SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta VLCD

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7296

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 112
Witam
Chcialbym zaczac diete VLCD, bo zależy mi na szybkiej redukcji a z low carb fat nie leci tak szybko jak bym chciał, z tego co widziałem to juz dawno nikt nie zakładał tego tematu.Myśle,że to dobry czas żeby go odswiezyc :) Zastanawiam sie nad tym czy jak dodam troche niskokalorycznych
(low carb) owoców do dietki typu, maliny, borowki, truskawki, czy nie pokrzyżuje, spowolni mi to diety ?. Oczywiscie zamierzam trzymać się poniżej 50g wegli i tak od 1k-1.2k kalorii ok.20-25t,ok 210B.Mam nadzieję, że nie bedzie spadków mięśnia, bede dobrze suplementowac. Ale nie mam pewnosci czy to bedzie dobrze działać wlasnie przez te owoce, troszke cukru przed treningiem by sie przydało.
Więc prosiłbym o ocene mojej dietki, chociaz duzo kombinowania z ta dietka to nie ma.

Troche informacji o mnie :
Wiek: 22
Wzrost:189
Waga:104-105
Bf:ok.22-25%
Staż na siłowni: 3lata

Trenuje splitem siłowo 3-4 w tyg i nie zamierzam jak narazie tego zmieniać, żeby przytrzymac mięso, siłe.
Moja aktywność w dniach nietreningowych to chód, spacery 5-7km i poruszanie sie lokalnie czyli czasami do sklepu, przyjaciół i tp. A w dni treningowe to oprocz treningu to też jakies spacery lub cardio po treningu, ale mysle ze to nie bedzie niezbedne.

1)400g serka wiejskiego, maliny mrożone 400g
56B/10t/20W 430kcal

2) Pierś z kurczaka 300g, brokuł 300g
63B/3T/7W. 350kcal

3)Whey protein olimp 50g
37.5B/2T/5.5W 190kcal

4)Tunczyk w wodzie 185g, salata 200g
48B/2T/W6 230kcal
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 112
Otoz zgodzę sie z tym ze 99% osob nie bedzie mialo takich przyrostow na ujemnym bilansie, oczywiscie moze byc to tez spowodowane genetyka lub innymi rzeczami.
Ale taka jest prawda, ze wiekszosc z tych osob nie umie przeprowadzic w dobry sposob diety lub poprostu nie dobrze te diete przeprowadzily.
Wiadome jest to, ze najbardziej efektownym sposobem, jest tradycyjne przeprowadzenie diety czyli : budowa masy- nadwyzka kcal, redukcja- ujemny bilans.
Generalnie jestem zwolennikiem robienia redukcji z malym przyrostem tkanki miesniowej niz samej redukcji bez przyrostu i podkreslam ze nie mowie tutaj o diecie VLCD.

Kamilplnk, zgodze sie jak najbardziej, nic nie wspominalem o tym na vlcd.

Widze, ze temat zboczyl dosc mocno z toru, wiec uwazam temat za zakmniety.

Dziekuje wszystkim za komentarze, pozdro, niech masa bedzie z wami :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1952 Napisanych postów 13710 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 249865
Vlcd bez podkladu z saa to pomylka i utrata miesni i to sporoooo
Lepiej daj ta diete co miales do poprawki bo moze cos nie tak,pozatym ksztaltowanie sylwetki to nie wyscigi
Vlcd do chomernie ciezka dieta i trzeba miec silny leb zeby po wyjsciu nie wpasc w cug i nie wrocic do stanu sprzed a nawet wiecej,pozatym bedac na tej diecie samopoczucie jest meeega slabe, i jak to ktos kiedys napisal po paru tyg bulki w sklepie sie do Ciebie usmiechaja


