SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę + ćwiczenia.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2056

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45
Witam,
bardzo zależy mi na zwiększeniu masy mięśniowej. Posiadam stworzoną przez siebie dietę. Proszę o skorygowanie ewentualnych błędów ponieważ nie jestem w temacie zbyt obeznany. Proszę także o ułożenie treningu. Do dyspozycji mam sztangielki(2x 20kg) drążek oraz ławeczkę(do rozpiętek ponieważ nie posiadam sztangi).Trenuję codziennie piłkę nożną dlatego nogi sobie odpuszczę. Chcę skupić się głównie na: klatka + triceps, barki + biceps, oraz raz w tygodniu plecy łączone z uzupełniającymi ćwiczeniami np. na przedramię. Do dyspozycji mam dni : wtorek, czwartek, sobota, niedziela.
Wiek: 17 lat
waga: 65 kg
wzrost: 171 cm

Dieta:
Dziennie ok.2 litry wody.
Odżywka: będzie to najprawdopodobniej Profi Mass (Olimp)
1 posiłek:
jajecznica (z 4 jaj)/owsianka ok.150g/makaron z białym serem
2 posiłek(przed godz.11):
ryż z kurczakiem( do tego groszek/kukurydza)/kurczak z warzywami
3 posiłek (przed godz.14):
odżywka +kanapka(razowe pieczywo)
4 posiłek (godz przed ćwiczeniami)
zupa, surówka/owoce(w miarę możliwości)
5 posiłek (po ćwiczeniach)
odżywka + razowe pieczywo np. z miodem

dodatkowo przed snem 6 posiłek: serek wiejski(chudy)

Proszę o ewentualne skorygowanie diety oraz ułożenie planu treningowego według wskazówek(sprzęt,dni tygodnia) we wstępie. Liczę na cenne wskazówki od doświadczonych. Będę ogromnie wdzięczny!


Zmieniony przez - bielszczanin w dniu 2011-11-12 12:50:50

Zmieniony przez - bielszczanin w dniu 2011-11-12 12:53:15
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1540 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34323
Witaj :)
Jeśli zależy Ci na budowaniu masy mięśniowej to musisz skupić się przede wszystkim na ćwiczeniu całego ciała. Więc warto uwzględnić wszystkie partie : plecy, biceps, barki, triceps, klatę, NOGI (pamiętaj ,że podczas treningów piłki nożnej nie zbudujesz odpowiednich mięśni ,ja również mam 4x w tygodniu treningi piłki nożnej i trenuje nogi, ciężkie ćwiczenia wielostawowe zwiększają wyrzut hormonów anabolicznych dzięki którym zbudujesz mięśnie więc przysiady to podstawowe ćwiczenie które powinno pojawić się w planie każdego młodego kulturysty.)
Czy masz możliwość chodzenia na profesjonalną siłownie ?
Jesli nie ,to czy te hantle 2x20kg są z wolnym cięzarem czy jest na nich stały ciężar ,nie zdejmowalny ?
Piszesz ,że nie posiadasz sztangi ,myśle ze najpierw lepiej zainwestować w sprzet do ćwiczeń a później skupić sie na odżywkach (zamiast Profi Whey Mass zainwestował bym w sztangę do ćwiczeń ,zwiększy to na pewno Twoje pole manewru podczas ćwiczeń)
Czekam na odpowiedź na pytanie cd. siłowni ,hantli i ogolnego sprzętu jak odpowiesz to postaram się pomóc z dietą i treningiem.
pozdrawiam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
j/w odżywki odpuść sobie bo na razie nie są ci potrzebne hantle to troche za mało jeśli masz pieniądze to dokup sprzętu lub na publiczną siłke co do nóg to podstawa bo po pierwsze "zwiększają" testosteron po drugie grając w piłke nie rozwijasz ich w tym samym stopniu co np przysiady. Następne to to że nikt ci treningu nie ułoży sam go musisz zrobić a potem tylko poprawimy go więc weż się za czytanie podwieszonych . Następne to nie pij wody na siłe bo to nie ma sensu dalej
Dieta:
1 posiłek:
jajecznica (z 4 jaj)/owsianka ok.150g/makaron z białym serem- dodaj tłuszcze i warzywa
2 posiłek(przed godz.11):
ryż z kurczakiem( do tego groszek/kukurydza)/kurczak z warzywami- do 2 opcji jakieś węgle
3 posiłek (przed godz.14):
zmień na coś porządnego
4 posiłek (godz przed ćwiczeniami)
zupa, surówka/owoce(w miarę możliwości)-tu by pasowało jakieś mięso tłuszcze i węgle owoce i warzywa odpuść
5 posiłek (po ćwiczeniach)
od razu po treningu jakiś banan mięso najlepiej kuraka i węgle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45
Hantle są z wolnym ciężarem (specialnie aby można było robić bicepsy oraz klatę). Jeżeli chodzi o profesionalną siłownie to będzie ona możliwa raz w tygodniu za jakiś czas. Nie napisałem o jednej ważnej rzeczy. Mam niewielką wadę mianowicie nierówny rozrst mięśni klatki piersiowej (różnica zauważalna jedynie przezemnie). Wyczytałem, że wraz ze wzrostem masy różnice zanikają ale w takiej sytuacji najlepiej ćwiczyć hantlami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1540 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34323
pamiętaj ,że nigdy nie bedziesz w 100% symetryczny ,u siebie też widzę niewielką różnicę w wielkości obu "cycków"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
bielszczanin
Mam niewielką wadę mianowicie nierówny rozrst mięśni klatki piersiowej (różnica zauważalna jedynie przezemnie). Wyczytałem, że wraz ze wzrostem masy różnice zanikają ale w takiej sytuacji najlepiej ćwiczyć hantlami.


nie ma co sie przejmowac
co do tego czy lepiej hantlami to głownie kwestia czy wystepuja rowniez roznica w sile jesli nie to nie ma roznicy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie proponujecie mi odżywki

Następny temat

Co jeść przed i po treningu??

WHEY premium