SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę+siłownia - coś poszło nie tak

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1421

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 44
185cm wzrost
aktualnie 83.5kg, na starcie 74kg

Witam,
znalazłem się na forum ponieważ... coś poszło nie tak. Od lutego uczęszczam regularnie na siłownię, robię trening co dwa dni full body workout. Wraz z zapisaniem się na siłownię, zacząłem liczyć sobie kalorię. Postanowiłem, że muszę przytyć. Tak, przy takim wzroście i wadze 74kg chowałem się za latarnią.. Skorzystałem więc z kalkulatora BMR, wyliczyłem potrzebne zapotrzebowanie, które stopniowo zwiększałem, kiedy zwiększała się moja masa ciała. Doszedłem do takiego momentu:
Kalorie: 3583
Węglowodany: 403g 45%
Tłuszcz 11g 30%
Białko 224g 25%

Przyznam, nie odżywiałem się jako tako "zdrowo". To nie dla mnie, ja lubię po prostu czasem zjeść coś niezdrowego ; ) Po prostu wpisywałem wszystko co jadłem, aby spełnić/nie przekroczyć zapotrzebowania.
Przykładowy dzień (proszę się nie sugerować podziałem na śniadanie obiad kolację, nie jadłem na śniadanie 2.5tys kalorii :P)



Doszedłem do wagi 83.5kg i jest problem. Mam wrażenie, że cała ta masa odłożyła mi się na brzuchu. Wyglądam jakbym codziennie żłopał browary przed telewizorem, mam mięsień piwny zamiast "czteropaka" choć odkąd przeszedłem na dietę, wypiłem łącznie może z 10 piw, które i tak były wliczone w kalorie :D Jestem po prostu gruby! ale tylko na brzuchu.
Nie wiem co dalej robić, odchudzać się, masować, więcej ćwiczyć, gdzie popełniłem błąd? :/
Z jednej strony chciałbym ważyć te 85kg (albo więcej), bo po prostu przy tej masie lepiej wyglądam. Ale z drugiej strony chciałbym mieć płaski brzuch. Tak naprawdę mam w głowie miliony pytań bez odpowiedzi...

- Kiedy przestać masować, może teraz?
- Kiedy wejść na redukcję
- Ile powinienem jeść teraz kalorii: ile tłuszczy, węgli, białka
- co jaki okres czasu schodzić z kalorii ile tych kalorii ucinać
- jakie ćwiczenia powinienem dołożyć (nienawidzę biegać, mam problemy z serduchem i moment sapię jak stara lokomotywa)

wiem, że to wiele... ale proszę o pomoc, wierze, że są tu ludzie którzy potrafią pomóc, a nie kopać leżącego :P

pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699615
Witaj,
Podaj więcej informacji o sobie.
Wypełnij ankietę działu:
WZÓR PRAWIDŁOWO WYPEŁNIONEJ ANKIETY
Wiek :redukcja
Płeć : mężczyzna/kobieta
Wiek : 38
Waga : 86
Wzrost : 176
Obwód klatki : 112
Obwód ramienia : 40
Obwód talii : 90
Obwód uda : 67
Obwód łydki : 42
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 25%
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - FBW, w DNT aero/HIIT
Odżywianie : mam słabość do słodyczy, ale staram się ograniczać
Cel : redukcja rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe : nietolerancja laktozy
Stan zdrowia : nadciśnienie
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : CLA
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tylko takie które nie podnoszą ciśnienia
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana

Wstaw dietę wg wskazówek z tematu podwieszonego:
https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html /
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 44
Wklejam wszystkie brakujące informacje

Płeć : mężczyzna
Wiek : 20
Waga : 83.5
Wzrost : 185
Obwód klatki : 95
Obwód ramienia : 37
Obwód talii : 92
Obwód uda : 58
Obwód łydki : 38
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : patrz foto
Aktywność w ciągu dnia : szkoła, siłownia, dom
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : co 2 dni siłownia - trening FBW, 5 min cardio na odbiterku na rozgrzewkę
Odżywianie : nie chcę jeść zdrowo.
Cel : no właśnie, jaki?
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : ok
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : wolałbym uniknąć, ale jeśli będzie taka potrzeba///
Stosowane wcześniej diety : masa

FOTO:









Zmieniony przez - abrakadabra8 w dniu 2016-06-24 23:19:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 44
Podbijam. Mógłby ktoś doradzić? Zamieściłem wszystkie brakujące informacje.


Zmieniony przez - abrakadabra8 w dniu 2016-06-26 20:18:12
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 89
Tutaj po prostu wystapiło zjawisko tzw. "zalania". Pamietaj ze jak chcesz odzywiac sie niezdrowo to kazdy niezdrowy produkt ma duzo tluszczy ktore sie odkladaja (tych niezdrowych) np. mc donalds itp itd. Jak juz wybierasz cos niezdrowego to staraj sie wybrac cos co w jak najmniejszym stopniu wplynie na ilosc tlusczy w diecie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 89
Pamietaj ze czy wiecej wegli i tluszczy tym wieksza masa (logika) bialka bym zmienjszyl bo z bialkiem jets tak ze wiecej nie znaczy lepiej. Moim zdaniem zaczalbym odzywaic sie zdrowo z mysla "jestes tym co jesz"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 89
Poki nie masz masy miesniowej to nie ma co redukowac. Zbudujesz cos to redukuj i tyle inaczej sie nie oplaca, jedynie na jakis popis przed kims ale to trzeba miesnia miec
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191493
Skorzystaj z tematów podwieszonych tz. wylicz zapotrzebowanie: https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html a następnie po obliczeniu ułóż jadłospis wrzucając go w takiej formie :https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html . Następnie wrzucisz zrzut i Ci doradzimy co źle np. jest.
Pozdrawiam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 44
Dzięki za odpowiedź, ale...
Panowie, jadłospis potrafię sobie ułożyć aby spełnić wyliczone kalorie, w,b, tł. Chodzi oto, że trochę zabłądziłem w tym wszystkim. Podałem wam ile teraz jem kalorii i jak przy tym wyglądam. Chciałbym o poradę co mam dalej robić.
1. Dalej robić masę, jeśli tak to do jakiego momentu ?
2. Może "rekompozycja" czyli utrzymywanie obecnej wagi? Jeśli tak to co z mięśniem piwnym? Ponoć brzuch się robi w kuchni

Generalnie część z tych pytań pojawiła się już na początku:

- Kiedy przestać masować, może teraz?
- Kiedy wejść na redukcję
- Ile powinienem jeść teraz kalorii: ile tłuszczy, węgli, białka
- co jaki okres czasu schodzić z kalorii ile tych kalorii ucinać
- jakie ćwiczenia powinienem dołożyć (nienawidzę biegać, mam problemy z serduchem i moment sapię jak stara lokomotywa)




Zmieniony przez - abrakadabra8 w dniu 2016-06-27 00:58:24

Zmieniony przez - abrakadabra8 w dniu 2016-06-27 01:00:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 89
Stój w miejscu z waga po prostu i nic nie ruszaj narazie. Myślę że bez problemu zbudujesz cokolwiek przy lekko zwiększonej masie ciała. Zbudujesz coś możesz redukować narazie nie widzę potrzeby na redukcję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 89
Jakbyś dobrze poczytal to ci odpowiedziałem w paru wypowiedziach na twoje pytania wcześniej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Posiłek potreningowy

Następny temat

Pomoc - Dieta redukcyjna (Początkujący)

WHEY premium