SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta LOW CARB do oceny (redukcja,foty)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9939

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 877 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13694
O mnie:

Mężczyzna
Wzrost: ~182cm
Waga: ~80kg
Wiek: 18

Trening:

3x w tyg trening siłowy
3x w tyg trening aerobowy/hiit

Zdjęcie:





Zapotrzebowanie:

Ustawiłem sobie na 2300kcal





Dieta(Low Carb):

I posiłek

jaja kurze
płatki owsiane
mleko 0,5%
orzechy włoskie

II posiłek

chleb pełnoziarnisty
pierś z kurczaka
pomidor
oliwa z oliwek

III posiłek - przed treningiem

pierś z kurczaka
kasza gryczana/ryż naturalny
*jakaś sałatka - np marchewka+jabłko+trochę cytryny

*po treningu*

Białko WPC
banan

IV posiłek

pierś z kurczaka
kasza gryczana/ryż naturalny

V posiłek

chudy twaróg
oliwa z oliwek

Na razie bez G, chce wiedzieć czy tak będzie dobrze.






Zmieniony przez - crytek w dniu 2009-07-19 23:13:38
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 877 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13694
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 155
Wg mnie powinieneś zrezygnować z powyższych zamierzeń. Masz zbyt wątłą budowę ciała, brakuje ci fundamentu (mięśni). Odchudzając się jedynie pogorszysz stan rzeczy - koścista sylwetka.
Jesteś jeszcze w takim wieku, że często pływając jesteś wstanie naprawić niedoskonałości dane ci przez naturę (spadziste ramiona). 2-3 razy w tygodniu, po 45 minut, przez okres jednego rok i będziesz nie do poznania. Warto się zmusić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 877 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13694
No właśnie to jest to, jedni mówią,żeby zredukować resztki fatu z kolei drudzy mówią,że lepiej masować. Przy redukcji boję się o to o czym wyżej wspomniałeś - koścista sylwetka. Z tym pływaniem to raczej ciężko będzie u mnie ,bo do najbliższego basenu mam ok 50km. W innym temacie mówiłem, że na 100% będę redukował, ale myśl o kościstej sylwetce mnie martwi. Sam dochodzę teraz do wniosku, że lepiej jednak nabrać masy i potem to redukować/rzeźbić. Oczywiście chciałbym przy tym jak najmniej nabrać tłuszczyku, low carb na masę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 92 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2634
Low carb nie przejdzie musisz jesc minimum 4g ww na 1kg masy to minimum.Zawsze mozesz wszystko kontrolowac podczas cyklu na mase sprawdzajadz obwody itp, gdy cie zacznie zalewac mozesz dodac sobie jakies aero po treningach silowych lub jak bardzo cie zacznie zalewac to odciac troche wegli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 48118
Ja również uważam jeszcze nie nadszedł czas na Twoją redukcję. Niestety ale prawda jest taka że praktycznie jesteś bez mięśni. Jeśli jakimś cudem uda Ci się spalic ten tłuszcz będziesz wyglądał jak negatywny bohater z Himena czyli szkieletor

Nie wiem do jakiej sylwetki dążysz i co jest Twoim estetycznym wzorcem ale szczerzę Ci radzę poświeć conajmniej rok na budowanie masy mięśniowej. Poczytaj o treningach FBW. Zapoznaj sie z ich odmianami.. dopasuj jakiś do siebie i przedstaw go tutaj to go ocenimy. Dieta jeśli boisz się o dalsze zatłuszczanie niech będzie ustalona na 0. Lub niewielki +
Postaraj się dostarczać 3gr białka na kg/masy - 3gr ww/masy - 1gr t kg/masy ...
Jaki jest Twój stan wiedzy o odżywianiu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 877 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13694
Chciałbym niewątpliwie nabrać masy mięśniowej i zrobić 6-pak na brzuchu - to jest mój cel. Niestety nie jest oryginalny ;). Na pewno nie chciałbym się "skoksować" do 50cm w bicepsie. Mój wzór sylwetki można porównać do Panów z Health.

Moja wiedza na temat odżywiania jest w miarę duża - przynajmniej tak mi się wydaje. Układanie diet i planów mam już za sobą, więc mniej więcej wiem co z czym się je.

Tak się zastanawiam czy te 3g białka na /kg to trochę nie za dużo? Jakby nie patrzeć białko w dużych ilościach jest szkodliwe.

Na koniec pragnę jeszcze dodać iż mam taką cichą nadzieję, że pomożesz mi przybliżyć się do mojego ideału :).

