OCEŃ DIETĘ
http://diety.sfd.pl/Diety/Opis/84

Dieta Wall Street

Z myślą o ludziach zapracowanych i zabieganych amerykańska dietetyczka - Heather Bauer, opracowała program żywieniowy nie wymagający liczenia kalorii, ani praco- i czasochłonnego przygotowywania zdrowych posiłków, uwzględniający natomiast rozkład dnia typowych „pracoholików" - tzn. szybkie lunche, biznesowe kolacje czy też częste podróże. Dieta Wall Street wymaga minimalnego nakładu zaangażowania - to prosty sposób dbania o zdrowie i sylwetkę w warunkach ciągłego niedoboru czasu. Decydując się na ten program żywieniowy otrzymamy nie tylko porady dotyczącego samego odżywiania, ale również szereg praktycznych wskazówek, jak dbać o siebie, gdy nie dysponujemy dużą ilością wolnego czasu.

A oto wskazówki dotyczące komponowania poszczególnych posiłków. Śniadania- nie bez powodu nazywane najważniejszym posiłkiem wciągu dnia - to bardzo ważne dla naszej formy, aby nie omijać śniadań. Warto spożyć je w domu, w postaci mueslli z odtłuszczonym mlekiem ( nie wymaga długiego przygotowywania) lub dwóch jaj gotowanych na miękko, niewielkiej sałatki owocowej czy kanapki z masłem orzechowym i połową banana.

Przekąski - do spożywania pomiędzy głównymi posiłkami; może być to jogurt 0%, lub jabłko (albo jakiś cytrus).

Lunch w pracy - rozwiązania w postaci bułek słodkich czy gotowych kanapek nie należ do najlepszych; warto sięgnąć po jedzenie bogate w składniki odżywcze tj, sałatki bez majonezu (np. z kurczakiem, tuńczykiem) a do tego kromka chleba pełnoziarnistego. Dobrym rozwiązaniem są wszelkie zupy niezaprawiane śmietaną i mięso gotowane.

Kolacja w domu - należy unikać sytuacji, kiedy to po ciężkim dniu pracy, z braku chęci i sił jemy wszystko co nam w ręce popadnie- byle tylko szybko i skutecznie zaspokoić głód. Warto zaopatrzyć się w niskokaloryczne dania, zamrozić je i w razie potrzeby szybko przygotować w mikrofalówce lub piekarniku.

Kolacja w restauracji - dobrym pomysłem jest wcześniejsze sprawdzenie menu restauracji, w której będziemy jeść , aby nie zastanawiać się zbyt długo co jest zdrowsze a co mniej zdrowe lub mniej lub bardziej tuczące. Dobrą zasadą jest wybieranie potraw grillowanych : ryb, białych mięs, a także dużej ilości warzyw. W trosce o zdrowie i zgrabną sylwetkę lepiej unikać potraw smażonych, tłustych sosów i potraw mącznych.

Koktajl party - Aby pokusa wypróbowania wszystkich przekąsek była łatwiejsza do opanowania, dobrze jest zjeść przed zaplanowanym przyjęciem, niewielki posiłek.

Jedzenie w samolocie - najlepszym rozwiązaniem byłoby unikanie posiłków serwowanych na pokładzie samolotów, ale w sytuacji gdy nie ma innego wyjścia, najlepiej jest sięgać po owoce, sałatki warzywne, a unikać słodyczy czy białego pieczywa. Warto mieć przy sobie na przykład batona energetycznego o obniżonej kaloryczności

Jedzenie w hotelu - najlepiej zrezygnować z zawartości mini baru i poprosić o pozostawienie tylko wody mineralnej. Warto oderwać się na chwilę od służbowych obowiązków i udać się na basen, saunę czy siłownię.


OCEŃ DIETĘ
http://diety.sfd.pl/Diety/Opis/84