SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta do oceny. Dzieki z góry za porady.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4068

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 163
Witam , borykam się z problemami dotyczącymi diety. Na wstepie chciałbym zauważyc ze mam pewne doswidczenie z dziedziny odzywiania , jak i przejrzałem wiele artykułow diety dotyczących. Jednym słowem potrzebuje waszej pomocy , forumowy kolektywie ;)

Słów kilka o mnie : cwicze od kilku lat , na początku byłem małym szczupaczkiem , udało mi się w ciagu 4 lat treningu+diety , przytyc z 68 do 100 kg. Niestety mania ciąglego rozrostu mi sie znudziła i postanowiłem redukować(gdy przestałem miescic sie w ubrania dostepne w zwyklych sklepach). Nie byłem zalany , czy jakos wyjatkowo zatluszczony , byłem po prostu duży. Zacząłem redukcje która trwała 8 miesięcy , w tym czasie udało mi się zrzucic 20-21kg , znow dzieki treningowi i diecie. Waże 80 kg do 187 cm , mam niski poziom bf , myśle ze w okolicach 8-9%. Byłem i jestem zadowolony ze swojej formy , ale ostatnio po kilku miesiacach treningow , juz po redukcji , mam znów ochote przybrac nieco na wadze , zalezy mi jednak na czystej masie miesniowej. Przez te kilka miesiecy po redukcji , starałem się trzymać tą obecną wage bo było mi z nią dobrze , ale jak wyzej wspomniałem , chcialbym złapac troche wiecej miecha(jak kazdy). Zwiekszylem wiec ilosc bialka i wegli ale od 2 miesiecy waga nawet nie drgnela :P

Oto moje zapotrzebowanie (wyliczone kalkulatorem vitalmax z dziennika posiłkow darkthrona)

3250kcl
Białko : 165g / 2.1g/ na kg masy ciała
tłuszcze : 79g / 1g/na kg masły ciała
wegle : 465g / 6g/na kg masy ciała

Dieta :

Posiłek 1: Płatki owsiane 100 gram z wodą + twarog poltlusty 250gram + 30 gram nasion słonecznika + owoce (jabłko , truskawki , to tak ku witaminom)

Posiłek 2, przed treningiem : Kasza gryczana 100gram + piers z kurczaka 150 gram + odrobina ketchupu + pomidor , ogorek.

Posilek 3 , po treningu : Kasza 200gram + piers z kurczaka 150g + standardowo troche ketchupu i ogoras z pomidorem! Chwile po tym posilku jem sobie tez jakis owoc

Posilek 4 : Ryż 100 gram + twarog poltusty 250 gram + troche miodu lub dzemu w ilosciach gora 5-10 gram + owoce

Posilek 5 przed snem : Białka z jajek około 120-150 gram + 15g oliwy z oliwek extra virgin

Czasami przed snem jem twarog a te bialka z jajek jako 4 posilek. ALe czytalem tutaj dzis wypowiedz jednego z modow że jak przestał zajadac ser na noc to mu sie definicja poprawila :P to może bede trzymał się tylko tych białek ;)
Wiem wiem jem monotonnie i jem juz tak od jakiegos czasu , ktos powie , nie idzie ci masa ,bo jesz za malo itd. Kiedy ja na prawde trzymam się tej diety i jem duzo :D No ale dobra dobra , wiadomo że jak nie idzie tzn ze cos jest zle , dlatego rozpisałem to na forum ;) Dodam że trenuje tez odpowiednio na mase.
Teraz nasuwa sie pytanie co dodac? bialek? wegli? tluszczy? nie chce jesc ze zbyt duzą kaloryczna górką , bo jest lato i nie chce by mnie podlało , zalezy mi tylko na rozbudowie czystej masy miesniowej , no ale skoro po 2 miechch na wadze nie ma ani grama postepu , to cos jest nie tak :) Wiadomo że miesni nie buduje się szybko , ja jestem cierpliwy :) ale wasza pomoc mi sie przyda.

Kiedys latwo było mi łapac mase i ją redukowac , dziś o kazde 0.5 kg bede walczyl chyba rok :D no ale skoro trzeba to trzeba. Na marginesie dodam że jedyna odzywką ktorą stosuje , jest bcaa po treningu , nie jadam fast foodow ani slodyczy , ost pizze zjadlem ze 2 lata temu :D W moc odzywek , tak czy siak nie wierze.

Dzieki z gory za wasze porady i za to ze chcialo sie wam to czytac :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 163
tak ja jem na zmiane raz kasze raz ryz ,w sumie od dawna jem juz taka niezbyt dogotowana :) roznie czasem gotuje 10 minut czasem wiecej , ryz gotuje okolo 15 :) rozgotowane produkty mi nie smakuja w zasadzie wcale :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1551 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8809
Dieta :

Posiłek 1 : Płatki owsiane 100 gram z wodą + jajka+ 30 gram nasion słonecznika + owoce (jabłko , truskawki , to tak ku witaminom)

Posiłek 2, przed treningiem : Kasza gryczana 100gram + piers z kurczaka 150 gram

Posilek 3 , po treningu : OWOC, za jakiś czas: Kasza 200gram + piers z kurczaka 150g + standardowo troche ketchupu

Posilek 4 : Ryż 100 gram + ryba + warzywa

Posilek 5 przed snem : twarog poltlusty 250gram + 15g oliwy z oliwek extra virgin
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 163
hmm ale bez tej jednej kostki sera to raz ze bede chodzil glodny , a dwa nie dostarcze tyle bialka ile mi potrzeba ;) no a ryby kategorycznie odpadają , bo ich nie lubie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
więc zwiększ kaloryczność masz podany samą kompozycje posiłków trzeba jeszcze ilościowo dopasować

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 163
tzn mam kompozycje plus gramature , a w dzienniku posilkow wszystko jest wyliczone , tak jak to powinno byc :) ale co , odpuscic sobie jedzenie tego sera w tej ilosci? w sumie jem tak juz od kilku miesiecy , w sumie nawet dluzej , jak zaczynalem redukcje to sie na ten ser przerzucilem i obcialem mocno wegle i mi waga ladnie schodzila :D no a teraz chce troche lapac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1551 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8809
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 163
aha , no coz , widac ile osob tyle opinii , bo moj dobry kolega , instruktor z silowni na ktora chodze (vice mistrz polski w kulturystyce z 2007r , plus w tym roku wygral jakies zawody) , uważa że biały ser jest zrodlem wartosciowego białka. No ale nie bedziemy przeciez sprzeczac sie na ten temat itd. Dzieki za porade , moze zamienie ten ser na kolejny kawał miecha ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 491 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3691
"ALe czytalem tutaj dzis wypowiedz jednego z modow że jak przestał zajadac ser na noc to mu sie definicja poprawila :P "
sprawdź na sobie najlepiej będziesz wiedział dla jednego dobre jest to a dla drugiego co innego

jak nie ma zadnych efektów na siłowni i masa nie chce iść w górę to albo za mało kcal, albo zbyt intensywne treningi i słaba regeneracja, albo nie robisz przerw po jakimś czasie (roztrenowanie, około tydzień powinno przerwy być, moim zdaniem co ok.8tyg) także jak sam widzisz jest wiele czynników wpływających na efektywność i zdobywanie masy

i pamiętaj żeby owoce też wliczać w bilans

Kulturystyka pokazuje jakim jesteś człowiekiem, twardym jak stal czy miękkim jak panienka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 163
wliczam owoce ,ale nie chcialo mi sie rozpisywac tego az tak , a truskawki np maja bardzo malo kacl a ost je zajadam najczesciej , no ale nie tylko je. Robie przerwy wlasnie co 8 tyg :) no ale jasne , jakis powod musi byc , dlatego staram sie go znalezc i wprowadzic zmiany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 491 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3691
jeżeli robisz przerwy
to zastanawiałbym się nad kalorycznością tej diety
albo problem tkwi w treningu może masz przeładowany i jest słaba regeneracja

Kulturystyka pokazuje jakim jesteś człowiekiem, twardym jak stal czy miękkim jak panienka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 163
tzn , to jest tak , przerwy robie co 8 tyg , wczesniej bylem na innej diecie , tzn ogolnie szkielet byl ten sam tylko jadlem mniej wegli i troche mniej bialka :) wiesz ja redukowalem sie wczesniej ze 100 kg , zszedlem do 80 , potem mialem taka diete na utrzymanie , no i okolo 1.5-2 miechy temu zmienilem diete na wlasnie tą ktora tu przytoczyłem. A co do treningu , to do tej pory cwiczylem 3 razy w tyg , ale teraz bede chodzil 4 , bo potrzebuje robic nieco ciezszy trening nog , gram w siatkowke plazowa i mi potrzeba wykonac pewien sprawdzony plan ktory poprawi wyskok na sezon :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Płatki owsiane - czy zalewaćwrzątkiem czy nie...

Następny temat

Pomoc z wyjściem z diety :)

WHEY premium