SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta do oceny, 85kg, bf20, redukcja

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4012

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4323
Witam

Cel :redukcja
Płeć : mężczyzna
Wiek : 32
Waga : 85
Wzrost : 178
Obwód klatki : 102
Obwód ramienia : 33
Obwód talii : 100
Obwód uda : 55
Obwód łydki : 41
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 20%
Aktywność w ciągu dnia : praca siedząca przed komputerem, dojazd do pracy samochodem - spędzam około 2h dziennie w samochodzie na dojazdy do pracy
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - trening siłowy typu góra/fbw/dół, w DNT 2x w tygodniu cardio 40-60 minut w tym 10 minut HIIT
Odżywianie : ograniczyłem do zera wszystkie słodycze oraz słodkie napoje, trzymam się diety
Cel : redukcja rozłożona w czasie, do osiągnięcia efektu
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : suplementacja: omega3, d+k, ashvaganda
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : dopiero zaczynam prawdziwą dietę, wcześniej była pseudo-masa :D
Staż na siłowni: 4 miesiące przez które robiłem fbw

1. Podstawową przemianę materii(BMR):
BMR = (9.99 X 85 (kg)) + (6.25 X 178 (cm)) - (4.92 X 32) + 5 = 1809 kcal
2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA):
Trening siłowy - 3 x 60 min x 8 + EPOC(3 x (7% z 1809 = 127)) = 1440 + 381 kcal = 1821 kcal
3. Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni tygodnia) = 260 kcal
4. Sumujemy wyniki z punktu 1 i 3:
(BMR)1809 kcal + (TEA)260 kcal = 2069 kcal
5. Dodajemy NEAT:
2069 kcal + 400 kcal = 2469 kcal
6. Doliczamy efekt termiczny pożywienia (TEF)
2469 + TEF(10% z 2469 = 247) = 2469 + 247 = 2716 kcal


Poniżej załączam zrzut z aktualnej diety, którą utrzymuje od około 2 tygodni i czuję się z nią bardzo dobrze.
Od tygodnia w 2 dni nie treningowe robię cardio 40-60 minut w tym 10 minut HIIT
Zdaje sobie sprawę, że śniadanie woła o pomstę do nieba, ale nie potrafię jeść dużo z rana.
"Posiłek 2" są to rzeczy które jem w ciągu pracy między godziną 10 a 16.
Moim celem jest redukcja tkanki tłuszczowej z 20% na coś koło 15% lub mniej, oczywiście przy jak najmniejszym spaleniu mięśni :d

Proszę o ocenę diety i sugestie.




Zmieniony przez - cbl85 w dniu 2017-10-03 22:10:50
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Zdecydowanie warto zacząć od swojego tzw. 0 kalorycznego i na podstawie obserwacji organizmu kalibrować dietę w odpowiedni sposób, czyli zmniejszać lub zwiększać podaż energii – zależnie od zmiany kompozycji sylwetki. Rzeczywiście pierwszy posiłek jest ubogi odżywczo, zdecydowanie lepszą opcją byłoby spożyć płatki owsiane czy jaglane z jogurtem naturalnym, białkiem serwatkowym i owocem(mi).

W Twojej diecie występują wysoko przetoworzone produkty, takie jak wędliny sklepowe które zawierają azotyny, azotany, konserwanty, niską wartość odżywczą, jak i kiepski profil aminokwasowy. Produkty light do wyrzucenia jak i chude twarogi, słonecznik - zbędny ( kiepskie proporcje o3 do o6 ). Dlaczego tak mało węglowodanów w diecie?

Zalecana dawka dzienna warzyw dla osób aktywnych fizycznie to ok. 1kg na dzień. ( różnokolorowych). Jak wygląda to u Ciebie? bez nich z łatwością można mieć deficyt niezbędnych witamin, minerałów, antyoksydantów etc. Nie zapominaj również o dostarczaniu kwasów polienowych z rodziny omega-3 (DHA i EPA) takie jak ryby tłuste x2-3 w tyg, niektóre algi. Warto również wzbogacić swoje menu o omega-3 roślinne (ALA): siemię, orzechy włoskie, nasiona chia.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4323
Dziękuję za odpowiedź, postaram się wprowadzić Twoje rady do diety.

Węglowodany wyglądają tak jak wyglądają ponieważ modyfikowałem starą dietę wyrzucając produkty węglowodanowe, tak aby zachować 2,2g B i 1g T na kg masy ciała. Po 2 tygodniach stosowania diety w tej wersji zanotowałem spadek wagi o 1kg.

Odnośnie Twoich rad:
-Jeżeli chodzi o śniadanie: próbowałem się przekonać do płatków owsianych ale niestety zupełnie mi nie smakują. Spróbuje coś pokombinować z masłem orzechowym, które mi dzisiaj doszło
-słonecznik - out
-wędliny sklepowe, ser - out
-twaróg chudy - uważasz ogólnie że twaróg jest zły, czy po prostu wersja chuda jest słaba. Lepszym wyborem będzie półtłusty/tłusty czy zupełnie wyrzucić?
-jedzenie codziennie filetu z makreli w sosie z puszki to błąd? Nawet mi zasmakował ;)
-jeżeli chodzi o omega-3, sprawdzę jak smakują siemię oraz nasiona chia ;) sama suplementacja omegi-3 w kapsułkach nie jest wystarczająca?



Zmieniony przez - cbl85 w dniu 2017-10-04 17:42:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Z czego masło? Jeśli arachidy, to też traktuj to jako dodatek, a nie bazę diety, lepsze są zdecydowanie migdałowe, czy z nerkowców masła, arachidom bliżej do fasoli, niż orzechów
Twaróg chudy wymieniłabym na półtłusty, tłusty. Zobacz skład makreli z puszki, w sosie cukier, zbędny

Omega3 w kapsułkach nie jest w takim stopniu wchłaniana, jak potrzebuje tego organizm, sporo ostatnimi czasy badań nad tym suplementem. Zdecydowanie nasiona chia, siemię lniane (warto kupić całe i zmielić samemu), tłuste ryby, ale też orzechy, awokado.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa czy redukcja?

Następny temat

Redukcja tkanki tłuszczowej

WHEY premium