SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na... wakacje. Prośba o korektę!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1115

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

21

Płeć

Mężczyzna

Waga

85

Wzrost

176

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Może 15% Żyłka na ręce jest

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uczelnia, praca NIEfizyczna, reszta rozpisana

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Akurat teraz tylko siłownia ale niedługo jak zwykle od pływactwa po sporty drużynowe, dostęp do profesjonalnej siłowni

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Podobna dieta do rozpisanej z tym, że z dodatkiem fast-foodów oraz słodyczy

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Ok

Stosowana lub planowana suplementacja

Białko WPC, BCAA UNS 8-1-1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 802
Witam serdecznie, prosiłbym osoby kompetentne o korekcję mojego aktualnego planu żywieniowego. Jadę tak już prawie dwa tygodnie przy stałym treningu i takiej diecie i jednak spodziewałem się czegoś więcej. Myślę, że problem z pewnością tkwi w diecie, która jest po prostu słaba. Moim zamiarem jest zrzucenie tłuszczu aby odsłonić mięsień jednak nie tracąc cm z obwodów. Nie chcę robić redukcji kosztem mięśni i wyglądać za miesiąc jak wiór Trochę o mnie:
Wzrost: 176cm
Waga: 84-85kg
Ręka na luzie bez pompy ok 41cm
Pas ok 90cm (gruby miesięń brzucha i prostownik, zarys mieśnia jest więc mimo obwodu aż tak źle nie jest)

Codziennie jadam mniej więcej tak samo i wygląda to tak:
Sniadanie:
9:15 1/3 szklanki musli własnego wyrobu (ile to może być gram?) + szklanka mleka 0,5% + 40g białka WPC80 z UNS zamiennie z 120g-150g twarogu półtłustego, to wszystko BLENDERuję i wypijam

Śniadanie II:
12:00 2 kromki chleba pełnoziarnistego + 100g-150g twarogu półtłustego + szklanka mleka 0,5% + 1 pomidor zamiennie z połową papryki

Posiłek przedtreningowy
14:30 150g gotowanej lub smażonej na wodzie piersi z kury lub pucha tuńczyka w sosie własnym + 80g ryżu białego (zazwyczaj basmati) + 200g brokułu zamiennie z połową papryki

15:30 10g UNS BCAA 8-1-1

16:00 TRENING SIŁOWY - zawsze równo 60min-70min

17:00 (OD RAZU po siłowym) 10g UNS BCAA 8-1-1 i od razu 30min aerobów (rowerek) w tempie 65%HRmax

17:30 (OD RAZU po aerobach) 10g UNS BCAA 8-1-1 + 40g białka WPC80 z UNS

18:15 Posiłek potreningowy wyglądający identycznie jak przedtreningowy

Kolacja
21:00 120g-150g twaróg półtłusty + szklanka mleka 0,5% + czasami jakieś warzywo od niechcenia. CZASAMI zamiast twarogu jajecznica na maśle z 4-5 jajek, ale już bez warzyw

Przed snem
ok. 24:00 250g twarogu półtłustego + łyżka stołowa oliwy z oliwek

Po 15-30 minutach sen (sen 6h-9h)

Tak wygląda mój dzień treningowy, nietreningowy wygląda identycznie z tym, że zamiast siłowego robię same aeroby + 15min-20min brzuch na koniec. 30min rowerek + 30min szybki chód na bieżni 65%HRmax. W takiej sytuacji jem 2,5H przed aerobami, BCAA wrzucam 30min przed i odrazu z WPC po treningu. Reszta bez zmian.

