SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę do oceny, 60kg - nietolerancja laktozy

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2311

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 124


Wzrost: 178
Waga: 60
21 lat

Powoli bawie się dietą, zapotrzebowanie to ok. 2800kcal, mój organizm nie toleruje laktozy :/
Jestem w pracy od godziny 6;00 do 14;00 i około 15 wracam do domu - wtedy dopiero mogę zjeść normalny posiłek, oczywiście do obiadu dochodzą też warzywa. Między posiłkami jakieś jabłko, mandarynka, banan
Problem mam taki, że nie wiem czy może być taka przerwa od godziny 5 do 12 z jedzeniem, w pracy jestem w stanie zjeść o godzinie 7:00 i o 12;00 ale muszą być to posiłki przygotowane w domu, brak możliwości podgrzania itd. także raczej nic pożywnego tam nie wezmę.
Ten chleb to z ogórkiem, pomidorem, czasami biorę jeszcze do tego jajko ale nie stosowałem wtedy żadnej diety, brałem na co miałem ochote. Te 210g to wyjdą jakieś 3-4 kanapki.

Druga sprawa- jakie produkty jeść po i przed treningiem ? Trening ok. 18;00. Węgle, białko ? Przed snem może być np. tuńczyk ?


Zmieniony przez - nilek w dniu 2017-06-10 19:54:05
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Tu trzeba od podstaw zacząć a nie zastanawiać się nad poisłkiem przed i potreningowym. Liczysz zapotrzebowanie, dodajesz 300 kcal, skoro celem jest masa. Stosujesz standardowy rozkład makro: 2 g białka, 1 g tłuszczy (min) na kg masy ciała, reszta z ww. Bilansujesz poisłki czyli starasz się , żeby w każdym było białko ww i tłuszcze. Sam chleb to nie posiłek i tego chleba jest za dużo. Potrzebujesz kanapek - żytni razowiec na zakwasie, masło własnoręcznie upieczone mięso plus warzywa - i jest kanapka=zbilansowany posiłek. Godziny posiłków dopasowujesz do swojego grafiku, godzin pracy i innych obowiązków. Mało kto ma możliwośc jedzenia z zegarkiem w ręku, a co istotniejsze - nie ma to znaczenia. Większośc ludzi uczy se pracuje i zabiera pojemniki z jedzeniem do pracy. Poza tym poprawiając dietę nie wpisuj gotowych posiłków typu smażona pierś w panierce, tylko mięso z piersi kurczaka plus tłuszcz użyty do smażenia. W panierce raczej nie smażymy, zwłaszcza takiej tradycyjnej, bo wchłania ogromne, niepoliczalne ilości tłuszczu.

1900 kcal to ja jem na zerowym bilansie, jak się przykladam do treningów


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2017-06-10 20:23:29

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 124
Zmieniłem na coś takiego. Posiłek 4 ew. mogę zamienić z posiłkiem 2. Brakuje mi jednak jeszcze z 200 kalorii, nie wiem gdzie je wcisnąć. Nie dodawałem warzyw, ale one jak najbardziej są i będą, jem cały czas nawet bez diety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Ryż z oliwą to nie jest posiłek, dodaj do niego żródło białka (jakąs sałatkę możesz zrobić ale do niej bardziej mnie osobiście pasowałby makaron). Do ostatniego posiłku ww. Nie "zalewają", poprawiają regenerację i jakośc snu. Tuńczyk od czasu do czasu, jak i inne "rzeczy" z puszki. Osobiście jakbym zjadła 100 g owsa, potem 100 g brązowego ryżu i jeszce 100 g pełnoziarnistego chleba to mój układ pokarmowy odmówiłby wspólpracy, ale to kwestia osobnicza, spróbuj, przetestuj ewentualnie zmieniaj. Jak brakuje kalorii dorzuć do któregoś posiłku owoce - owoce wliczamy.Popracowałąbym jescze nad zródłami tłuszczy bo u Ciebie to tylko jajka i oliwa - są ok, ale trzeba też dorzucić do diety bardziej tłuste mięsa, bardziej tłuste ryby (łosoś, makreala, sardynka, śledz), orzechy, awokado, kokos.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6255 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Zbilansowaba dieta to nie tylko mięso z piersi kurczaka, jaja i oliwa. Masz do wyboru wiele różnych źródeł składników odżywczych, więc nie ograniczaj sie w ten sposób. Poza tym np w Biedronce masz cały nabiał dostępny bez laktozy.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191493
Witaj,
Dużo nie ważysz , nie lepiej ci zrobić jadłospis na 4 posiłki ? Łatwiej będzie wkomponować zbilansowane posiłki .
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 124
Pewnie byłoby lepiej i prościej to zjeść, ale nie za bardzo wiem jakbym mógł to ułożyć w 4 posiłkach. Do tej pory jadłem jakieś bardziej śmieciowe jedzenie i to w dodatku nieregularnie :/
Każdy posiłek musiałby mieć +/- 700kcal i nie wiem czy w pracy miałbym tyle czasu żeby to zjeść


Zmieniony przez - nilek w dniu 2017-06-11 13:48:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6255 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Zrób więc tak jak Ci pasuje najbardziej. W pracy, z reguły każdy ma ok 15-20min przerwy i spory posiłek bez problemu można wtedy zjeść. Jeden przed pracą a dwa kolejne po pracy.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase

Następny temat

Moje wątpliwości odnośnie odżywiania

WHEY premium