SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta ketogeniczna - kilka istotnych pytań od początkującego.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

Ilość wyświetleń tematu: 1857

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 694
Dzień dobry.

Od pewnego czasu zastanawiam się nad przejściem na dietę ketogeniczną. Głównym powodem jest moja endomorficzna (w znacznym stopniu) budowa ciała, a także doświadczenie z mojej pierwszej i jak dotąd jedynej redukcji w życiu (o tym dalej).

Rok temu postanowiłem w końcu przejść na dietę. Skorzystałem z pomocy specjalisty i dostałem zbilansowany jadłospis (B:W:T=30:50:20). W niecałe 5 miesięcy zszedłem ze 107 kg do 88kg, jednakże byłem nieco zawiedziony rezultatem. Progres był znaczny, lecz nie udało się odsłonić mięśni brzucha, ani spalić upierdliwego tłuszczu z ud (dodatkowo ciągle widoczna retencja wody). Ponadto nastąpił spadek masy mięśniowej i drastyczny spadek siły. Wydaje mi się, że poziom testosteronu także oberwał, gdyż zauważyłem nieciekawe, związane z tym skutki uboczne. Wracając do wyglądu sylwetki, stwierdziłem iż węglowodany mi nie służą. Może jest to spowodowane faktem, iż od dzieciństwa mam potworny apetyt na słodycze, a także patrząc na niektórych członków rodziny mogę stwierdzić, że za 20-30 lat czeka mnie obowiązkowe przyjmowanie metforminy i kontrola poziomu cukru (cukrzyca typu II).

Jako iż postanowiłem spróbować diety ketogenicznej, mam kilka nurtujących mnie ogólnych pytań (nie chodzi o rozpisanie/ocenę gotowego jadłospisu pod moją osobę):
1) Jak stan ketozy wpływa na sprawność intelektualną i koncentrację (jest to dla mnie sprawa życia i śmierci - studia)?
2) Czy taka dieta może przyczynić się do spadku siły, nawet bez deficytu kalorycznego? Ćwiczę 4x w tygodniu metodą stricte siłową, wielostawowe ćwiczenia na stosunkowo dużym ciężarze, 2-3 powt. w serii; taki zakres daje mi najlepszy bodziec treningowy. Siła i eksplozywność są dla mnie bardzo istotne.
3) Czy podczas redukcji na takiej diecie dozwolone są treningi typu HIIT (jako dodatek do siłówki)?
4) Czy taka dieta może przyczynić się do zmniejszenia retencji wody spowodowanej węglowodanami?
5) Czy istnieje jakaś uniwersalna, górna granica ilości węglowodanów spożywanych poza ładowaniem (np. te z sałaty/pomidora itp)?
6) Czy istnieje jakiś uniwersalny czas pomiędzy ładowaniami węglowodanów, czy raczej ustala się to indywidualnie na podstawie obserwacji własnego organizmu?
7) Czy w dzień ładowania powinienem jakoś szczególnie zwiększyć ilość węglowodanów w stosunku do białka i tłuszczy, czy raczej można zastosować jadłospis ze zwyczajnej, zbilansowanej diety (o podobnej kaloryczności)?
8) Czy jeżeli po kilku miesiącach takiej diety nagle wróciłbym do zwyczajnej diety, to mogłoby to poważnie wpłynąć na zdrowie?
9) Delikatne pytanie: czy dostarczenie z zewnątrz podstawowego męskiego hormonu w celach antykatabolicznych i nie tylko nie stanowi problemu przy takiej diecie? Nie zamierzam ingerować w pracę tarczycy, ani stosować hardkorowych spalaczy jak np. beta-mimetyki. Jeśli to pytanie jest nie na miejscu, to proszę je usunąć.

Gdyby ktoś miał jakieś związane z tą dietą doświadczenia, które pokryją się z moimi pytaniami, to bardzo proszę o podzielenie się nimi.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Gdybyś miał pH krwi 5 to nie byłbyś z nami teraz. Jeśli chodzi o pH moczu to może zmieniać się ono kilka razy w ciągu dnia.



