SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta i trening dla 55 latki

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3829

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78
Witam,

jestem 55 letnią kobietą (na rencie od 15 lat). Chciałabym uzyskać poradę dotyczącą diety i treningów.

Poniżej wstawiam wypełnioną ankietę.

Wiek : 55 lat
Waga : 56 kg
Wzrost : 153 cm
Obwód w biuście(1) :87 cm
Obwód pod biustem :72 cm
Obwód talii w najwęższym miejscu (2):72 cm
Obwód na wysokości pępka :80 cm
Obwód bioder (3):90 cm
Obwód uda w najszerszym miejscu:prawe 53 cm, lewe 51 cm
Obwód łydki :prawa 33 cm, lewa 32 cm
W którym miejscu najszybciej tyjesz :brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz :twarz oraz klatka piersiowa
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często)pływanie raz w tygodniu, trening siłowy co 2-gi dzień, codzienna gimnastyka (przysiady, pajacyki, skłony itp.), ćwiczenia z piłką oraz rozciągające
Co lubisz jeść na śniadanie:jajko na miękko, sałatka
Co lubisz jeść na obiad :ryba, buraczki
Co jako przekąskę :owoc,papryka
Co jako deser :nie jadam
Ograniczenia żywieniowe :brak
Stan zdrowia:dyskopatia szyjna i lędźwiowa, żylaki kończyn dolnych, guzy na tarczycy
czy regularnie miesiączkujesz:jestem 7 lat po operacji usunięcia macicy z jajnikami (wykryto u mnie raka trzonu macicy)
czy bierzesz tabletki hormonalne:nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza:leki antydepresyjne i psychotyczne, diosminex (na niewydolność żylną)
Preferowane formy aktywności fizycznej: pływanie, gimnastyka, ćwiczenia siłowe
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Mg+K, witamina C, tran, dawniej bisacodyl na zaparcia (przez około 8 lat)
Stosowane wcześniej diety : różne, np. dieta ryżowa, niskowęglowodanowa, hollywoodzka

Moje cele
Chciałabym schudnąć minimum 5 kg, pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz wzmocnić mięśnie. Moim problemem jest luźna skóra na brzuchu (pozostałość po przebytych dwóch operacjach ginekologicznych). Prze długi okres czasu miałam problemy z zaparciami. Od niedawna codziennie się wypróżniam, a przedtem miało to miejsce raz na tydzień. Chciałabym, aby mój metabolizm się uregulował oraz żeby problemy z zaparciami już nie występowały.

Jeszcze rok temu ważyłam 45 kg. Przez pewien czas stosowałam głodówkę. Bardzo proszę o porady w kwestii diety oraz treningów. Przez 3 miesiące chodziłam na siłownie, obecnie ćwiczę w domu (posiadam hantle, sztangę, ławeczkę, stojak, 38 kg obciążenia oraz piłkę). Bardzo lubię ćwiczyć, nie chciałabym doprowadzić do zastoju mięśni. Od kilku lat robię różne "dywanówki". Zdjęć wolałabym nie umieszczać publicznie, chętnie prześlę moderatorce, która będzie chciała zając się moim problemem. Poniżej wstawiam zrzut z dzisiejszych posiłków (przeważnie jem więcej, dziś wyjątkowo nie miałam apetytu).

Chętnie odpowiem na wszelkie pytania.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1157 Wiek 67 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15601
witaj coraz więcej zaczyna być "...siątek.. " - fajnie, bo to znaczy, że jeszcze nam się chce..... Naprawdę tylko tyle dzisiaj zjadłaś?? Dopóki nie wpadną modki lub bardziej doświadczone dziewczyny- do poczytania https://www.sfd.pl/-t752315.html
Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Ilość jedzenia jest bardzo malutka. Do lektury, którą poleciła Tobie chanula ja dołączam jeszcze jej dziennik https://www.sfd.pl/DT_chanuli-t849307.html 

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78
Witam,

dziękuję za zainteresowanie. Wczoraj faktycznie tak mało zjadłam, ale poza tym zjadłam sporo warzyw. Poniżej wklejam jedzenie z dzisiaj:



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Jestes dorosłą kobietą i tak się zacznij odżywiać. CO najmniej 1400 kcal w jutrzejszej misce.

Zmieniony przez - Ruda_29 w dniu 2012-10-04 21:53:16

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78
Dziękuję za odpowiedź Ruda. Właśnie dopisywałam jeszcze pewne rzeczy do poprzedniego postu. Dziś zjadłam również 1200 g warzyw. Czułam się najedzona. A czy mogłabyś mi zasugerować jaki przyjąć rozkład B T W? Przez pewien czas byłam na diecie niskowęglowodanowej, która najbardziej mi odpowiadała. Obecnie nie jadam pieczywa.

Co do treningu dziś zrobiłam trochę ćwiczeń z piłką oraz hantlami (na biceps, triceps, wyciskanie na piłce, wznosy barków, przysiad plie, wykroki) - wszystko z ciężarem 4 kg na rękę. Ponadto ćwiczenia rozciągające.

Czy mogłabym prosić o jakieś sugestie dotyczące treningów? Czy mogłabym zastosować któryś z planów dostępnych na forum?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1750 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35061
rozalinda zanim zacznisz porzadnie cwiczyc ..popraw miske .....jak ruda powiedziala ....ZA MALO ... o polowe zamalo .... podpatrz chanule , jej miske i jej trenigi ..lub zacznij ...od ...wyboru treningu z
https://www.sfd.pl/Koncepcja_i_regulamin_działu-t666947.html  tego miejsca ......

ale miska do poprawy ...

warzyw nie liczymy do bilansu

no i witam w klubie aktywnych mlodych inaczej niewiele nas ale jestesmy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Poszukaj treningu z piłką wg obliques
...
Napisał(a)
Usunięty przez raKhu1 za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Usunięty przez Martucca za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Usunięty przez Ruda_29 za pkt 1 regulaminu
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

(P)mika / DT

Następny temat

Za niskie tętno, zero efektów, jakie ćwiczenia?? POMOCY

Wiecej