SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę do oceny, 71kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4279

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 689
Prosiłbym o ocene diety, dopiero zaczynam i przyznam, że ilość artykułów oraz wiedzy potrzebnej na start jest ogromna.
Wiek :26
Płeć : M
Waga : 71
Wzrost : 178
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 15-20%
Aktywność w ciągu dnia : szkoła
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x bieganie, 3x trening
Odżywianie : nie jem duzo
Cel : masa mięśniowa

To tylko jeden z wariantów, nie chcę codziennie jeść tego samego, więc prosiłbym również o jakieś alternatywy posiłków, produktów.



Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Tutaj brakuje podstaw diety zbilansowanej. Sugeruję zacząć od początku i poczytać na jej temat:

http://potreningu.pl/articles/1300/dieta-prawidlowo-zbilansowana 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
ryż ważysz przed czy po ugotowaniu, jak wpisujesz pierś to daj surową pierś i osobno tłuszcz na któym ja smażysz, najlepiej wybierać surowe produkty a nie wpisywać je po obróbce

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 689
Po gotowaniu podałem ryż, dzięki za sugestie, poprawię jak wrócę ze szkoły
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Tak jak Anubis napisał - wpisuj przed obróbką termiczną produkty do dziennika żywieniowego.

Białko można podciągnąć do tych 130g aby było coś na tym talerzu. Płatki kukurydziane z mlekiem to bardzo ubogi odżywczo posiłek. Zresztą tego typu płatki do eliminacji, szynki sklepowe przepełnione konserwantami tak samo. W diecie występują głębokie niedobory żywieniowe. Jak wygląda kwestia spożycia warzyw/owoców/omega-3?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
ryż podałeś po ugotowaniu ale w tabele już wrzuciłeś surowy, 100g ryży po ugotowaniu może ważyć ok 250-300g, czyli tak naprawdę zjadłeś może 3/4 ryżu czyli ok 50g węgli a nie 150g.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
jw
jeśli chodzi o alternatywy to po prostu gotuj i jeszcze raz gotuj. Mniej bym się skupiał na tym etapie na kolariach a więcej na jakości jedzenia
Dział kuchnia jeśli chodzi o przepisy :)
a tutaj takie ogólne źródła z których możesz korzystać
Źródła białka: mięsa:( pierś z kurczaka, wołowina, podroby, udka, wieprzowina: karczek, schab), ryby (głównie słonowodne: śledź, łosoś, pstrąg, dorsz), mleko, jaja, twaróg, serki wiejskie, jogurty naturalne, owoce morza.
Źródła węglowodanów: ryże, płatki owsiane, makarony pełnoziarniste, ziemniaki, kasze, pieczywo pełnoziarniste
Źródła tłuszczy: tłuste ryby, olej lniany, jajka, oliwa z oliwek, orzechy, masło, olej kokosowy i wiórki, sery podpuszczkowe, awokado, nierafinowany olej rzepakowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Tak na marginesie, jak masz 20% tkanki tłuszczowej, to nadwyżka kaloryczna nie jest dobrym pomysłem.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Wrzuć zdjęcie sylwetki do oceny. Na jego podstawie można będzie określić jaki obrać cel. Wrzuć również poprawioną rozpiskę diety.


Zmieniony przez - domer w dniu 2017-10-19 17:47:42

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Zgadza się.
Najlepiej będzie jak wrzucisz swoje zdjęcie do wglądu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 689
Spędziłem cały dzień nad czytaniem i myślę że trochę wiem więcej dlatego spróbuję stworzyć coś sensownego i wrzucić jeszcze raz. Z tym, że zajmie mi to trochę czasu gdyż nigdy nie gotowalem i zawsze stolowalem się na mieście i tu jest spory problem. Ponadto posiłki będę musiał przygotować wieczorem na następny dzień z racji tego że jestem po za domem i tu pojawia się problem jak to zabierać na uczelnie? Wieczorem wrzucę zdjęcie sylwetki i liczę szczerze na waszą pomoc gdyż zwyczajnie ta dieta mnie trochę przerasta. Dziękuję za wszelkie rady
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
W odpowiednich pojemnikach, wolnych od BPA. Jeśli nie masz możliwości odgrzewania to również można pomyśleć o torbach termoizolacyjnych, ale wtedy musiałbyś sobie zrobić posiłek z rana na ciepło, aby wytrzymało parę godzin - jeśli oczywiście zależy Ci na ciepłym posiłku.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-10-20 13:10:58
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przyswajalność białka

Następny temat

Potrzebna dieta

WHEY premium