SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta bez suplementów - uzupełnienie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3936

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

21

Płeć

M

Cel

75

Waga

64

Wzrost

183

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

3-4 treningi w ciągu tyg

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 291
Witam
Jakiś czas temu zamówiłem sobie dietę (ekto), wszystko cacy, tylko w rubryce "budżet na suplementację" zaszalałem i wpisałem aż 600zł. Jednak zrezygnowałem ze suplementów - przynajmniej na początek.
W kalkulatorze zapotrzebowania energetycznego przy moich parametrach wyszło mi, że aby przytyć - potrzebuję ok 2900 kcal. W diecie mam ok 2100 kcal (domyślam się, że reszta jest uzupełnieniem w formie suplementów), ale do rzeczy - mogę od tak dodać sobie te kalorie jedząc to samo, jednakże więcej? mogę zrezygnować ze wszystkich suplementów - jedząc tylko gainera? (BCAA, Kreatyna, Tauryna, DAA, witaminy i minerały)
przykładowa rozpiska diety na jeden dzień:
posiłek 1:
Owsianka z jogurtem i pestkami słonecznika
posiłek 2:
Kanapki z szynką i rukolą
posiłek 3:
Makaron z kurczakiem, natką pietruszki i
pomidorkami koktajlowymi
posiłek 4:
Czekoladowy koktajl z nasionami chia, bananem i
jabłkiem
posiłek 5:
Kanapki z kozim serem, sałatą, suszonymi
pomidorami i oliwkami

razem: 2100 kcal
Z góry dziękuję za pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
rozstalbym sie z tym miejscem gdzie zakupiles diete poniewaz uzupelnianie 800kcal przy podazy 2900 z odzywek zakrawa o kpine.

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5400 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136789
Dieta gdzie 1/3 zapotrzebowania uzupełniasz odżywką nie jest dobrą dietą

Staraj się jak najwięcej dostarczać z normalnego jedzenia a nie uuzpełniać większość SUPLEMENTAMI - notabene suple za 600 zł to abstrakcja zbyteczna dla zwykłego człowieka

Nie, nie dopychaj 800 kcal z gainera

No i wrzuć swoją obecną dietę w formie zrzutu z kalkulatora na POtreningu, bo coś czuję że wszystkiego z niej nie dostarczasz.

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75965 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754482
Zapomnij o tej diecie. Jest tragiczna. Zacznij od wypełnienia ankiety działu: https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html i prawidłowego wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego: https://potreningu.pl/articles/5255/zapotrzebowanie-kaloryczne-dla-wnikliwych- 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Czekoladowy koktajl z nasionami chia, bananem i
jabłkiem
Ale co się pod tą nazwą kryje, jakich ilosci i czego uzywasz do zrobienia posiłków

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75965 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754482
Myślę, że to mało istotne, co się kryje. Dietę należy ułożyć od początku.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 291
@czellista @gats
te 800kcal w supkach to była tylko moja sugestia, pomyślałem, że 2100 kcal to jednak za mało dla ekto, tym bardziej, że w kalkulatorze wyszło mi 2900 kcal, więc pomyślałem, że reszta zawarta była w suplementach.
Dieta została kupiona na fabryce siły, dieta wydaje mi się bardzo dobrze rozpisana, bogata w węglowodany a przede wszystkim witaminy i minerały (duża różnorodność - nasiona, owoce, warzywa itp.) - co jest dla mnie bardzo istotne bo zależy mi również na "odżywieniu" mózgu i ogólnie całego organizmu - nie tylko suchej budowy masy na ryżu i kurczaku.


Zmieniony przez - dwdss w dniu 2018-04-12 11:08:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 138 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 12122
pamietaj ze suple to jakies 3-5% sukcesu, najmniejsza cegiełka - wiec nie ma sensu pchać tyle w siebie. Tak jak i kalkulator nie da ci 100% pewności, możesz sprobować wzorami z podwieszonych według mnie sa bardziej miarodajne niz kalkulatory, ale tez nie do konca bo najlepszą metodą jest obserwacja i stopniowe dodawanie kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75965 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754482
Skoro uważasz, że jest dobrze rozpisana, to stosuj. My wyraziliśmy swoją opinię na jej temat.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 291
Możecie się odnieść do tego co jeść po treningu względem tego co mam w diecie? przy założeniu trenowania po pierwszym bądź drugim posiłku. Zmieniać kolejność posiłków czy może robić trening później?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 3117
Też miałem kiedyś dietę z fabryki siły. Dużo w niej było "kwiatków" jak np. użyj 10 gramów jajka albo pół litra soku z ananasa dziennie na redukcji.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase do oceny

Następny temat

Spalenie tłuszczu klatki piersiowej

WHEY premium