SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Dieta low-carb (ketoza) dla kobiety

Wysłana -
Cześć,

Od października 2017 jestem na diecie masowej dość zbalansowanej, trening siłowy 3x w tygodniu: udało mi sie zwiększyć wagę z 51kg do 58kg, jednak trochę mnie zalało i chciałabym się wyciąć do końca maja.

Mam epilepsje niemniej nie mam oznak nawet po stresującym dniu czy dużym wysiłku fizycznym tak długo jak jestem na lekach.

To jest moja pierwsza katoza, nigdy takiej diety nie przygotowywałam wcześniej, proszę o ocenę czy jest w porządku.
Załączam diete i zdjecia sylwetki.

Ankieta
Cel : redukcja
Płeć : kobieta
Wiek : 33
Waga : 58
Wzrost : 170
Obwód klatki : 84
Obwód ramienia : 28
Obwód talii : 68
Obwód uda : 53
Obwód łydki : 34
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 20%
Aktywność w ciągu dnia : praca biurowa
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - FBW, w DNT cardio
Odżywianie : mam słabość do czekolady, ale staram się ograniczać
Cel : redukcja
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : epilepsja (bardzo łagodna)
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana

Zmieniony przez - Vexile w dniu 3/13/2018 9:42:41 PM

Zmieniony przez - Vexile w dniu 3/13/2018 9:55:27 PM
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Low carb czy ketoza . Nie polecam ketozy na tym etapie zaawansowania
Wysłana -
Myślałam o ketozie, słyszałam że jest najskuteczniejsza.

Dlaczego nie bedzie odpowiednia?


Zmieniony przez - Vexile w dniu 3/13/2018 10:45:15 PM
Wysłana -
Masz świadomość, ze ogólnie jest bardzo szczupło? Mam podobną wagę i wzrost (173cm/58-60kg) i wiem że źle się dzieje w głowie (i hormonalnie też) kiedy schodzę poniżej 58kg. Dodatkowo nie widać zbyt dużo mięsa w górnej części ciała - tyłek i nogi super - ale czy po wycięciu nie skończy się na sterczących kościach - obojczyk i barki?
Z uwagi na epilepsję pewnie jesteś w tej nielicznej grupie osób którym ketoza mogłaby przynieść dodatkowe korzyści - ale moze zaczęcie od low carb pozwoli Ci "nauczyć się" tej diety i powoli przygotuje organzizm/system hormonalny na zmianę? Sadząc po wpisie o czekoladzie - byłaś wcześniej na diecie w najlepszym przypadku zbilansowanej pod względem ilości węgli..
Wysłana -
Ketoza nie jest najskuteczniejsza Każda dieta redukcyjna objemuje deficyt kalorii, bez względu, czy jesteś na LC, zbilansowanej, czy ketozie. Teraz trzeba rozważyć opcję potrzeb - na Twoje zaawansowanie ja również keto nie zalecam, do tego trzeba solidnie przygotować organizm i nie bawić się w to, bo się coś przeczytało. Poza tym tutaj u Ciebie ja nadal bym masowała, bo jest chudo nieziemsko, że niby gdzie Cię zalało?

Z powodu epilepsji, ketoza mogłaby wyjść na dobre, natomiast dobre przygotowanie organizmu do tego będzie jak najbnardziej wskazane. Natomiast uważam, że u Cieie nie ma co redukować, dalsza masa będzie wskazana.
Te 1800 to Ty na masie jadłaś? Bo to dla niższej kobiety na redukcję jest...
Wysłana -
Moja wcześniejsza dieta była zbalansowana pod względem ilości białka, węgli i tłuszczy, wrzuciłam jednak do niej kostkę czekolady dziennie: podeszłam do tematu relistycznie (trudno byłoby mi ją całkowicie wykluczyć)

Zalało mnie w talii i okolicy bioder (to moja subiektywna opinia) - mięśnie są słabo zarysowane na zdjęciu, ale odsłaniają się w odpowiednich warunkach

1800 kalorii to dieta którą ułożyłam na ketoze, wcześniej miałam 2100 kalorii przy masie (przy wyjściowych 51kg nie chciałam sie cała zalać przez zbyt szybkie przybieranie na wadze)

Rozumiem że lepszym rozwiązaniem byłaby dalsza dieta masowa ze względu na wciąż chudą sylwetke, może połączona z rekompozycją aby zejść z talii lub dieta low-carb zamiast ketozy

Dziekuje za wskazówki: zrobie dokładniejsze zdjęcia górnej części sylwetki, poprawie diete zgodnie z radami i wrzuce niedługo.


Zmieniony przez - Vexile w dniu 3/14/2018 11:40:17 PM
Wysłana -
Ketoza dość dobrze sprawdza się u osób z epilepsją. Jednak rzeczywiście patrząc po sylwetce, również jestem zdania, że warto dalej budować masę mięśniową.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź