SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę - dodatkowe kg dla wszystkich potrzebujących!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 813082

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 344 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 14809
aktualnie przyjmuje zsie ze dla doroslego czlowieka min. 3% dziennego zapotrzebowania na kcla powinno pochodzic z NNKT. natomiastr stosunek n3:n6 powinien sie wahac w granicach 1:4-6 , czytalem gdzies o 1:3, a na forum gdzies ostatnio nawet o 1:1

w oleju lnianym ~50% to ALA kwas z rodziny omega-3. tak ze jedna lyzka to ~ 7g tego kwasu. chcac zachowac stosunek 1:3 powiniens spozyc 21g kwasow z rodziny n6. co dsaje w sumie ~28g tluszczu tj. ~250kcla tak ze musial bys miec diete ponad 8000kcla zeby ta wartosc stanowila mniej niz 3%

sa to tylko teoretyczne rozwazania

pzdr.

Iam going to stay young until I die.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 15094 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 101723
wg. tego co Ellis wyżej napisał:
o-3:o-6 1:1
czyli jeśli o-3 zjem ~7g, to i 7g. o-6
daje to ~14 g.
stosunek nasycone-jednonienasycone-wielonienasycone 1:2:1
czyli ~14g + ~28g. + ~14g
daje to ~56g. tłuszczu.
dużo??

"Jak kraść, to miliony.
Jak ruchać, to księżniczki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
nonono elis wymiatasz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 2286 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21699
Przyznam szczerze ze te wyliczenia bardziej do mnie przmawiaja. Poprzednie diety na mase z innych artykulow niestety mi nie pomogly. Uloze wedle tego postu i moze w koncu cos pojdzie z masa Tylko mam problem. Chodze na basen w tygodniu po 4-5 razy (wychodzi od 7 do 10 godzin plywania). Czasami plywam po 1,5 h ciagiem i nie wiem jak wyliczyc swoje zapotrzebowanie. Bede chodzil na silownie 2 razy w tygodniu po ok. 1.15 h. Nie bardzo rozumiem jak policzyc aeroby w wypadku basenu i w ogole potraktowac ten basen.

Student Turystyki i Rekreacji

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 227 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1969
Elli, dzieki za odpowiedz. Widocznie musze powalczyc z moim uwielbieniem dla smazonego smazonego miesa i ryzu

"Zero uwag - 3 setki - Hayabusa"
"W kaskach nas dwoch, budzik na dwustu, witaj w krainie glupcow. Na polu nawierzchni rzadza milimetry..."
"Za nami policja, my zwiekszamy dystans, bo nie zatrzyma nic nas w drodze do raju..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 517 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17600
3600 kalorii dla czlowieka wazacego 60kg ?
brzuch jak pilka, zoladek 3 razy taki jak przedtem.
powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 15094 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 101723
mhm

"Jak kraść, to miliony.
Jak ruchać, to księżniczki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
peres83 są różne zasady i standardy ja uznaję taki jako odpowiedni do tego typu diety... proporcja 1:1 o-3 do o-6 jest praktycznie niewykonalna.

niektóre osoby polecają proporcję nasycone/jednonienasycone/wielonienasycone 1/1/1 inni zalecają np: NNKT 8-10% zapotrzebowania na tłuszcze 2-3% o-3 i 6-7% o-6. Dużo zależy od ogólnej ilości tłuszczu w diecie, która tutaj nie jest dokładnie określona.

Biorąc pod uwagę słabą konwersję ALA do EPA i DHA to 15 g powinno być ok. raczej nie ma znaczenia kiedy je przyjmiesz.

Basen to raczej interwały nie znam dokładnego przelicznika do tego typu aktywności, ale mogę powiedzieć, że raczej sporo spalasz i trudno będzie o dodatkową masę.

3600 kcal to sporo, ale nie musi być to kasza gryczana, są przecież gainery itd. wszystko można jakoś rozwiazać, a bez odpowiedniej ilości kalorii nic nie można zrobić... zawsze będziesz chudy i tyle.


Zmieniony przez - ellis w dniu 2006-01-03 14:38:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3676 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22018
Świetny artykół - SOG
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 344 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 14809
ellis a czy w ogole kwasy tluszczowe nasycone sa potrzebne w diecie??
i dlaczego?


Zmieniony przez - peres83 w dniu 2006-01-03 16:42:41

Iam going to stay young until I die.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Glukoza przed i po treningu

Następny temat

posiłek przed treningowy

WHEY premium