SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta - pomoc

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2385

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ulozylem sobie taka oto dietke:

1posilek
platki sniadaniowe(90g)+mleko 75:12:4
2jaja 0:15:13
3bulki(ciemne)+ 76:12:2
ser/poledwica(6plastrow) 1:13:10/0:11:1

2posilek (szkola)
6bulek+ 152:23:5
ser/poledwica+salata 1:24:0/23

3posilek (obiad)
ziemniaki+kurczak+surowka(czasem ryba)

TRENING
4posilek (potreningowy)
wafle ryzowe
banan 35:2:1
jogurt 9:4:0
........ (cos bialkowego nie wiem?!)

5posilek
paczka ryzu/makaron 79:7:1
sos
chwilke pozniej kisiel

6posilek
serek wiejski 1:12:5
2jaja 0:15:13
chleb+ser/poledwica+pomidor/ogorek (5-6kromek) nie wiem ile to bedzie wszystkiego

Czy to dobra dieta ?

Chcialbym jeszcze mozliwie dolozycz twarog z makarone, moze tunczyka (jak tak to gdzie?)

Ktos moglby mi obliczyc ile to kalorii ?

POZDRAWIAM I DZIEKI Z GORY !

"zeby mi sie chcialo chciec tak mocno jak mi sie nie chce!"
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
przepraszam nie zrozumialem. Oczywiscie wafle sobie odpuszczasz a posilku potreningowego jako takiego nie ma ( bo nie ma samego treningu ) jednak w diecie kulturystycznej taki posilek niczym szczegolnym pod wzgledem skladu sie nie wyroznia wiec trudno jednoznacznie go wyrzucic i zrobic 6 godzinna luke w posilkach. By wszystko bylo jasne, tak w dni treningowe jak i w dni bez treningu "wsuwasz" te rozpisane przez siebie 6 posilkow, tyle ze w dni z treningiem jeden z nich zyskuje charakter potreningowego i przykladamy wage by byl szczegolnie starannie skomponowany. W dni bez treningu natomiast jedyna zmana jest to ze w ciagu dnia jemy odrobine mniej ww, odrzucajac po prostu po kilka gram z kazdego posilku.

A great flame follows a little spark
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
płatki(owsiane?) 90 gr= 370 kcal
2 jajka =172kcal
2bułki=320
poledwica=150
6bułek=960
ser..=200
obiad ok 600
banan=200
wafle=100
jogurt=130
cos=200
paczka makaronu=400
sos=100
kisiel(slodka chwila?)=120
serek wiejski=130
2 jaja=172
5-6kromek=1000
co daje razem 5324 kcal...
woooooooooooooooooooooooooooooooooooow, to Wy tak normalnie jecie????!!!!!!!
to wszystko bardzo orientacyjnie, bo nie podajesz nic dokładnie, ale rany, jak Ty wtrynisz sześć bułek na raz???hmm, interesuje mnie to od strony technicznejoooooooo, ranyyyyyyyyyyyy....Podziwiam
hmmmm, na dietach kulturystów sie nie znam, ale z tego zo tu poczytałam to chyba troche za duzo masz węglowodanów w tej dietce..., ale niech ktos mądry cos napisze, bo ja Ci moge tylko poradzić jak schudnąć
zreszta wrzuc to sobie do jakiegoś kalkulatorka kalorii(całe stada takich po sieci), choćby www.grubasy.pl 

smoczek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Właściwie to nie powiniennem się wypowiadać bo jak slusznie powiedział smoczek "przydałoby się żeby wypowiedział się ktoś mądry" Ale prosze Cie tylko o podanie Twojej wagi bo bez tego ani rusz.

A great flame follows a little spark
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Chce sie upewnic czy waga wpisana w profilu jest autentyczna i aktualna.

A great flame follows a little spark
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Tak czy tak proponuje zmiane posilku potreningowego. Wyrzuc w cholere ten jogurt i banana, 50-70 g wafli powinno wystarczyc. "Wsun" je natychmiast po skonczeniu cwiczen a po godzinie zjedz normalny posilek tj. do tego makaronu i sosu ktory tam masz doloz ok. 40 g bialka. Ten posilek jest po sniadaniu najwazniejszy w ciagu dnia wiec bialka nie moze w nim zabraknac, natomiast nie jest ono konieczne tuz po zakonczeniu cwiczen, wtedy stykna te wafle.

A great flame follows a little spark
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Si2uiel-jak będziesz pisał, to napisz przy okazji czy faktycznie tak wygląda dieta kulturysty, proszęBo mnie tu ciekawość zżera
albo jak Ci sie nie będzie chciało to rzuc mi jakiegoś linka

smoczek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Rozklad posilkow jest ok, ale kolega przesadzil troche z ilością weglowodanow w diecie (moze jest takim "piecem hutniczym" jak Termitek i to desperacja ) Jesli interesuje Cie przykladowa dieta dla kulturysty (nie wiem czemu akuratm nie pytasz ) wazacego tak jak kolega ma w profilu wpisane 78 kg prosze bardzo :

Posiłek I:
jajecznica z 7 jajek
piersi z kurczaka 60 g (przed gotowaniem
1 filiżanka płatków owsianych (objętość podana dla płatków suchych)
1 mały banan lub szklanka soku pomarańczowego
Posiłek II:
stek wołowy o wadze 230g (przed gotowaniem)
85g makaronu z pełnej pszenicy (przed gotowaniem)
1/2 filiżanki sosu do spaghetti bez tłuszczu
Posiłek III:
3 plastry odtłuszczonego sera
115g piersi z indyka
1 duży precel cebulowy
musztarda, sałata, pomidor
1 duże jabłko
Posiłek IV:
300g słodkich ziemniaków (waga przed gotowaniem)
1 filiżanka warzyw
230g piersi z kurczaka (waga przed gotowaniem)
Posiłek V:
230g ryby opiekanej lub z grilla (waga przed gotowaniem)
300g ziemniaków (waga przed gotowaniem)
mała zielona sałata z niskotłuszczowym dressingiem
Posiłek VI:
napój zastępujący posiłek (zawierający około 42g białka i 24g węglowodanów) przyrządzony na bazie wody
3 tosty z pełnej pszenicy z dżemem niskosłodzonym

Kazdy posilek dostarcza ok. 80 g weglowodanow i 40 g bialka co daje w ciagu dnia 480 g ww (6 g na kg masy ciala) oraz 240 g bialka (3 g na kg masy ciala). Jak Ci sie podoba smoczku ? ? ?

A great flame follows a little spark
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
heheh, ja co na to? ja na to, ze do chowu kulturystów potrzeba duuuużej ilości paszy praawie jak do hodowli hobbitów A pytam Ciebie, bo wiedziałam, że cos na ten temat skrobniesz, więc mogłeś napisać przy okazji(co zreszta uczyniłeś ) Ogólnie , to hmm, trudno to pojąć
hehe, jak sie jest takim małym A tak serio, to czy przy takiej iości białka nie przeciąża sie nerek?

smoczek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Istotnie przeciaza. Jednak dzieki temu "koksiarze" zyskuja lepsza ochrone watroby i wybieraja mniejsze zlo :) 2 g na kg masy ciala dziennie w zupelnosci wystarczy.

A great flame follows a little spark
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
masz soga za uświadomienie smoczka

smoczek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
To sie nazywa zaszczyt, dostac nagrode od Kogos takiego !

A great flame follows a little spark
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Banany

Następny temat

biały ser

WHEY premium