Pozdrawiam serdecznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 155
CKD/TKD/SKD to niezwykle trudne w rozpisaniu diety. Zauważ, jak wielu użytkowników forum, pomimo licznych artykułów boryka się z co chwilę występującym problemem w jadłospisie. Zwróć też uwagę, na zawartość posiłków. Nie trzeba mieć wiedzy Lylea McDonalda, aby stwierdzić, że coś jest nie tak (gdzie witaminy, minerały, itd.).
Zacznij od klasyku. Jeśli poprawnie wyliczysz zapotrzebowanie kaloryczne, i dostroisz do niego jadłospis z treningiem, to na 100% nie zalejesz się sadłem. Plus CKD/TKD/SKD mocno uszczuplają budżet (niestety nie ma alternaty dla drogich, chudych ryb).
Jasno wytyczony cel, konsekwentne dążenie do finału pomimo wielu upadków.
PS. Panowie z okładki Men's Health mają za sobą kilka lat ciężkiego treningu.

Zmieniony przez - 40_times w dniu 2009-07-20 12:42:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 877 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13694
No właśnie, zapomniałem wspomnieć, żeby ta dieta która będę układał była w miarę tania. Ryby są cholernie drogie.

Sir, obejrzałem Twoją galerie i muszę Ci powiedzieć, że niewiele brakuję Ci do mojego ideału. Spójrz na siebie i od razu będziesz wiedział co chce osiągnąć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 48118
Jesteś młody i masz sporo czasu na wypracowanie sylwetki do ktorej dążysz... Panowie z MH zazwyczaj mają niezłą muskulaturę i nizutki poziom tkanki tłuszczowej. Pocieszę Cię tym że praktycznie taka forma jaką mają oni podczas sesji zdjęciowej nie utrzymuje się u nich przez cały rok/ no może nie we wszystkich przypadkach...
Dlatego najpierw zbuduj sobie muskulaturę...
Ja jestem zwolennikiem ogólnego rozwoju, dlatego nie zamykam się tylko w siłowni

Polecam Ci łączyć trening siłowy FBW z treningami ogólnorozwojowymi. Moga być to gry zespołowe /koszykwka, piłka nożna ..itp. - lub inne indywidulane wg upodobań

oczywiście w okresie budowania masy należy ograniczać tego typu aktywności ale ja jestem zdania że nie należy ich unikać zupełnie..
Ty jesteś młody i przy prawidłowym odżywianiu Twoja regeneracja powinna przebiegać dość szybko. Dlatego ja proponuję taki mikro cykl tygodniowy:

Pon. Trening siłowy
Wt. średniej intensywności aktywność - może być to jazda na rowerze, może być koszykówka.. lub cokolwiek co lubisz i do czego Cię ciągnie
Śr Trening siłowy
Czw - odpoczynek
Pią - Lekki trening siłowy + aeroby
Sob- aktywność jak we wtorek
Ni- wolne


Jako trening siłowy zastosował bym jak już wspomniałem jedną z odmian FBW



a do sylwetki to musisz dojść sam... a ja Ci ew. mogę pokazać drogę


pzdr



dziękuję za miłe słowa...

Zmieniony przez - Sir_Lukasz w dniu 2009-07-20 12:54:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 877 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13694
Kocham piłkę nożna i dość często uprawiam ten sport. Jest to bardzo aktywna gra, nie chodzenie. Szczerze mówiąc to nie jestem w stanie zrezygnować z tego, po prostu to jest to co lubię robić.

Teraz pozostaje ułożenie odpowiedniej diety i treningu. Jeżeli będzie konieczność wprowadzenia jakichś suplementów to śmiało mów.

Zapotrzebowanie wyliczyłbym za pomocą Vitalmaxa. Przy takiej aktywności jaką wypisałeś jaki powinienem dać współczynnik aktywności?

Dodam jeszcze, że wszystko będę starał się robić szybko (oczywiście dokładnie). Zależy mi na tym, żeby jak najszybciej zmienić swój styl odżywiania.

Edit:

Współczynnika nie muszę podać,bo przecież będę wpisywał swoje dane :).

Białko: może zacznę od 2g/kg?
WW: tak jak wyżej napisałeś - 3g/kg
T: 1g/kg

Zmieniony przez - crytek w dniu 2009-07-20 13:03:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 48118
Ok ... daj 2 gr białka

z suplementów które sąCi potrzebne:

omega 3 - b.ważna
multiwitamina + minerały - b.ważna

białko w prochu - b.przydatne

suplementów oczywiście też używam ale na ten czas więcej nie jest Ci nic potrzebne
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sprawdzenie diety dla chudzielca

Następny temat

Zaczynam Trening. Jaka Dieta?

WHEY premium