SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta ketogeniczna do oceny, 86kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2784

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 139 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2993
Witam,
Poniżej wklejam ankietę oraz dietę do oceny. Dieta składa się z 2 jadłospisów z tym że jeden z nich to wyłacznie sobotnie ładowanie. Prosze o oceny i ewentualne wskazówki.

Płeć : mężczyzna
Wiek : 28
Waga : 86
Wzrost : 169
Obwód klatki : 116
Obwód ramienia : 40
Obwód talii : 103
Obwód uda : 67
Obwód łydki : 41
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 25% - 30%
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia, 3 x w tygodniu aeroby
Odżywianie : mam słabość do słodyczy, ale staram się ograniczać
Cel : redukcja rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty :
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana, low carb




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75953 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754415
Lyle Mcdonald "The ketogenic diet". Poza tym zapraszam do działu trening dla zaawansowanych. Tam na pewno dostaniesz więcej informacji na te temat.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 139 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2993
dodam, że zapotrzebowanie kaloryczne zależnie od kalkulatorów wynosi u mnie między 2800 a 3200 kcal więc starałem się jakoś to wyśrodkować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349847
1.Jak wyglądało Twoje poprzednie odżywianie przed ckd i jakie dawało efekty?
2.Ile do tej pory redukowałeś?
3. Jaki staż na siłowni?
4. Wiesz, że ckd to system, a nie dieta?

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 139 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2993
poniżej wklejam jeszcze trening jaki wykonuję. w środe, czwartek i niedzielę kręce aeroby po około 30-40 minut.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 139 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2993
Ponidzialek
Nogi
1 Przysiady 4 15
2 Martwy ciąg na prostych nogach 4 15
3 Prostowanie nóg na maszynie 4 15
4 Wspięcia siedziąc 4 20
Biceps
1 Uginania ramion ze sztangą stojąc 4 15
2 Uginania ramion mlotkowe sztangielkami siedząc 4 15
Triceps
1 Wyciskanie francuskie leżąc ze sztangą łamaną 4 15
2 Wyprosty ramion z linkami wyciągu górnego 3 15
Brzuch
1 Spięcia w leżeniu 4 30
2 Unoszenia kolan w zwisie na drązku 4 30
Wtorek
Klatka piersiow
1 Wyciskanie sztangi leżąc na prostej ławce 4 15
2 Wyciskanie sztangi w skosie 4 15
3 Rozpiętki w skosie 4 15
Plecy
1 Sciąganie drążka wyciągu górnego do klatki 4 15
2 Wiosłowanie sztanga 4 15
3 Przyciąganie uchwytu wyciagu dolnego do brzucha 3 15
4 Szrugsy 3 20
Barki
1 Wyciskanie żołnierskie 4 15
2 Przyciąganie sztangi do brody 4 15
3 Unoszneia hantli na boki w opadzie 4 15
Piatek
Nogi
1 Przysiady 2 8
2 Wypychanie nóg na maszynie 2 10
3 Wykroki 2 10
Łydki4 Wspięcia stojąc 3 10
Klatka 5 Wyciskanie hantli na laweczce poziomej 3 10
Plecy 6 Martwy ciąg 3 8
Klatka 7 Rozpiętki w skosie 2 10
Plecy 8 Wiosłowanie sztangą 2 10
Barki 9 Wyciskanie zolnierskie 2 8
Barki 10 Unoszenia hantli na boki 3 10
Biceps 11 Uginania ramion ze sztanga stojąc 3 8
Triceps 12 Wyciskanie w waskim uchwycie 3 10
Brzuch
13 Spiecia 3 15
14 unoszenie nog 3 15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349847
Edytuj posty i odpowiedz na moje pytania wyżej.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 139 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2993
1.Jak wyglądało Twoje poprzednie odżywianie przed ckd i jakie dawało efekty? - moje odżywianie wcześniej było według mnie dosyć zdrowe, sam komponowałem posiłki z pelnowartościowych źródeł, redukowałem w miarę spoko, natomiast zawsze popełniałem jeden błąd, zaczynałem od zbyt małej kaloryczności (2000-2100 kcal) co kończyło się efektom jojo.
2.Ile do tej pory redukowałeś? redukowałem do kwietnia, teraz nie będe ukrywał obrzerałem się czym się dało
3. Jaki staż na siłowni? staż to około 3 lat
4. Wiesz, że ckd to system, a nie dieta? nie, mógłbyś rozwinąć temat?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349847
Także CKD nie jest dla Ciebie.
Twoim błędem nie jest to, że zaczynasz ze zbyt małej kaloryczności, błędem jest to, że rzucasz się na "skrajne" metody.
Skoro dopiero zaczynasz redukcję(nie ważne, że miałeś ileś tam podejść skoro je zj**ałeś ), to policz zapotrzebowanie - wzorem z postów podwieszonych, nie kalkulatorem i rozpisz dietę zbilansowaną. CKD został jak patrząc w dół będziesz widział chociaż kolana. Choć i na końcowych etapach redukcji nie ma specjalnych powodów by wywalać węglowodany do zera.


Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2017-08-04 14:55:23
1

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 139 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2993
zapotrzebowanie liczone ze wzoru z forum to 2850 kcal. czemu ckd nie jest dla mnie? ten sposób żywienia ma bardzo dobre opinie, ja broń Boże nie chce uchodzić za jakiegoś eksperta, po to założyłem temat żeby się o tej metodzie trochę więcej dowiedzieć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349847
To, że coś ma dobre opinie, nie oznacza, że trzeba się od razu na to rzucać - chociażby to już wskazuje, że CKD nie jest dla Ciebie - kierowanie się opiniami, a nie konkretnymi potrzebami organizmu. Tak jak pisałem tak skrajne metody nie są potrzebne by spalać tłuszcz, zwłaszcza na etapie no umówmy się "zwykłego grubasa", tu wystarczy delikatny deficyt kcal, dieta zbilansowana i będzie lecieć, nie trzeba się katować na niskich węglowodanach.
Druga sprawa wchodzenie sobie w ciemno na ckd, bez kompletnych badań krwi, chociażby wątroby czy tarczycy może się tylko i wyłącznie kiepsko skończyć.




Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2017-08-04 15:30:34

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 139 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2993
rozumiem Twoje uwagi, natomiast to jest bardziej chęć spróbowania czegoś nowego. Enzymy wątrobowe badane z krwi są w normie, to samo tyczy się hormonów tarczycy. Nie robię tego w ciemno. nie oceniłeś jednak tego o co pytałem, czyli samego planu żywieniowego...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Makroskładniki w diecie

Następny temat

Dalsza redukcja, czy przerwa?

WHEY premium