SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta bogata w błonnik

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2315

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 474 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15963
Witam, staram się pomóc mej kobiecie w problemach z trawieniem. Kiedyś miała jakieś bakterie w żołądku, po zrobionej gastroskopii+antybiotyku niby stan zdrowia się polepszył, ale często ma wzdęcia. Duży problem leży w odżywianiu, niestety. Nie jest to osoba, która ma dostęp do siłowni, jedynie czasem wykonuje w domu jakieś ćwiczenia i to się raczej nie zmieni. Problemu szukam w diecie (tak, niedługo znów idzie do lekarza na kontrole, ale myślę, że dietę zmienić można).
Zastanawiam się nad rozpiską tej diety ( jest to osoba, której najlepiej wyłożyć dokładną rozpiskę - wtedy nie będzie żadnych odejść od diety ) i uważam, że bogata w błonnik była by ok ;)
Tylko, że czytam, że ilość błonnika powinno się zwiększać stopniowo, że za duża jego ilość może szkodzić no i dochodzi do tego zapotrzebowanie kaloryczne, które dla kobiety ( do tego nie ćwiczącej ) nie mam pojęcia jak policzyć.
Proszę o jakąś pomoc ;)

Zmieniony przez - mlody_gda w dniu 2011-05-20 00:10:32

sprawiedliwosc bez mocy jest niczym lecz moc bez sprawiedliwosci to tylko przemoc...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Możesz wpisać jej przykładowy jadłospis? Postaram się na miarę moich możliwości wyłapać błędy i pomóc w ułożeniu nowego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 474 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15963
No właśnie jadłospisu nie ma. Jedzenie jest na poziomie przeciętnego kowalskiego, dlatego wszystko trzeba ułożyć od 0.
I niekoniecznie proszę, żeby ktoś mi to ułożył. Tylko proszę przynajmniej o jakieś wskazówki, choćby jak policzyć zapotrzebowanie kaloryczne.

sprawiedliwosc bez mocy jest niczym lecz moc bez sprawiedliwosci to tylko przemoc...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A dlaczego chcesz cokolwiek liczyć? Wprowadź zdrowe i niskoprzetworzone produkty, wyeliminuj słoiki, konserwy i inne... Źródłem węgli niech będą tylko produkty pełnoziarniste, źródłem tłuszczy orzechy. Do każdego posiłku dobra porcja warzyw i masz błonnika tyle, ile potrzeba. Do tego dodawaj jeszcze owoce z zawartością pektyn, czyli jabłka, śliwki, kiwi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 474 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15963
Morales - generalnie dzięki :)
ale...są ludzie którzy nie potrafią się trzymać GENERALNYCH planów.
Dlatego chcę dokładnie to wszystko rozpisać. Tak będzie łatwiej. Po prostu.

sprawiedliwosc bez mocy jest niczym lecz moc bez sprawiedliwosci to tylko przemoc...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 474 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15963
słuchajcie, ułożyłem coś takiego i proszę o ocenę:

I posiłek
50g płatków owsianych
2 jajka (100-120g)
15g siemia lnianego

II posiłek
4 kromki chleba razowego pełnoziarnistego (ok. 120g)+ standardowo masło, szynka + ogórek/pomidor
jabłko

III posiłek
50g ryżu brązowego
100g kuraka?
warzywa+ 10ml oleju lnianego

IV posiłek taki sam jak II, z tym że chleba ok 90g.

Do każdego posiłku w miarę możliwości jak najwięcej warzyw i owoców ( te, które napisałem są na sztywno ). No i tak samo z tłuszczami (ofkorz bez przesady - limit to jak rozumiem 1g/kg masy ciała ? )
Dziewcze waży 59kg. Co sądzicie?

sprawiedliwosc bez mocy jest niczym lecz moc bez sprawiedliwosci to tylko przemoc...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 474 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15963
podbijam

sprawiedliwosc bez mocy jest niczym lecz moc bez sprawiedliwosci to tylko przemoc...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
https://www.sfd.pl/-t585708.html

Spróbuj stosować sie do zasad z pkt. 20. Są tam szacunkowe ilości poszczególnych produktów, więc liczenie nie jest potrzebne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 474 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15963
Jak ciezko na tym forum uzyskać konkretna odp to szok [=

sprawiedliwosc bez mocy jest niczym lecz moc bez sprawiedliwosci to tylko przemoc...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale czego ty oczekujesz?

Nikt tu nie ma szklanej kuli, żeby wywróżyć zapotrzebowanie kaloryczne i rozkład dla laski, o której nie wiemy nic, poza tym, że nic nie ćwiczy i waży 59kg?

Chcesz konkretów: ankieta + zdjęcia sylwetki

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2011-05-24 20:12:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 474 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15963
Wszystko czego oczekiwałem to po prostu sprawdzenie czy dieta jest dobra pod względem ilości błonnika. A wy na każde pytanie machinalnie ( nie tylko w tym dziale ) - "ankieta", "lepiej ułóż dietę" itp.
Ludzie tu zadają proste pytania, naprawdę, a wy robicie z siebie jajogłowych ;)

sprawiedliwosc bez mocy jest niczym lecz moc bez sprawiedliwosci to tylko przemoc...

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Pomoc w ułożeniu planu dla kobiety

Następny temat

Biegi na bieżni pytanko

WHEY premium