SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta ketogeniczna do oceny - 78kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1652

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 331
Cześć,
Jakiś czas temu zainteresowałem się dietą ketogeniczną. Z pomocą internetu i znajomego dietetyka naskrobałem plan żywieniowy jaki widać w moim dzienniku.
Mój cel to zjechanie z tkanki tłuszczowej do okolic 10-12% bf. Mój problem to świeża kontuzja kolana. Jedyne treningi jakie wchodzą w grę to siłownia (możliwa dopiero za 1,5tyg.) Czy przy tym planie żywieniowym dam radę osiągnąć cel i czy taka ilość kcal i innych makroskładników nie da mi efektów zupełnie przeciwnych biorąc pod uwagę mało aktywny tryb poza siłownią?

Dla wyjaśnienia dodam, że w rzeczywistości spożywam około 45g węgli dziennie a nie 25g jak określił to kalkulator w dzienniku.

17 lat
181cm wzrostu
78kg


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699312
Znajomy dietetyk zaproponował Ci diete ketrgoniczna ? Wstaw pełna ankiete działu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 331
Płeć : mężczyzna
Wiek : 17
Waga : 78
Wzrost : 181
Obwód klatki : 100
Obwód ramienia : 34
Obwód talii :83
Obwód uda : 60
Obwód łydki : 41
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : ok 18%
Aktywność w ciągu dnia : Szkoła
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: przed kontuzją - 5xtyg koszykówka 2-3x siłownia
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: aktualnie 3x siłownia
Odżywianie : zero słodyczy, jedynie w cheat day
Cel : redukcja bf
Ograniczenia żywieniowe : nietolerancja laktozy
Stan zdrowia : kontuzja kolana
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana



Zmieniony przez - OnBD24 w dniu 2017-08-09 12:07:45

Zmieniony przez - OnBD24 w dniu 2017-08-09 12:14:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 331
Rozmawialiśmy o węglach i dał mi znać że dieta ketogeniczna to taka, w której spożywa się nawet mniej niż 50g węgli. On w tamtym okresie nie układał diet ze swoich powodów dlatego sam postanowiłem spróbować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Na jakiej podstawie zalecił Ci dietę ketogeniczną?
Osobiście nie widzę żadnych ku temu podstaw.

Notabene masz dopiero 17 lat - daruj sobie takie eksperymenty. Stosowanie tego typu praktyk żywieniowych (bez nadzoru ogarniętego dietetyka) może doprowadzić do przetrwałych, negatywnych zmian w gosp.hormonalnej.




Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-08-09 13:37:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 331
Chodziło o to, że w planie żywieniowym który miałem wcześniej jadłem za dużo węgli a wiem, że przez zbyt dużą ich ilość nie dam rady zejść z tłuszczu. Dlatego weszliśmy na temat low carb
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627073
To teraz zacznij jeść optymalną ilosć węgli. I w wieku 17 lat spalisz wszystko co trzeba, jesli tylko podejdziesz do sprawy mądrze - chipsy, napoje gazowane, kupne ciasteczka, fast foody - out. Jak wyczyścisz miskę bedziesz szedł jak burza. Z hormonami nie ma żartów - nie wszystko zło da sie naprawić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699312
Dokładnie jak koledzy wyzej . W twoim wieku zastosuj diete zbilansowana
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Nie widzę sensu w eksperymentowaniu. Szczególnie, że nie masz o tym pojęcia. Nie tyłeś od węglowodanów, tylko od kcal i jakości pożywnia. Sugeruję wprowadzić dietę zbilansowaną.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny, 73kg

Wiecej