SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na duże przytycie dla osoby chudej, aktywnej, ciężko i długo pracującej.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3714

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 68
Witajcie,
Problem mam raczej poważny a że usłyszałem o tej stronie od znajomych to napiszę. Bardzo proszę o konstruktywne podpowiedzi.
Problem:
Od paru miesięcy schudłem 6kg - praca w landscapingu 12h - raczej ciężka. Mam 27 lat. Obecnie ważę 62 kg prz 184cm wzrostu. Nigdy nie ważyłem więcej niż 68kg. Mój BMI wskazuje niedowagę. Zresztą się nie dziwie bo liczby mówią same za siebie. Doczytałem się, że powinienem ważyć tak jakieś 75kg by było dobrze. Moje zapotrzebowanie kalorycznę to pewnie jakieś prawie 5tyś kalori. Moja postura to chuda ale z uwidocznionymi poszczególnymi mięśniami natomiast kiepsko u mnie z obręczą barkową i ostatnio z żebrami czy mostkiem. Obojczyki mam wystające. Mam mocne kości i dużo siły. Trenowałem wspinaczkę, biegałem, grałem w piłkę nożną - aktywnie (amatorska liga), pływałem, dużo chodziłem po górach także należę do osób bardzo aktywnych. Moje mięśnie wykonują bardzo dużą pracę. Ostatnio zaczeły mnie boleć stawy u palcy u rąk i w krzyżowym odcinku kręgosłupa. Biorę czasem (bardzo żadko- staram się unikać łykania prochów) Ibuprofen jako środek niesterydowy i przeciwzapalny oraz Glutozamine MSM już jakiś czas - doczytałem się opini, że to placebo no ale podszedłem do tego tak, że jest to suplement diety a nie lekarstwo - i kręgosłup ustąpił. Ogólnie jestem zdrowy.
Każda dieta to na ogół 5 posiłków na których zjedzenie miałbym czas tylko gorzej z przygotowaniem patrząc na ilość kalorii jaką potrzebuję. Możecie coś mi poradzić jak podskoczyć na wadze? Czytałem na sfd o tzw. bombie kalorycznej i opinie były, że wystarczy dieta ale jak widzicie u mnie to trudne.
Czy dobrym pomysłem byłoby takie shaki pić w pracy? Możecie polecić jakieś skuteczne mikstury? Dzięki.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
POsiłki spokojnie możesz przygotowywać z kilkudniowym wyprzedzeniem i pozniej odgrzewac lub nie jesli nie jest to problem dla Ciebie

czytaj podwieszone tematy i ułoz coś, będziemy poprawiać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 68
sorry, że tak długo nie odpisywałem ale czas... brak mi czasu.
Czy mogę tak cały tydzień a potem zmienić?

Śniadanie: (przed wyjściem do pracy)
jajka miękko x2
bułka pszenna z masłem (prawdziwym) x2
Tuńczyk w sosie własnym (pół puszki - 90gr)
Rzodkiewka x3
Banan średni x1
kawa/herbata

II śniadanie: (znalezione na forum- raczej marne ale mało czasu..)
shake z 50gr płatków górskich,
100ml jogurtu naturalnego,
100gr serka cottage,
150ml mleka 3,25%,
4 łyżki stołowe miodu,
1 banan,
1 jajko,

Lunch: Tutaj często fast food lub beef z ryżem i brokułami ale chciałbym:
smażony filet na oliwie z oliwek z piersi kurczaka, ugotowana marchewka i brokuły oraz ryż polany jakimś sosem?

II lunch po pracy - wymiennie z I lunchem:
smażony Łosoś z dwoma ugotowanymi ziemniakami i ugotowaną marchewką, na deser Avocado z sosem greckim

Bardzo późna kolacja przed snem: jajecznica z trzech jaj, pół cebuli podsmażonej na patelni, pół pomidora pokrojonego z pieprzem, dwie kromki chleba białego


Nie licząc shake'a z II śniadania to jakieś
Białko: 143gr WW: 276 Tłuszcze:136gr i 3 tyś kalori
Razem wyjdzie jakieś 4tyś kalorii - potrzeba mi chyba parę więcej. Czy napoje słodzone typu sprite, cola czy piwo korzenne pite w pracy wpływają bardzo na diete: Jakieś dwa trzy litry ?

Nie znam się więc to tyle co mogłem stworzyć na razie... za pomoc dzięĸuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Śniadanie: (przed wyjściem do pracy)
jajka miękko x2
razowiec
warzywa
kawa/herbata

II śniadanie: (znalezione na forum- raczej marne ale mało czasu..)
musli z jogurtem naturalnym orzechami włoskimi do tego twarożek

Lunch: Tutaj często fast food lub beef z ryżem i brokułami ale chciałbym:
smażony filet na oliwie z oliwek z piersi kurczaka, ugotowana marchewka i brokuły oraz ryż polany jakimś sosem?

odpada!

II lunch po pracy - wymiennie z I lunchem:
smażony Łosoś z dwoma ugotowanymi ziemniakami i ugotowaną marchewką, na deser Avocado z sosem greckim

Ok ale robione przez Ciebie niestety w knajpie nie wiesz co dają


Bardzo późna kolacja przed snem: jajecznica z trzech jaj, pół cebuli podsmażonej na patelni, pół pomidora pokrojonego z pieprzem, oliwa


analizuj dalej

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 68
A te musli z twarożkiem może być zmiksowane? A może do tego shake'a dożucę jakieś suszone owoce i twarożek?
Czy serek cottage mam zamienić na zwykły twaróg?

Ten filet z piersi z kurczaka to odpada bo smażony? Robiony własnoręcznie nie w knajpie.
Potrawy z kurczaka przyżądzam w wooku. Czy to to samo co smażenie na normanej patelni?

Łosoś też robiony samodzielnie. Chciałbym właśnie omijać knajpy dlatego coś takiego napisałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 68
Czy szklanka piwa - słyszałem, że jest kaloryczne, do kolacji to dobre dla mnie rozwiązanie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
twarożek wiejski może być ale możesz też zamieniać na zwykły
Przepisy na kurczaka dział kuchnia
jak najmniej tł
łosoś ok
piwo zły pomysł

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta low carb do oceny prosze

Następny temat

Zbilansowana do oceny

WHEY premium