SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę - do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6812

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 527 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 36480
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
W jaki sposób zwiększyłeś obwód ramion przy utracie ok. 12kg masy, w tym mięśniowej i reszcie obwodów. Wydaje się to dość kontrowersyjne. Mało tego, taki skok wagi w dół przez zaledwie 3 miesiące może negatywnie odbić się na gosp. hormonalnej jak i metabolizmie. Dodawanie w powolnym tempie kalorii może pogłębiać istniejące już problemy. Nie obraź się, ale spożywasz suplementów tyle co ,,cukierków'' a większość z nich jest zbędne bądź niepotrzebne całkiem. Wiedza najpewniej oparta jedynie na tym co jest napisane na etykietach danych produktów. W diecie występują głębokie niedobory żywieniowe, skutkiem tego może być zaburzona aktywność zarówno enzymów, jak i hormonów regulujących. Może dojśc również do upośledzenia funkcjonowania gospodarki energetycznej. Nie twierdzę, że u Ciebie jest tak źle bowiem mogły zajść niekorzystne następstwa w ustroju. Zapatrywanie się jedynie na jakieś cyferki na wadze może sprowadzić na manowce.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2018-01-03 14:47:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 37 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4904
ale co Wy chcecie żebym od razu wskoczyl na moje wyliczone zapotrzebowanie 3044? wariactwo.
jeśli spożywam jak cukierki - to powiedz co usunąć. Doradź zwyczajnie.

wstawilem kolejny dzien diety - można powiedzieć ''jest ok, doloz wiecej WW''

czy mozna jesc chleb zytni 100%?

waga poszla w dol tylko dlatego, ze przez wiekszosc zycia bylem siedzącym grubaskiem i wziąłem sie za siebie. Intensywne treningi silowe, krótkie przerwy + cardio, a do 2000kcal zszedlem na ostatnie 1,5 tygodnia! Do tego czasu oscylowalem w przedziale 2500, teraz chce wchodzic z tygodnia na tydzien coraz wyzej, a nawet co kilka dni - OBSERWACJA.













Zmieniony przez - Shivarsky w dniu 2018-01-03 16:28:44

Zmieniony przez - Shivarsky w dniu 2018-01-03 16:30:40

Zmieniony przez - Shivarsky w dniu 2018-01-03 16:31:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12166 Napisanych postów 22006 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627416
"suplementacja
rano: wit D2000+K, wit c, magnez, omega 3, wapń, potas, chrom, selen, beta alanina 5g
po 2 posiłku: witamin complex olimp
przed treningiem: bcaa 10g, glutamina 5g, beta alanina 5g, cytrulina 5g, aakg 5g,
po treningu: bcaa 10g, glutamina 5g, aakg 5g, wit c
przed snem: zma, glutamina 5g, wit c, będę testować GABA - bo dostałem w prezencie; 2g."

Faktycznie dużo - na Twoim etapie treningu zostawiłabym tylko wit. D. reszta albo jest wyłącznie wytworem marketingu, albo powinna byc dostarczona z własciwą dietą, albo odgrywa znaczenie przy maksymalnie wyżyłowanej diecie/treningach zawodowców. Póki co - nie jesteś zawodowcem...


Zmieniony przez - Paatik w dniu 2018-01-03 17:53:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Spożywając ok. 20g glutaminy dziennie możesz wyrządzić sobie wiele szkód, w dłuższej perspektywie. Chcesz żebym się zagłębiał w biochemię i rzucał badaniami naukowymi? mogę, ale czy jest sens? raczej nie. Bcaa to placebo, witaminę C z nawiązką można dostarczyć z żywienia, suplementacja potasem, wapniem, selenem połączona z multiwitaminami to jakiś obłęd, takim sposobem można doprowadzić do nadmiaru witamin jak i poszczególnych minerałów, nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy jak np: potas może być niebezpieczny w dużych dawkach. Muszę Cie rozczarować, ale nie zastąpisz warzyw kapsułkami.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2018-01-03 19:08:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Jedzenie 2000 kcal przez młodego aktywnego mężczyznę - to jest wariactwo, tak nawiązując do wcześniejszego postu.

http://potreningu.pl/articles/4354/mit-reverse-diet

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 37 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4904
Mój 3 meal day

1. Owsianka wpc owoc
2. Kurczak ryż warzywa
3. Omlet: 3 całe jaja, twaróg, kakao, cynamon, masło orzechowe + woda Gazowana do spulchnienia:)
4. Przedtreningowo: kurczak kasza warzywa
5.potreningowo tuńczyk/łosoś makaron warzywa

Makro dostosuje 2g białka 5g ww 1g tłuszczy
2600 kcal I będę stopniowo zwiększał.

Prosze o ocenę takiego meal Day pod kątem dobranych składników
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 37 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4904
kolejna propozycja.

a poza tym suplementy ograniczam do:
multi witaminy
witaminy c + d3/k2 w okresie jesienno zimowym
bcaa+glutamina okolo treningowo
białko wpc

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Ilość białka 217g, masa ciała 70kg, założenia 2g białka na kg masy ciała. Kompletnie mija się to z tym co piszesz. Wprowadź poprawnie to co załozyłeś.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 527 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 36480
dudee
Spożywając ok. 20g glutaminy dziennie możesz wyrządzić sobie wiele szkód, w dłuższej perspektywie. Chcesz żebym się zagłębiał w biochemię i rzucał badaniami naukowymi? mogę, ale czy jest sens? raczej nie. Bcaa to placebo, witaminę C z nawiązką można dostarczyć z żywienia, suplementacja potasem, wapniem, selenem połączona z multiwitaminami to jakiś obłęd, takim sposobem można doprowadzić do nadmiaru witamin jak i poszczególnych minerałów, nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy jak np: potas może być niebezpieczny w dużych dawkach. Muszę Cie rozczarować, ale nie zastąpisz warzyw kapsułkami.



Zmieniony przez - dudee w dniu 2018-01-03 19:08:15


Taka ciekawostka - W USA karę śmierci wykonuje się poprzez użycie substancji, która powoduje zaburzenie gospodarki potasowej w organizmie w trybie natychmiastowym powodując zatrzymanie serca. Jak wiadomo serce jest mięśniem, a potas odpowiada w dużej mierze za prawidłowe funkcjonowanie naszych mięśni.

Niech dalej spożywa dużo potasu.
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o ocenę diety redukcyjnej

Następny temat

Redukcja czy masa?

WHEY premium