SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta i ćwiczenia z hashimoto

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10029

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 161
Witam,
od 8 roku leczyłam się na niedoczynność tarczycy. W zeszłym roku zdiagnozowano u mnie hashimoto. Od zawsze miałam nadwagę, teraz to już otyłość według BMI. Mam ogromny problem, nawet nie tyle co zrzucić wagę, ale żeby ją utrzymać. Stosowałam kilka lat temu dietę dukana - owszem ładnie schudłam, potem jeszcze ładniej przybrałam, niestety dopiero po czasie zorientowałam się jak ta dieta zniszczyła mój organizm. Potem były różne diety z ograniczaniem kalorii - najpierw spadało kilka kg, potem stało, albo waga rosła. W zeszłym roku, zanim dowiedziałam się, że nie powinnam ze względu na hashimoto byłam na low carbie razem z moim facetem. Kiedy jemu spadało 5kg, mi spadał 1kg. Na początku było okej, dopiero po kilku tygodniach zaczęłam się kiepsko czuć. Kiedy ważyłam mniej często biegałam, teraz niestety bolą mnie kolana.

Zastanawiam się czy odpowiednią dietą dla mnie nie byłaby dieta bez zbóż i cukru. Czytałam ostatnio "Życie bez pszenicy" i spodobała mi się ta dieta. Od wczoraj wprowadziłam ją w życie. Do tego oczywiście ćwiczenia. Mam w domu rower stacjonarny, ławeczkę, gryfy i hantle. Ale nie wiem jaki trening będzie odpowiedni. Pracę mam raczej siedząca.

Prosiłabym o jakieś rady co do diety i treningu przy mojej chorobie. Niestety jedząc około 1600kcal i jeżdżąc na rowerku około 45-60min moja waga rośnie.


****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: slonecznik89
WIEK: 26
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY:

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 90
WZROST: 166
OBWÓD RAMIENIA:
OBWÓD ŁYDKI:
OBWÓD UDA:
OBWÓD BIODER:
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA:
OBWÓD TALI
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ:

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?
Zrzucić około 20kg

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: hashimoto
PRZEBYTE KONTUZJE:
WADY POSTAWY:
ALERGIE:
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA:
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? tak
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? tak
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? nie

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: nie
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) dukan - około 3 miesiące, dieta 1200kcal około 2m-ce, low carb około 2m-ce

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - zrzut kilku dni z dziennika żywieniowego na www.potreningu.pl?
Śniadanie: musli z mlekiem/kanapki/jajecznica
W pracy: kanapka
Obiad: makaron z sosem/ chińszczyzna/ sałatki
Kolacja: czasami w ogóle, najczęsciej jakaś zupa

CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ?
tyję

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: NIE

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - podaj nazwy ćwiczeń, ilość serii, ilość powtórzeń w seriach, obciążenia w kolejnych seriach
rower stacjonarny

ZDJĘCIA
w pozycji neutralnej przodem, bokiem i tylem.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 6
Hashimoto można uleczyć, trzeba tylko nie bać się jodu, dr Hubert Czerniak mówi, że uleczalność przekracza 90%, polecam spróbować: https://naturalnarecepta.pl/leczychashimoto/ 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rzabba Instruktor
Ekspert
Szacuny 492 Napisanych postów 6557 Wiek 49 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 132729
Wyłaczenie gutenu i nabiału to dobry pomysł przy hashimoto.

A powiedz mi jak wygląda leczenie, na jakim poziomie masz wolne hormony, czy robiłaś jakieś dodatkowe badania?

>>życie zaczyna się po trzydziestce<<
leniwa efka
trzeba mieć silne barki, żeby udźwignąć skrzydła anioła

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 161
Leków żadnych nie dostaję, co pół roku robię badania krwi na hormony tarczycowe. TSH i FT3 mam w normie, FT4 powiększone ponad normę dziesięciokrotnie. Endokrynolog powiedziała mi, że leki dostanę dopiero, kiedy wzrośnie mi TSH. Pod koniec miesiąca idę znowu na USG tarczycy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7
A jak trenować, gdy nie toleruje się glutenu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7
chodzi mi tu o dietę:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 22591 Napisanych postów 11138 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356194
Kuleczka - normalnie. Jesz dania bezglutenowe. Proponuje odwiedzic dzial kuchnia, poczytac dzienniki dziewczyn - tu jest sporo osob, ktore jedza bezglutenowo i sobie radza. Jak masz wiecej pytan, to zaloz swoj temat.

Slonecznik - a mozesz wkleic wyniki badan? Bo 'w normie' to jest zadne info. Normy w labach bywaja rozne.

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 161
Jak wrócę z pracy to wrzucę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Masz Hashi i lekarz nic z tym nie robi???? No strach sie bac. Absolutnie wywalic gluten i nabial. Zostaw narazie zrodla bezglutenowe, chociaz w zaleznosci od tego jak wygladaja przeciwciala i zmiany tarczycy na usg warto wejsc na AIP. Bez gluta zyje sie spokojnie i bez problemu. Tylko nastawienie trzeba zmienic z takiego: oj musze owsianeczke, musli, jogurcik, kanapeczke...o Boze to co ja mam jesc...... Przy niedoczynnosci tarczycy to jakies low carby, Dukany itp to tylko pogorszenie sprawy. Co wiecej, Hashi jako choroba autoimmuologiczna najczesciej idzie w parze z innymi...poszukalabym w badaniach jak wyglada reszta Twoich wynikow....Odpowiedz w normie nic nie daje bo normy to ten tego.....sie zmieniaja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 161
Od 8 do 18 roku życia byłam na letroxie, potem wyprowadziłam się na studia nad morze i według lekarza nie potrzebowałam już leków. W zeszłym roku zaczęłam się źle czuć, ciągle było mi zimno, chciałam tylko spać no i tyłam. I wtedy podczas USG dowiedziałam się, że mam hashimoto. Lekarz powiedział, że mogę co najwyżej tylko łykać selen, a jakieś leki dostanę dopiero jak wzrośnie TSH.
Cieszę się, że z dietą w miarę dobrze teraz trafiłam. Nabiału z pewnością nie będzie mi brakować, bo właściwie i tak go nie jem, po dukanie mam wstręt. Na śniadanie zamiast kanapek robię sobie omlet, więc też nie ma problemu. Ziemniaki odrzuciłam kilka miesięcy temu, jadłam tylko okazjonalnie. Ogólne dieta mi odpowiada, uwielbiam warzywa, jakoś do nich przemycam mięso, bo akurat za mięsem też nie przepadam. Ser, orzechy też można jeść, więc przeżyję :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Ser to nabial. Jakie tsh bylo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rzabba Instruktor
Ekspert
Szacuny 492 Napisanych postów 6557 Wiek 49 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 132729
Zmień lekarza, bo TSH jest hormonem przysadki a nie tarczycy, jest to jakiś wyznacznik ale nie leczy się na wysokie TSH tylko na niedoczynność tarczycy. MOżesz mieć wyniki w normie laboratoryjnej ale za niskie dla prawidłowego funkcjonowania młodego organizmu no i będziesz sobie tyła z powietrza nawet jak się zaćwiczysz na śmierć a to może być akurat namniejszy z problemó jakie niedoczynność tarczycy powoduje.

Badałaś kiedyś ferrytynę, żelazo, B12, D3?

>>życie zaczyna się po trzydziestce<<
leniwa efka
trzeba mieć silne barki, żeby udźwignąć skrzydła anioła

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ZBICIE TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Następny temat

Nie potrafię zrezygnować z pieczywa...

WHEY premium