SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta - redukcja

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 772

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

26

Płeć

Facet

Cel

90

Waga

120

Wzrost

193

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

38%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Jak narazie aktywności niewiele - jestem na etapie szukania alternatywy dla biegania przez ból kolan

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

J.W.

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Nigdy nie stosowalem konkretnej diety - poza "żm" (żryj mniej :P) - udalo mi sie schudnąć z 135kg do 87 utrzymać przez ponad rok, a nastepnie wrocic do idiotycznych nawykow i przytyć do 127kg)

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Poza bolącymi po bieganiu kolanami, brakiem formy i niedoczynnoscia tarczycy - jest ok

Stosowana lub planowana suplementacja

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 40
Witam Serdecznie,

Na początek zaznaczę, że mimo ,że się staram przyswoić informacje z forum to jestem jeszcze bardzo ale to bardzo początkujący w temacie.

Po co ten wątek?
Mam w sumie 2 ważne pytania - wertuje internet i wcale nie czuje się bardziej "mądry" więc liczę na chociaż naprowadzenie na dobrą ścieżkę.

Chodzi mi o ocenę mojej "diety". Generalnie waga rośnie mi powoli od 2-3 lat - gdy waga pokazała 127kg dotarło do mnie, że to już najwyższy czas coś z tym zrobić (tak wiem - wczas...). Wielokrotnie w tym czasie podejmowałem próby ogarnięcia diety (uwielbiam śmieciowe żarcie a najlepiej na noc) ale zazwyczaj kończyły się po paru dniach. Teraz tak nie jest (coś tam we łbie "klikło" po oświadczynach i jest zapał i energia żeby się zmienić ;)) - jestem na poniższej diecie już 3ci tydzień - i mimo że brakuje mi pizzy to nie czuję jej ciężaru (nie chodzę głodny, nie wiem nie śni mi się jedzenie itd)

Dodam jeszcze tylko, że bardziej chodzi mi o diete ogólną niż o "rano jedz 3 średnie kanapki z czarnego pieczywa z 7 malinami a nastepnie popij to 53g jogurtu" - po prostu takie diety się u mnie nie sprawdzają ponieważ strasznie szybko zabijają chęci.


Aktualnie jem tak:

Rano ~~ 9:00
Śniadanie: jajecznica lub parowki lub 2-3 kanapki z szynka lub serek wiejski + banan/jablko

Obiad ~~ 18:00
~~200g (tak wiem hipokryta ale akurat to sobie zwazylem jak gotowałem) kurczka w miodzie/sezamie lub coś porównywalnego + ważywko (pomidor/ogórek)


+ pomiedzy tymi posiłkami gdy głodnieje to banan / jabłko/śliwka (wychodzi tak co 2h jakiś owoc)


Wynik - schudłem w ciągu tych 3 tygodni 7kg (waga trzyma się wersji że wody nadal mam tyle samo)

I teraz moje pytanie - czy jak utrzymam taką dietę to zniszcze sobie organizm / zachamuje metabolizm / generalnie wszystko popsuje ?

(Tu wlasnie wychodzi moj problem z dostepem do internetu - im wiecej czytam tym bardziej wydaje mi sie ze jak nie bede jadl 7 posilkow z ktorych kazdy sklada sie z 10 roznych skladnikow, nie bede do tego jadl 3 suplementow to tak naprawde to nie ma sensu)


Wybaczcie jeśli pytanie jest głupie, opis za długi a dieta najgorsza z możliwych - ale "robim co możem"

PS. Jakby kogoś zastanawiało dlaczego nie ma drugiego pytania mimo, że o nim wspominałem - to dotyczy ono ćwiczeń a więc chyba innego działu - więc nie chce zaśmiecać :P
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699608
Proponuje nie bawić się w takie eksperymenty i ulozyc zbilansowana diete z ujemnym bilansem kalorycznym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 40
Tak jak opisywałem taka pełnoprawna dieta to nie dla mnie - prosił bym więc raczej o rade jak ulepszyć to co mam ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Ale to, że dieta jest zbilansowana nie wyklucz zjedzenia loda, czy pizzy, dlaczego tak miałoby być. Dział KUCHNIA SFD i otwierają się oczy. Można zrobić wiele ciekawych, mega smacznych potraw. Począwszy od pizzy na ziemniaczanym spodzie, po bułki do burgerów, czy lody
Ja też lubie niepoprawną dietę, dlatego robię tak, by była poprawnie-niepoprawna I są pizze i są burgery i są lody i są ciasta i są budynie, wszystko w ramach rozsądku z fajnym składem. Ponadto wrzuć tą dietę według wymogów razem z pełną ankietą z działu https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
7 posiłków nie musisz jeść. wystarczą ci 3-4 spokojnie, można zdrowo i smacznie jeść, burgera sobie w domu możesz zrobić

Schudłeś bo mało jesz, ale to nie jest zdrowe chudnięcie

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Twoja strategia żywieniowa jest skrajnie uboga odżywczo jak i energetycznie. Taka praktyka żywieniowa może doprowadzić do degrengolady metabolicznej, a gdy pojawią się stany zapalne w ustroju to nie schudniesz. Radzę zrewidować sposób odżywiania, takie głodówki dobiją Twoją tarczycę.. masz niedoczynność prawda?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spalić niezbędne kilogramy

Następny temat

Dieta na masę do oceny

WHEY premium