Zmieniony przez - dudee w dniu 2018-03-17 14:27:00
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Niestety kształtowanie sylwetki to nie proces na jeden cykl. Aby zmienić ją znacznie trzeba lat treningów. Dlatego też nie zrobiłeś tego w 5 miesięcy. Poza tym na każdej redukcji należy liczyć się ze spadkami mięśni i siły.

1. Jest to mocno indywidualne. Każdy z nas może zareagować inaczej.
2. Oczywiście, że może. Jak każda inna. Zbyt wiele zmiennych jest zależnych od tego.
3. Śmiało można dodawać.
4. Nie sądzę abyś miał jakikolwiek problem z wodą. Masz problem z tkanką tłuszczową.
5. Około 50g węglowodanów dziennie.
6. Indywidualnie, zależnie od aktywności i samopoczucia.
7. W zasadzie ładujesz same węglowodany plus trochę białka.
8. Tego nie wiemy. U osoby zdrowej raczej nie.
9. Zależy jaki problem masz na myśli. Samo przyjmowanie go już może być problemem na wielu osób.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
ad9. nie stanowi zadnego problemu bo to nie dieta nam warunkuje czy mozna cos wbic czy nie. ale musisz pamietac ze to ingerencja w Twoj uklad hormonalny i trzeba sie liczyc z konsekwencjami

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 694
Dziękuję za odpowiedzi. Po niecałym tygodniu musiałem zawiesić eksperyment, gdyż samopoczucie na nowym paliwie było fatalne i wystąpiły chyba wszystkie skutki uboczne, jakich można się spodziewać po adaptacji. Jedynym plusem była gwałtowna utrata wody, co korzystnie wpłynęło na sylwetkę. Być może lepiej byłoby stopniowo obcinać węglowodany, albo po prostu tłuszcze nie są dla mnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Niestety tak to jest na początku. Trzeba się z tym liczyć.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
no na ketoze to nie wchodzi sie z dnia na dzien. warto przygotowac organizm pod ten system. dodatkowo powiem z doswiadczenia, ze w okolo 2 tygodniu bycia na keto organizm sie przyzwyczaja i jest o wiele latwiej, wrecz normalnie.

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 19 Wiek 36 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 607
przeczytaj książkę Dobropolskiego "ketoza, wejdź na wyższy poziom" rozwieje wszystkie Twoje zapytania i wątpliwości. Dla osób zdrowych tłuszczowa dieta nie jest dobra. Jest na ten temat wiele badań.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Aż tak bardzo bym się nie posuwał do twierdzenia, że dla osób zdrowych nie jest dobra. Jest to zbyt mocno uogólnione.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12162 Napisanych postów 22001 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627363
domer - wprawdzie tylko teoretycznie - ale ile razy próbowałam ułożyć sensowny jadłospis w ramach tłuszczówki to mi niedobory witamin wychodziły... jesli ktoś suplementuje i ta suplementacja działa to moze i jest to zdrowa dieta dla zdrowej osoby, ale to trzeba być maksymalnie ogarniętym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Pozbycie się większej ilości wody z organizmu nie oznacza spalania tkanki tłuszczowej, więc nie ma się z czego cieszyć. Nade wszystko jest to naturalne zjawisko po eliminacji węglowodanów. Nie trzeba wchodzić na diete ketogenną aby efektywnie pozbywać się tkanki tłuszczowej. Dodatkowo usuwanie węglowodanów z diety w przypadku osób aktywnych fizycznie nie jest optymalnym rozwiązaniem/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 19 Wiek 36 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 607
Tłuszczowa fajna na ostatnie szlify. Ja na diecie tłuszczowej ph miałem 5. Wytrzymałem na niej 7 miesięcy. Zaj**iscie się czułem, co innego morfologia i mocz wykazały
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o pomoc w kwestii produktów.

Następny temat

Masówka co dalej

WHEY premium