Zdaję sobie sprawę, że dieta jest bardzo słaba ale inaczej nie prosiłbym Was o pomo. Z pewnością od razu rzuca się w oczy duża ilość twarogu półtłustego i mleka, dlaczego? Bo mi smakuje i szybko się wcina bez żadnych przygotowań. Mam mało czasu i zjedzenie łyżką twarogu z plastiku oszczędza mi b. dużo czasu... a mleko po prostu lubię.
Na pewno ilość warzyw jak i tłuszczy roślinnych jest za mała. Nie jestem pewien również czy ten zestaw nie jest zbyt kaloryczny jak na efekty, które zamierzam osiągnąć. Nie mam zbytnio tendencji do tycia, genetykę mam dość dobrą choć nie zaj**istą, w miarę łatwo łapię czystą masę mięśniową z tym, że po zimowej przerwy od siłowni jakoś mi ciężko to idzie . Myślę również, że sen jest czasami zbyt krótki (6h) lub za długi (9h). Słodycze oraz fast-foody wyrzuciłem CAŁKOWICIE.

Poza korektą prosiłbym również o odpowiedź na temat aerobów i BCAA.
Czy nie łykam za dużo BCAA? Może zamiast dawki po siłowym a przed aerobami powinienem popijać już sobie rozrobione aminy z wodą w czasie siłowego? A może w ogóle wywalić przed siłowym i brać przed aerobami i po z białkiem? Czy aeroby przy takim tętnie są dobre? W dni wolne od siłowego, mógłbym kręcić na rowerku nawet 2h przy tętnie 65%HRmax albo 2x dziennie po 1h ale czy ma to jakiś sens? Nie chcę się popalić.
Co do całości, jedyne czego nie mogę zmienić to odżywki białkowej, bo zakupiłem już kilka KG UNS WPC i szkoda mi znowu wyrzucić hajs na jakiś izolat a to WPC z UNS jest dobrze rozpuszczalne i tanie, mimo że to serwatka. Carbo odpusciłem kompletnie bo mnie zalewało. To tyle, będę dopisywał w trakcie jak mi się coś przypomni. Liczę na szybki odzew, pozdro!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_Z_POTRENINGU__INFO_JAK_TO_ZROBIĆ_-t922820.html  dietę wrzucamy w takiej formie.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 802
Proszę bardzo, wg. zaleceń z podesłanego linku. Trochę opisy poobcinało, więc pozwolisz, że tutaj dopiszę. Między 16:00 a 17:10 trening siłowy, a potem od razu po siłowym od 17:10 do 17:40 trening aerobowy, rower stacjonarny w tempie 65% HRmax. Pozdrawiam




Zmieniony przez - mmachu w dniu 2013-04-30 13:33:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 802
Poprawiłem trochę dietę bardziej w stronę low carb. Mógłbym prosić Was forumowicze tym razem o odpowiedź?
Ps. ryb nie uwzględniałem bo ich nie lubię.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
po co tyle twarogu ? czemu tłuszcze tylko z oliwy i trochę z jajek? masz w planach to urozmaicać? A ryby da się przyrządzić tak by smakowały każdemu, a i są bardzo cennym składnikiem diety.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 802
Dzięki Koniu za odpowiedz. Twarogu tyle, ponieważ oszczędza on mi dużo czasu, nie trzeba go przygotowywać. Tłuszcze chciałem jeszcze dodawać z słonecznika. Posiłek "śniadanie" oraz "na noc", "kolacja" miały być stałe. W przed i po treningowym miałem zamiar zmieniać warzywa i kaszę na ryż lub makaron - kurczak zawsze. Posiłek "Śniadanie 2" miał być zmienny, chciałem tutaj oliwe wymienić na slonecznik a papryka na sałatkę z sałaty, pomidory i papryka. Co tutaj z twarogiem zrobić nie mam pojęcia. Ryby trochę długo sie przygotowuje... Może tunczyk z puszki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 180 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66542
Z tego co wiem, tuńczyk może być, ale raz na tydzień, nie częściej. Lepiej jakąś makrelę wędzoną, chociaż też nie za często. A najlepiej to świeże ryby.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta dla nas

Następny temat

Posiłek przed snem

Wiecej