SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta - Nowy Start

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3871

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 991 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12921
Od dłuższego czasu zastanawiałem się nad zastosowaniem diety niskowęglowodanowej .Przez przypadek trafiłem do dziennika solarosa i .... zaniemówiłem .Forma kosa , do tego rozsądne podejście do żywienia i przed wszystkim życia sportowego .Nie widzę u niego 5 razy dziennie ryżu z suchym kurczakiem .Widzę natomiast sporo wiedzy popartej zapewne doświadczeniem i wynikami sportowymi .

Od dawna byłem przekonany że optymalnym rozwiązaniem jest dieta zbilansowana oparta na 5-6 posiłkach w ciągu dnia. No właśnie 5-6 posiłkach do tego trening itp ... a gdzie czas na pracę osiąganie celów ? przecież nie tylko samym sportem człowiek żyje .Zacząłem zagłębiać się w ten temat i coraz bardziej mnie to intryguje .Jest możliwe spożywanie 3 posiłków w ciągu dnia i może to przynosić takie same ekekty jak 5-6 posiłków do tego człowiek nie je mikro obiadów ....

Ale do rzeczy .Celem na najbliższe 6-8 tygodni jest zejście z BF .Wzrost 184 cm waga 81 kg.W pasie ponad 90 cm .Nie chce jakoś szczególnie przywiązywać wagi do wymiarów .Ma być zdrowo ,estetycznie z zachowaniem sportowej sylwetki .

Obecnie trenuje 3 razy w tygodniu do tego chce dołożyć bieganie , basen czy jakaś inną formę ruchu.

Mamy kilka odmian diet .IF ,carb nite ,Carb back loading .Osobiście myślałem nad zastosowaniem Carb nite w DNT i Carb back loading w DT

W założeniach tej diety jest wprowadzanie organizmu w stan głodu nawet do 14-16 godzin .Ostatni posiłek jemy o 23 i do 15 nic ?? Dopiero potem wsuwamy posiłek przed treningowy złożony z białka i tłuszczy ? Czy możemy wprowadzić taką modyfikacje że :

Posiłek I 8-00 Białka + Tłuszcze + Warzywa
Posiłek II 14-00 Białka + Tłuszcze+Warzywa
Trening 17-00
Posiłek III 17-30 Białka + Węgle
Posiłek IV 20-30 Białka+Węgle

Natomiast w dnie nie treningowe :
Posiłek I Białka+Węgle
Posiłek II Białka+Tłuszcze
Posiłek III Białka +Tłuszcze
Posiłek IV Białka+ Tłuszcze

Do tego w ciągu dni 2 kawy czarne czy z odrobiną mleka.Sporo wody i świeżych warzyw ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 900 Napisanych postów 2260 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 174885
Ja bym tak to widział

1TYDZIEŃ---DT 2700kcal 205w 120t ----DNT 2300kcal 50w 145t
2TYDZIEŃ---DT 2500kcal 155w 120t ----DNT 2060kcal 50w 120t I DT-50w | dnt -25t
3 tydz - tu masz 4dniowy wyjazd - proponuje zaladowac kcl w kazdy dzień koło 3000kcl z trzymanym biłakiem , t 120, reszta ww - wtedy nakrecisz metabolizm i sie odbiejsz po tej głodówce przed redukcją - PO 4TYG (który będzie trwał 7 dni + 3dni) zobaczysz efekt
4-5tydzi- DT 2300kcal 105w 120t ----DNT 2060kcal 50w 120t -> tu co tydzień bym wrzucił DODATKOWO 1 cheat meel ~150-200ww nisko fat nisko b, w DT - w jednym posiłku potreningu
6-7tydz i- DT 2100kcal 50w 120t --- DNT 1880kcal 50w 100t -> ładowanie w Dt co 7dni potreningowo (CBL) - ale to zalezy od poziomu fatu jaki tu będziesz miał







btw, daj jakies poglądowe foto obecnej formy,


Zmieniony przez - kwachor w dniu 2017-02-19 22:27:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 339 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 214305
Trening w pół godziny robisz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 991 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12921
Pomyłka trening trwa godzinę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Carbnite i cbl to dwa systemy/ metody. Różne.
Dobtego jeszcze wplatales okresowy post.
Ktory nie jest wymagany.

Co do CN i cbl.
Łączy je jedna cecha że w dnt Nie spożywa się weglowodanow/ spożywa się ich bardzo mało.
Nie zaczynasz jeść o 15 - bo możesz już jeść wcześniej nawet przed treningiem ale unikając węglowodanów- o 15 trenujesz (wg autora ) bo to najbardziej odpowiedni czas aby połączyć trening i ucztę (spożycie węglowodanów) która zaczyna się po treningu.


