SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę do oceny, 66kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14005

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

29

Płeć

Mężczyzna

Cel

Masa

Waga

65,7

Wzrost

167

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

15

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Praca siedząca, wstaję o 7.30 kładę się spać o 23. Trenuję zazwyczaj około 17.

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Trening 2x w tygodniu trening siłowy, 1x CrossFit. Stać 2 lata z przerwami.

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Opisałem w temacie.

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stan bardzo dobry. Wyniki z krwi ok.

Stosowana lub planowana suplementacja

Odżywka białkowa, BCAA, ZMA.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 14246
Jak tak na spokojnie spojrzeć to praktycznie cały ostatni rok ćwiczeń to brak efektów. Sylwetka lekko się wyrzeźbiła, ale robiąc przy tym masę nie mam wzrostów obwodów...

Podrzucę również link do tematu z planem treningowym, może tam trzeba coś mocniej pozmieniać>
https://www.sfd.pl/2x_FBW_+_Nogi.-t1160704-s2.html#post-18405453 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Więc pewnie kalorii jest za mało. Wrzucisz raz jeszcze przykład dnia treningowego i nietreningowego? Ile wyszło Ci za zapotrzebowaniu na "zero"?

Trening konsultuj z działem w którym masz temat lub z działem początkujących.
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 14246
Zapotrzebowania na zero wyszło mi 2350kcal.
Zrobiłem
B: 2g/ kg = 130g
T: 1,5g/kg = 100g
W: 5g/kg = 330g

Ze względu na różnorodność dni treningowych (w każdym tygodniu to były często inne dni) w dni treningowe robiłem 2800-2900kcal, w nietreningowe około 2400 zazwyczaj ucinając węglowodany.


Zmieniony przez - Wojcieszko87 w dniu 2018-02-08 12:11:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Skoro nie ma efektów w postaci zmian obwodów ciała, to zwiększaj kcal. Nie ma ich zbyt wiele w diecie.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 14246
Ale pytanie do tych 2800 kcal dorzucić np 150 kcal (wystarczy?) w postaci np. warzywa, czy raczej wrzucić coś co zawiera węgle, białko lub tłuszecze? Pomożecie co można dodać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 14246
Dodałem siemię, nasiona chia, jest więcej białka i 110g tłuszczu... Co o tym myślicie?















...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 415 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 18388
Skoro wszystko stoi to daj DT i DNT po 2800 i patrz co się będzie działo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Całkiem ok się prezentuje. Obserwuj teraz obwody, warto co 1-2 tyg zerkać na zmiany.

Tylko ta pierś z indyka Dulano, to szynka?
Staraj się, aby w tych 2gich śniadaniach było te 20-30g białka. Tak to rozłóż sobie, żeby Ci pasowało, być może WPC tam wskoczy, a ujmiesz mięsa nieco?


Zmieniony przez - blue_hope w dniu 2018-02-08 18:15:40

Zmieniony przez - blue_hope w dniu 2018-02-08 18:17:18
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 14246
Nie szynka... To pierś z kurczaka, ale tak ją dodałem :)

Mogę bez problemu dodać 30g białka (mam w domu Olimp Pure Whey Isolate 95) do 2 śniadania. Z tym, że ja ten posiłek dzielę na 2. 1 część traktuję jako 2 śniadanie, a 2 jako taki podwieczorek, ale spożywam go zazwyczaj około 16:30 przed treningiem. Wtedy gdzie lepiej dorzucić to białko? I czy ta część bez białka będzie odpowiednim daniem? Bo w sumie mógłbym to zjeść jednorazowo, ale wtedy jadałbym dziennie 4 razy...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Boczek wędzony to kiepski produkt bowiem od czasu do czasu może się znaleźć, odradzam jednak jego podsmażanie. Bułki, mięso mielone paczkowane czy sklepowe wędliny do eliminacji. Faktycznie niektóre posiłki uznawane są jako przekąska, a nie posiłek, brakuje w nich odpowiednią ilość białka.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Makroskładniki w diecie

Następny temat

Dieta redukcyjna 70kg (keto)

WHEY premium