SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta dr Budwig - opis, zasady

temat działu:

Leksykon Diet

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 42423

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11373 Napisanych postów 72640 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958107
Dieta dr Budwig

W swoich założeniach opiera się na specyficznych właściwościach oleju lnianego wysoko-linolenowego, a dokładnie jednego z kwasów tłuszczowych których tenże jest źródłem, kwasu alfa-linolenowego. Zdaniem autorki odpowiednia podaż w/w składnika diety, przy zachowaniu odpowiedniej higieny żywienia, jest gwarancją nie tylko smukłej sylwetki, ale przede wszystkim zdrowia. Dr Budwig poleca spożywanie specjalnej pasty serowo-lnianej, jako nieodłącznego elementu jadłospisu. Z diety należy też wykreślić wszelkie rafinowane tłuszcze, wysoko-przetworzoną żywność, a także tłuszcze pochodzenia zwierzęcego. Zabronione są teką ze konserwanty, barwniki i inne „podejrzane" dodatki do żywności. Autorka odradza również smażenie potraw. Jadłospis należy komponować w oparciu o nisko-przetworzoną, naturalną żywność a potrawy wzbogacać wspomnianą pastą na którą przepis podajemy poniżej.

5 łyżek oleju na 100g chudego sera wiejskiego (cottage), doprawiamy pieprzem i solą, przechowujemy w lodówce.

Mimo iż literatura naukowa wspiera tezę wg której kwasy tłuszczowe omega-3 spożywane w odpowiedniej dawce przyczyniały się wyraźnie do zachowania zdrowia i dobrej formy fizycznej i psychicznej, o tyle nie koniecznie dowodzi deklarowanej skuteczności w tym względnie zaleceń żywieniowych dr Budwig.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 81
Dopisałabym, że olej lniany musi być wysokiej jakości, najlepiej z certyfikatem ekologicznym, spożyć trzeba go w ciągu 3 miesięcy po otwarciu, przechowywać w lodówce. Olej z serkiem należy zmiksować i to przez około 5 minut, ponieważ wtedy rozbije się go na drobne cząsteczki a białko pomoże w jego wchłanianiu. Doprawić można czym się chce, można nawet dodać miodu i zjadać na słodko, albo polewać nim desery jak sosem. Profilaktycznie należy zjadać codziennie 5 łyżek takiej pasty. Dobrze jest przygotować ją sobie wieczorem, wstawić na noc do lodówki i rano zjeść np. z chlebem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6967 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 51337
Kolejna uwaga - olej lniany bogaty jest w fitoestrogeny - osoby z problemami hormonalnymi powinny zwrócić na to szczególną uwagę.

PROUD TO BE STEROIDS FREE

trenować jak myśląca maszyna, walczyć jak myślące zwierze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 299 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17107
o co chodzi z tymi problememi hormonalnymi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1560 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 32580
Ja z kolei słyszałem, że owa dieta jest polecana osobom, które zachorowały na raka a także w jego profilaktyce. Nie wiem na ile to prawda, nie wiem jak to się ma w praktyce, ale kilka osób już mi tę teorię powtórzyło. Z tym, że owa pasta serowa to musiał być olej lniany z koniecznie twarogiem a nie z serkiem wiejskim.

"Jeśli wrogowie cię chwalą, musiałeś popełnić błąd"
August Bebel

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 111 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3550
Na temat oleju lnianego Budwingowego możecie poczytać tutaj:
https://www.sfd.pl/Olej_Lniany_Budwingowy-t841226.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 311 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6003
Też czytałem, że ona tym raka leczyła.

Człowiek to ogniwo pośrednie ewolucji: pomiędzy małpą a istotą myślącą.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 143 Wiek 39 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3051
Właśnie zaczynam stosować. Słyszałem wiele dobrego więc startuje. Butelka 1l - ok. 40zł. Stosowanie 30g dziennie, co daje butle 1l na ok. 1 miesiąc. Dodam iż bez niego nie udawało mi się nigdy spożywać kwasów tłuszczowych w proporcjach 1/1/1. Zobaczymy jakie da efekty...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 111 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3550
Jak chcesz pić ten olej, będziesz go z czymś mieszał czy czyściochę? i w jakiej porze dnia zamierzasz go spożywać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 143 Wiek 39 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3051
Jego smak mnie troszkę odrzuca, nie pije go samodzielnie (choć znam osoby co tak piją). A więc dodaje go do (przeważnie gotowanego) mięsa jak wystygnie, lub mieszam z twarogiem. U mnie występuje w każdych posiłkach, oprócz porannych i okołotreningowych.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Dieta Diamondów - zasady, jadłospis

Następny temat

Dieta dr Lutza - zasady, jadłospis

Wiecej