Zmieniony przez - solaros w dniu 2017-02-06 09:55:14

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 991 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12921
Co do okresowego postu który zaobserwowałem u Ciebie w diecie , ja na chwilę obecną bym go nie wprowadzał .Na razie stopniowo bym przyzwyczajał organizm do diety opartej na niskiej podaży węgli w DNT .

Założenie jest takie w DNT utrzymuję węglę na poziomie 30 g dziennie ( dwie odżywki na mleku + kilka warzyw) reszta Tłuszcze i Białka

Natomiast w DT do treningu spożywam posiłki oparte na B i T dopiero po treningu ładuję węgle w granicach 200g

Cel na chwile obecną to redukcja kg .Zejście do zadowalającej sylwetki a potem dopiero budowanie suchych kg .

Czy taki schemat ma sens ? Bo do końca nie jest to ani CB ani CBL tylko ich połączenie bez dnia w którym przez cały dzień spożywam węgle. Oczywiście na chwile obecną główne źródła wegli będą w miarę zdrowe aby jeszcze zejść z fatu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 108 Napisanych postów 642 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 29892
PanOs
Oczywiście na chwile obecną główne źródła wegli będą w miarę zdrowe aby jeszcze zejść z fatu.


Co masz na myśli mówiąc zdrowe źródła węgli? Jak makro się będzie zgadzać to fat będzie leciał - możesz zjeść węgle z ryżu brązowego albo z np dwóch bułek Organizm nie zobaczy raczej różnicy pomiędzy tymi węglami. Jeśli chodzi o błonnik - wrzuć sporo warzyw i owoców, nawet w DNT. Myślę, że to znacznie przyjemniejsza opcja dostarczenia mikroskładników do organizmu

btw, wliczasz warzywa jako węgle? Bo te 30 g w DNT zabrzmiało tak jakbyś liczył, a nie ma sensu. Wiem co mówię, sam do niedawna liczyłem, a teraz nie zaprzątam sobie tym głowy - i jest mi z tym bardzo dobrze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Cały czas coś ci się miesza. W żadnych z tych metod nie spożywa sz wegli cały dzień. Optymalny czas to ok 6-8 godzin po treningu. Dlatego też autor sugeruje aby trening wykonywać ok 15. Wówczas wszystko się zazebi. I ani jedna ani druga metoda nie polega też na obzeraniu się. Za to polega na tym że kiedy nie trenujesz nie spożywa sz wegli - ale jak kolega wyżej warzyw bym nie wliczal w ogóle - i jeśli masz CarnNite to masz jeden dzień w tygodniu kiedy jesz węgle. A podczas CBL każdy trening = spożycie danej sumy węglowodanów. Masz 3 treningi = jesz 3x węglowodany. A ile to już zależy od założeń. Może być 100,200 czy "pińcet" - to też cbl.

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 991 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12921
Źle może napisałem to co chciałem "powiedzieć " Rozumie założenia tej diety i zdecydowanie mi odpowiada w DNT niskie spożywanie węgli na poziomie 30 g .Skoro tak jak piszecie nie wliczać węgli z warzyw i owoców to jest zdecydowanie ok .Bo nie będziemy popadać w skrajności i wykluczać owoce przecież nie jestem zawodowcem .

Solaros

Założenie diety jest proste w DNT węgle na poziomie do 30 g ( mała porcja płatów owsianych czy 50 g ryżu )
W Dnie treningowe czy trening będzie 3 czy 4 razy w tygodniu po treningu ładujemy węglę .Czy ewentualnie te 30 węgli możemy wrzucić przed treningiem ??

A co z dniami w których idę pobiegać na razie raz w tygodniu jakies 30-40 minut umiarkowane tempo .Jeżeli idę rano to normalnie zostawić na niskich węglach czy wrzucić jakiegoś banana po bieganiu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 991 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12921
Obserwuje dział i widzę że kawał dobrej pracy wykonują tutaj moderatorzy i użytkownicy .Chyba czas samemu założyć dziennik .Na pewno tak będzie łatwiej monitorować postępy .Tak wyglądała szamam ze wczoraj .Z braku czasu musiałem radzić sobie tym co miałem w lodówce.





Jak dla mnie za dużo przetworzonych produktów .Dziś jadę na zakupu .Karkówka , szybnka i jakieś tłuste ryby .Szkoda że nie sezon na warzywa bo wszystko co niby świeże to sama chemia w marketach .


Zmieniony przez - PanOs w dniu 2017-02-07 09:42:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 991 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12921
Na najbliższe dni planuje taki rozkład BTW .Czy w dni treningowe taka ilość węgli wystarczy ?







Zmieniony przez - PanOs w dniu 2017-02-12 18:13:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 991 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12921
Panowie co sądzicie o takim rozkładzie makro ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Lydki u faceta obwody

Następny temat

Jak zgubić parę kg na masie?

WHEY premium