SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta do oceny

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3817

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 8 Wiek 38 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 7883
Czesc wszystkim,

Od kilku tygodniu uwaznie obserwuje forum i postanowilam zasiegnac waszej opini w kwestii mojej diety.
Ponizej zamieszczam wypelniona ankiete i dwa przykladowe zrzuty diety.

Moim glownym problemem jest rozlozenie posilkow w ciagu dnia w taki sposob, zeby wszystkie byly zbilansowane.
Wiem, ze czasami brakuje mi troche do dziennego limitu kalorii/makro, wiec prosilabym o sugestie i krytyke, zebym wiedziala gdzie dodac, a gdze odjac.

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: Brassica
WIEK: 32
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 5 lat

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 62
WZROST: 165
OBWÓD RAMIENIA: 26
OBWÓD ŁYDKI: 34
OBWÓD UDA: 58
OBWÓD BIODER: 96 (obwod pupy w najszerzym miejscu - 102)
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 80
OBWÓD TALI (tuz nad pepkiem): 74
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: w biuscie 91, pod biustem 78

****CEL*************************************************
Na chwile obecna, chce spalic troche bf. Pozniej, zrobic troche masy, zeby nastepnie rozbudowac plecy i posladki.

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: -
PRZEBYTE KONTUZJE: -
WADY POSTAWY: -
ALERGIE: -
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: -
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? tak
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? tak
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? -

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: -
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) Kiedys, dawno dawno temu, jakiegos Dukana. Od dluszego czasu po prostu jem zdrowo.

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING
Od marca regularnie cwicze 4x tyg i glownie z wolnymi ciezarami (wczesniej chodzilam na zajecia body pump, body combat etc).
Raz w tygodniu robie krotkie serie z wiekszym obciazeniem (przykladowo martwy ciag 35kg 4x8, hip thrust 50kg 4x8).
W inne dni robie dluzsze serie z lzejszym obciazeniem.
Przykladowe cwiczenia: wioslowanie, pull upy na gumie, pompki, przysiady, wyciskanie na laweczce.

2/3 razy w tygodniu dodaje na koniec treningu HIIT albo tabate.

ZDJĘCIA
Wrzuce pozniej. Jestem tuz przed okresem i jestem troche napuchnieta.
Mam figure klepsydry - duze uda, biodra i pupa, waska talia. Tluszcz odklada sie glownie na biodrach. Brzuch mam proporcjonalnie maly do reszty ciala.

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE -
Moje zapotrzebowanie kaloryczne to 2100 kcal. Zaczelam redukcje, wiec staram sie jesc 1800kcal dziennie (BTW 30/30/40).
Bialko - 135g
Tluszcz - 60g
WW - 180g

CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ?
Na razie ciezko mi to ocenic, bo do tej pory sie nie mierzylam.









Zmieniony przez - Brassica w dniu 2018-06-04 20:51:17
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591095
Odpowiada Ci taka ilość posiłków? O której masz trening?
Co do dobicia makro to nie ma wielkiej filozofii.
Pierwszego dnia brakuje Ci białka. Jakbyś zjadła całe opakowanie serka wiejskiego i więcej łososia to będzie Ci się zgadzać.
Drugiego dnia brakuje węgli i dodałabym je do kolacji bo tam nic porządnego nie ma. Dlaczego te kolacje z niskimi węglami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 8 Wiek 38 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 7883
Zapomnialam napisac, ze treningi ok 16.45-17.00
Liczba posilkow mi odpowiada. Malo wegla wieczorami, bo sie naczytalam, ze na noc lepiej nie jesc duzo wegli. Powinnam dodac jakas kasze/ryz?

I jeszcze mam takie pytanie - jak jesc w dni nietreningowe? Powinnam sie trzymac tych 1800kcal nawet jesli nie cwicze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591095
Tak na początku trzymaj 1800 we wszystkie dni. Jest jeszcze fajna strategia oparta na rotacji węglowodanami, ale na początek najlepiej zacząć od równego rozkładu.
Unikanie węgli na noc to mit. Węglowodany na kolację polepszają regenerację i sen i nie ma się co ich bać a ciężko wyrobić dzienną pulę jak się wprowadza takie wariacje :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 8 Wiek 38 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 7883
Super, wielkie dzieki za rady, Paula. W internecie jest tylke informacji (czesto sprzecznych), ze latwo sie pogubic.

A czy robi wieksza roznice, co dokladnie zjem przed treningiem? Wiem, ze ma byc bialko + ww, ale nie wiem czy jest wieksza roznica miedzy, przykladowo, ryzem z tunczykiem, a owocem z jogurtem. Pytam pod katem energii jakiej dostarczy mi w trakcie treningu silowego.


Zmieniony przez - Brassica w dniu 2018-06-05 08:46:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591095
Nie ma większej różnicy. Ja generalnie pamiętam badania, które pokazywały, że dbanie o posiłki przed i potreningowe robi różnicę dopiero na poziomie zaawansowanym. Osobom początkującym w ogóle bym tym nie zaprzątała głowy. Jak wszystkie posiłki będą dobrze zbilansowane to i ten przed i ten po treningowy taki będzie :P
A doborem produktow sugerowałabym się raczej pod kątem żołądka- żeby Ci nie zalegało, nie odbijało się itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627073
Taka jest różnica, ze tuńczyka nie powinno się jeść - albo przynajmniej sporadycznie. Owoc szybko podbije cukier i poleci dalej:) Ryż z mięskiem bedzie sięw chłaniał wolniej i bedziesz sie czuła nie głodna podczas treningu. To tak samo ważne jak nie czuć się przejedzoną. CZyli generalnie - jak Paula.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 8 Wiek 38 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 7883
No wlasnie ja tego tunczyka dosycz czesto jem :/ Chyba bede musiala go zamienic na inna rybke albo miesko. Dzieki za porady!
W ogole to bardzo fajne to forum - duza kopalnia wiedzy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591095
Różnorodność w diecie to podstawa. Biorąc pod uwagę jakość pożywienia najlepiej jest obrać strategię ciągłej rotacji.

Dziękujemy :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziewczyny potrzebuje pomocy!!

Wiecej