SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź Kliknij i dowiedz się więcej o białku!

Dieta białkowo-tłuszczowa - proszę o radę

Wysłana -
Ile wobec tego powinno być tłuszczy? I które produkty są złe? Proszę o więcej konkretów, bo nadal nie wiem co robię źle.
Wysłana -
Głównie kabanosy, wędzone ryby tylko okazyjnie - dodatkowo radziłbym Ci zacząć od zbilansowanej diety, gdyż nie masz dostatecznej wiedzy na temat tłuszczówki, fakt tego, że ktoś z nas Ci doradzi w tym zakresie nie oznacza, że będzie się dobrze prowadzić.
Wysłana -
Dobra zobaczę jak mi pójdzie pierwszy tydzień i porozmawiam jeszcze z trenerem, może coś więcej doradzi
Dzięki
Wysłana -
Jeżeli trener doradza Tobie jako laikowi w sprawach dietetycznych na początek diete tłuszczowa to znaczy ze jest gownianym trenerem . Amen
Wysłana -
Prawda, to znaczy, że nie ma o tym pojęcia, a proponuje, bo dieta tłuszczowa jest na topie. Nagle 90% trenerów proponuje dietę tłuszczową, a jeszcze 2-3 lata temu proponowali inny system żywienia i ludzie chudli, cud fizjologiczny! :O


Zmieniony przez - dudee w dniu 2018-06-14 15:48:39
Wysłana -
Daleki jestem od negowania diety ketogenicznej, niemniej z pewnością nie jest to system dla osób początkujących. Dodatkowo nie ma potrzeby aby odbierać sobie węglowodany z diety, które zawsze będę stanowić preferowane źródło energii dla naszego ustroju. Na zbilansowanej diecie, kiedy nasz organizm ma dostęp do obydwu składników, chętniej wybiera glukozę, nie bez powodu. Mało tego, dla osób wysoko aktywnych fizycznie redukcja ,,węgli'' to strzał w kolano.
Wysłana -
Ja nie jestem zupełnie początkująca. Stosowałam mnóstwo różnych diet, ostatnio tez dietę ułożoną przez innego trenera, ale nie przynosiła efektów, chyba za mało kalorii (1400). Obecny trener też proponował mi najlepiej zbilansowana dietę, ale że zależy mi trochę na czasie to uznał że na 1,5 miesiąca wprowadzimy białkowo-tłuszczową.
Wysłana -
Twój problem to próbowanie ,,mnóstwo'' diet. Skoro nie jesteś zupełnie początkująca jak i trener ma szeroką pojętą wiedzę w danym zakresie to dlaczego niby dieta białkowo tłuszczowa ma przynieść szybsze efekty? w utracie wagi owszem, w spalaniu tkanki tłuszczowej - nie. To naturalne, że jeśli uszczuplamy glikogen to będziemy ważyć mniej.. bla bla.. niemniej, na podstawie badań można stwierdzić, że trzymanie wyżej ww na redukcji pozwala zachować więcej masy mięśniowej .
Wysłana -
Kształtowanie sylwetkito nie sprint. Szczególnie u kobiet. Dieta tłuszczowa nie da tutaj lepszych efektów niż zbilansowana. Sugeruję skupić się właśnie na niej.
Strona 3 z 3
Dodaj odpowiedź