwyczajna trucizna ( mowa o wódce ), do tego śmieciowe żarcie co weekend. Masz problemy z alkoholem? bo picie wódki w środku tygodnia jest co najmniej dziwne.

Wybacz, ale trochę mnie to bawi jak ktoś stosuje bcaa które notabene wcale nie jest koniecznym suplementem, a pije czystą w tygodniu .
(nie zrozum mnie źle) w humorystyczny sposób to napisałem, ale naprawdę to nie ma większego sensu.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-08-14 11:16:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3334
Czytałem ostatnio że preparaty typu witaminy+minerały wzbudzają coraz większe kontrowersje i lepszym sposobem na uzupełnienie ich jest koktajl owocowo/warzywny. Witaminy łykam co 2 dzień, ciężko mi stwierdzić czy coś mi dają.

Prowadzę suplementację wit d, ponieważ mam niedobór ;)

Z tymi piwkami i wódą, chodzło mi że: albo wypije te 3-4 piwa w tygodniu albo już tą wódeczkę (np: 2 piwa wtorek, 2 piwa sobota), jestem dość imprezowym chłopakiem, na zawody się nie wybieram, więc uważam że i tak nie najgorzej jeżeli chodzi o taką ilość %%%.

Co do bcaa to koledzy mówili że warto. Jest całkiem smaczne i niedrogie, więc wcinam ;)

Tylko leszcze nie mają humoru, a ja akurat bardzo go cenię, więc jak dla mnie pisz tak dalej!



Zmieniony przez - Vante w dniu 2017-08-15 17:14:51

Zmieniony przez - Vante w dniu 2017-08-15 17:16:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699608
W tygodniu to się pracuje a nie pije wódę
A w weekend możesz sobie wypić , wszystko dla ludzi . Zamykanie życia tylko dla siłowni również nie jest zdrowe.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny, 94kg

Następny temat

Dieta na mase dla piłkarza, 64kg

WHEY premium