SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta czy aby na pewno dobra

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7282

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 553
Witam. Mam pewne pytanie do Was. Czy moglibyście zerknąć na moją dieta i powiedzieć czy byście coś zmienili czy dodali bo nie ukrywam, że bardzo się nie znam bo jestem nowy w tych rzeczach. A więc powiem jeszcze ze chodzę na siłownię 3 razy w tygodniu. Lat 20. Mój wzrost to 180cm i waga 60kg. Tak wiem jestem ektomorfikiem. I z tego co mi wiadomo potrzebuje dużo dostarczać jedzenia żeby przytyć. Ćwiczę w różnych godzinach rano bądź po zajęciach czyli tak o 9 bądź o 14. Godziny są tak podane mniej więcej.

Dieta:
Godz 7:30
wheey 100 trec nutrition ilość 30g

Śniadanie 1: 10:00
Banan 180g
Danio waniliowe - Danone 150g
Chleb zwykły 14g
Poledwica sopocka 100g
Platki owsiane 30g

Śniadanie 2: 12:30
Jogurt naturalny Danone 125g
Jablko 145 g
Pieczywo lekkie razowe sonko 25g

Obiad: 15:00
Makaron dwujajeczny 100g
Kurczak pierś 100g
Ziemniaki ugotowane 100g
Warzywa na patelnię - biedronka 100g

Obiad 2: 18:00
Chleb zwykły 140g
Ser królewski Sierpc 100g
Maślanka mragowska truskawkowa 250g

Kolacja: 21:00
Jajecznica bez tłuszczu 240 g
Chleb zwykły 105g
Carbo nox Olimp 50g

Przed spaniem: 22:30-23
Wheey 100 trec nutrition 30g

Łączna ilość kalorii: 3760kcal
Bialko:210g
Węglowodany:519g
Tłuszcze:94g
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Dieta bez wątpienia jest podstawą kształtowania sylwetki. Również ma ona duże znaczenie w zasadzie w każdej dyscyplinie sportu. Dlatego też poprawienie błędów żywieniowych będzie niezmiernie istotne.

W Twoim przypadku podstawą oceny diety będzie poznanie Ciebie. W tym celu niezbędne jest wypełnienie dokładnie ankiety działu. Bez tego nie wiemy o Tobie zbyt wiele. Zapraszam więc do zapoznania się z nią dokładnie: https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html. Dietę z kolei należy wrzucić w formie zrzutu ekranu z dziennika żywieniowego potreningu.pl. W tym samym linku znajdziesz opis, w jaki sposób można to zrobić.

Następnie wyliczyć należy dokładnie zapotrzebowanie kaloryczne: https://potreningu.pl/articles/5255/zapotrzebowanie-kaloryczne-dla-wnikliwych-. Dodać do niego około 400 kcal i podzielić uzyskany wynik na zalecane ilości makroskładników: 2 g/kg masy ciała białka, 1-1,5 g tłuszczów i reszta kcal pochodząc z węglowodanów. U Ciebie jest zdecydowanie zbyt dużo białka.

Wyeliminować warto następujące produkty:

- maślanka owocowa (sporo cukru),
- pieczywo pszenne (mocno przetworzone),
- carbo (tylko po treningu),
- makaron jajeczny (za niego durum lub żytni/razowy),
- wędliny (za nie elementy tuszy mięs),
- serki smakowe.

Posiłki powinny być pełnowartościowe, a nie odżywka z rana i na noc. Z kolei produkty należy wrzucać w rozpiskę osobno, a nie gotowe posiłki.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Policz zapotrzebowanie, bo na razie, to wygląda na delikatnie zdecydowanie za dużo na taką masę ciała


https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html

Wrzuć dietę w ten spoób
https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html

Białka za dużo, jakieś 150-160 g wystarczy (i tak będzie dużo, na masie wystarcza i 1,5 g na kg masy ciałą), za dużo chleba, za dużo nabiału.

Będziesz jadł makaron i ziemniaki w jednym posiłku? wiesz ile to 100 g ziemniaków? Bardzo mało?

Wrzucaj produkty - nie danie (nie jajecznica, tylko jajka plus tłuszcz)

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Odzywka białkowa to nie posiłek, daj zrzut jak koleżanka zaproponował ale słabo troszkę to już wygląda.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Dietę należy wrzucić w poprawny sposób. Poza tym istotne jest wypełnienie ankiety działu. Zastosuj się to wyżej wymienionych wskazówek i zrób to poprawnie.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 553
Wybaczcie, że tak późno, ale dopiero teraz miałem dostęp do komputera. Także tak jak wyżej pisaliście wszystko zmieniłem i dostosowałem się do zasad. Zmieniłem dietę na nowa i wrzuciłem ja poprawnie. Co myślicie teraz o tym?
Chciałbym jeszcze dodać, że białko dodam do tego po treningu.





Zmieniony przez - maciekkeicam6969 w dniu 2018-02-22 21:04:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 415 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 18388
Ja bym dodał banana do pierwszego posiłku A jogurt do 2 i zrobił z tego w pełni zbilansowana posiłki bo tak posiłek 3 i 5 są bez sensu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699608
Podczas budowy masy wystarczy Ci max 2g białka / kg .
https://potreningu.pl/articles/4731/silownia---ile-bialka-potrzebuje 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 553
Czyli najlepiej jakby trochę tego białka zabrał z diety, bo wyszło mi 160g, a powinno 120g hmm. A co byś zaproponował mi żeby najlepiej zabrać z tej diety?


Zmieniony przez - maciekkeicam6969 w dniu 2018-02-22 22:40:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Wywal jogurt i odżywkę po treningu i może zostać.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 553
Dobra także, po treningu wyrzuce białko oraz wyrzuce jogurt.
Tylko teraz co wieczorem zjem, co będzie moim 5 posiłkiem, bo na pewno będę głodny. Czy może lepiej rozplanować dzień na 4 posiłki?


Zmieniony przez - maciekkeicam6969 w dniu 2018-02-23 13:42:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 415 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 18388
Tak zrób 4 zbilansowane
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problemy z utratą wagi

Następny temat

Brak apetytu rano

WHEY premium