SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta - zastój, waga w górę co teraz?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3346

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

30

Płeć

M

Cel

redukcja

Waga

85

Wzrost

180

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

praca przy komputerze

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

3x bieganie 1h

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

brak

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

dobry

Stosowana lub planowana suplementacja

brak.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1734 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15566
Cześć, pisze w imieniu taty bo jemu rozpisałem dietę.
Od razu mowie siłownia odpada, ewentualnie więcej biegania.
Obecnie biega 3x w tygodniu po 1h.
Co do diety to dałem mu high carba i ładnie schodziło (w miesiąc -5kg prawie).
Obecnie od ponad tygodnia jest zastój, a nawet i waga wzrosła(retencja wody?)

Według kalkulatora:
BMR wynosi ~2500.
Żeby zrzucał wagę niby ~2000.
Więc i taką dietę mu ułożyłem - na początku spożywał nawet 2500 ale co około tam tydzien-10 dni obcinałem mu: najpierw z tłuszczy aby zostało mu z 30g a następnie chciałem ucinać z węgli.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to, to że uciąłem mu kalorie jednak zbyt szybko.

Bo obecnie ma ich już ~1900(no ale wg. kalkulatora i tak powinien spozywać 2000 żeby zrzucać wagę).
Je tak samo, jednostajnie te same posiłki, nie robi czitów.
Co może byćnie tak?
Obecnie wychodzi mu to tak:

151g
protein
30g
fats
251g
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6230 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Dlaczego trening siłowy odpada? Jest on podstawą kształtowania sylwetki. Szczególnie w starszym wieku. Niestety Twój tata pozbędzie się mięśni, co wraz z wiekiem jest całkiem normalne.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Chyba nie lubisz swojego ojca, skoro "układasz" mu dietę, w której jest 30 g tłuszczy. Szanowny ojciec to ma lat 30? Poza tym BMR to jest podstawowa przemiana materii i poniżej BMR się nie schodzi. Wydaje mi się, że żeby coś robić, to trzeba choć trochę się na tym znać....
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 536 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
30g tłuszczu? powodzenia z hormonami
tego tłuszczu powinno być najmniej 3x tyle, a najlepiej około 140-150g by dobrze się czuł i nie cierpiał głodem..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1734 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15566
deja vu
Chyba nie lubisz swojego ojca, skoro "układasz" mu dietę, w której jest 30 g tłuszczy. Szanowny ojciec to ma lat 30? Poza tym BMR to jest podstawowa przemiana materii i poniżej BMR się nie schodzi. Wydaje mi się, że żeby coś robić, to trzeba choć trochę się na tym znać....

Chodziło mi o TDEE ale okej.

These macronutrient values reflect your cutting calories of 2,008 calories per day, which is a 500 calorie per day deficit from your maintenance of 2,508 calories per day.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1734 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15566
Antos098
30g tłuszczu? powodzenia z hormonami
tego tłuszczu powinno być najmniej 3x tyle, a najlepiej około 140-150g by dobrze się czuł i nie cierpiał głodem..


Czyli mam go wrzucić na tłuszczówkę wg. CIebie tak?
Bo po tym co napisałeś tak to wyjdzie.
PS: czuje się dobrze i poprawia wyniki w bieganiu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1734 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15566
domer
Dlaczego trening siłowy odpada? Jest on podstawą kształtowania sylwetki. Szczególnie w starszym wieku. Niestety Twój tata pozbędzie się mięśni, co wraz z wiekiem jest całkiem normalne.

Naprawdę nie musisz mi tego pisać, dlatego od razu zaznaczyłem że siłownia odpada aby uniknąć tego.
Nie bede zmuszać nikogo na siłę do czegoś skoro po prostu nie czuje się dobrze w takim towarzystwie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 536 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
b4522sbm
Antos098
30g tłuszczu? powodzenia z hormonami
tego tłuszczu powinno być najmniej 3x tyle, a najlepiej około 140-150g by dobrze się czuł i nie cierpiał głodem..


Czyli mam go wrzucić na tłuszczówkę wg. CIebie tak?
Bo po tym co napisałeś tak to wyjdzie.
PS: czuje się dobrze i poprawia wyniki w bieganiu.



bo jest dopiero na tym miesiąc...jakby pociągnął to 16 tygodni to skutki opłakane..
Zwyczajnie więcej tłuszczu, niekoniecznie tłuszczówka.
Jak mu dasz te 100g tłuszczów to masz 900kcal
pozostałe te 1200kcal z pozostałych źródeł, chociaż co to jest 2000 kal jak zapragnie np robić sprinty a nie tylko bieganie długodystansowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1734 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15566
Antos098
b4522sbm
Antos098
30g tłuszczu? powodzenia z hormonami
tego tłuszczu powinno być najmniej 3x tyle, a najlepiej około 140-150g by dobrze się czuł i nie cierpiał głodem..


Czyli mam go wrzucić na tłuszczówkę wg. CIebie tak?
Bo po tym co napisałeś tak to wyjdzie.
PS: czuje się dobrze i poprawia wyniki w bieganiu.



bo jest dopiero na tym miesiąc...jakby pociągnął to 16 tygodni to skutki opłakane..
Zwyczajnie więcej tłuszczu, niekoniecznie tłuszczówka.
Jak mu dasz te 100g tłuszczów to masz 900kcal
pozostałe te 1200kcal z pozostałych źródeł, chociaż co to jest 2000 kal jak zapragnie np robić sprinty a nie tylko bieganie długodystansowe

Ale słuchaj tak mu wychodzi z TDEE no ja tego nie zmienie, co mam mu dać 3 tyś kcal zeby był tył ?
To do ilu mu dać teraz tłuszczy do 60g a odjąć z węgli ?


Zmieniony przez - b4522sbm w dniu 2018-08-08 08:50:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 32858 Napisanych postów 23015 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277710
Daj 1g tłuszczy na kg masy .minimum 1g
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1734 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15566
monkey22
Daj 1g tłuszczy na kg masy .minimum 1g

Okej, to dla pewnosci dopytam:
Bo nie cwiczy:
1.5g białka /1g fatu / reszta ww
będzie okej?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rzeźba, a brak możliwości diety (Bursa)

Wiecej