Zmieniony przez - kamilplnk w dniu 2018-05-06 06:28:15
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Pomysł bardzo słaby. Szczególnie przy takim poziomie tkanki tłuszczowej. W ten sposób szybko ewentualnie stracisz mięśnie a nie tkankę tłuszczową.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 112
Co do mojej poprzedniej diety to jadłem podobnie co teraz tylko troche wiecej ok 1800kcal i wegle trzymalem do 100g, i reszte z tłuszczy dobijałem.Spadkow zadnych nie mialem na niej, a nawet przyrosty sily, mięśnia. Schodzilo mniej wiecej po 0.75-1kg tyg. wiec najgorzej nie bylo.Zawsze mnie korciło zeby tą diete vlcd zastosowac bo ponoc dobrze fat schodzi, ale jak mowicie co do tych mięśni, to mam lekkie obawy.Moze chociaż warto na probe z 1tyg pociągnąć, pomiary porobic i popatrzec czy spadkow nie ma w ciagu tyg. Zawsze to nowy bodziec do dzialania, co wy na to :D ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1952 Napisanych postów 13710 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 249865
Tak tak na ujemnych kaloriach rosly Ci miesnie,daj spokoj ;)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 112
Jestem przekonany że na ujemnych kaloriach da rade zbudować troche miesni przy dobrych makrosach, ale nie tak skutecznie jak na masie oczywiscie. Zwlaszcza,jak ktos mial dosc dluga przerwe od silki, tak bylo w moim przypadku, mialem ponad pol roku przerwy.Cwicze juz od ponad 2.5 mies od mojej przerwy i zanotowalem taki przyrost na redukcji.Poza tym wystarczy troche poczytac na ten temat. Wiec rekompozycja jest mozliwa, jak najbardziej. Nie wiem skad te informacje ze nie jest to mozliwe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
No to Twoje przekonania są błędne...zdecydowanie. Mięśnie do wzrostu potrzebują nie tylko odpowiednich makrosów i treningu, ale też nadwyżki kalorycznej, na redukcji zbudować możesz "pompę" nie mięsnie...w zależności od bf można powalczyć o rekompozycję, wtedy jak najbardziej są takie przypadki, gdzie osoby niećwiczące, czy mająće długą przerwę dałhy radę. Ale redukcja, a rekomp to coś innego...zupełnie. Więc mylisz pojęcia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191472
bartfig545
Jestem przekonany że na ujemnych kaloriach da rade zbudować troche miesni przy dobrych makrosach, ale nie tak skutecznie jak na masie oczywiscie. Zwlaszcza,jak ktos mial dosc dluga przerwe od silki, tak bylo w moim przypadku, mialem ponad pol roku przerwy.Cwicze juz od ponad 2.5 mies od mojej przerwy i zanotowalem taki przyrost na redukcji.Poza tym wystarczy troche poczytac na ten temat. Wiec rekompozycja jest mozliwa, jak najbardziej. Nie wiem skad te informacje ze nie jest to mozliwe.


Przyrosty masy mieśniowej na VLCD to iluzja z tego względu że spada Ci tkanka tłuszczowa i odsłania mięśnie. Po prostu wydajemy się przez to więksi niż jesteśmy.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 112
Zgodze sie z toba ze do budowania miesni jest potrzebna nadwyzka kalorii, ale tak jak pisales, jest cos takiego jak rekompozycja i umnie wlasnie taka zaszla, mialem dosc dluga przerwe od silki.Co do redukcji nawet sa co do tego badania ktore wykazuja, ze spokojnie na redukcji mozna zbudowac mieso, ale bardziej znikoma ilosc niz jest to w przypadku masowki.Jesli chcialbys, moglbym ci poszukac cos na ten temat,bo kiedys tez szukalem informaje na ten temat. Wszystko jest zalezne od wszystkiego. Np od tego na jak duzym deficycie jestes,im wiekszy jest deficyt, nawet jesli chodzi o rekompozycje tym mniejsze sa szanse na zbudowanie czegokolwiek, ale jak to jest deficyt z rzedu do 500kcal to na spokojnie, raczej logiczne.Np od tego czy jest sie na tzw. "Soku" Wszystko trzeba wziac pod uwage.Pomiary raczej nie moga klamac.
A co do rekompozycji, jak myslisz, jak robisz rekompozycje to nie redukujesz tluszczu ? Wiec po duzej czesci nazywa sie to redukcja, ale mniejsza z tym nie ma sie co sprzeczac o takie rzeczy.
A co do VLCD to nie mam watpliwosci,do tego ze raczej sie nie da budowac tkanki miesniowej, chyba ze jakies dobre badania zostana przeprowadzone co do tego, ale watpie. No nieukrywajmy jest to dieta dosc rygorystyczna, taka poprostu na podtrzymanie funkcji zyciowych. Wiec jak najbardziej sie z tym zgodze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Wg mnie system typu VLCD to obłęd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Pisałaś* ale rekompozycja, to zerowy bilans, nie ujemny. Ew. ujemny można zastosować w przypadku DNT, a DT jest nawet nieco ponad bilans. I w tym momencie nie jesteś w deficycie, a nadal w bilansie zerowym
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

alkohol, a trawienie białka

Wiecej