SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta Ketogeniczna - proszę o pomoc

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 46359

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam Was wszytskich. SFD odkryłam dopiero wczoraj. Zainteresowała mnie bardzo dieta ketogeniczna. Przeczytałam tutaj wiele wypowiedzi na ten temat ale wielu spraw nie rozumiem na tyle aby stosować ją naprawdę prawidłowo. Nie mam czasu na przeczytanie wszystkich postów bo jestem matką 3-miesięcznego dziecka. Bardzo chciałabym schudnąć na tej diecie, w ciąży bardzo utyłam, teraz wręcz się głodzę i nic nie mogę już schudnąć. Obecnie ważę aż 90 kg przy 168 cm wzrostu, mam 31 lat, nie mam czasu na ćwiczenia, jeśli już troszeczkę go wygospodaruję to włączam kasetę z Cindy Crawford, także w sumie cały mój ruch to 2-3 godzinny spacer z dzieckiem. Proszę o pomoc w ułożeniu jadłospisu chociaż na jeden dzień jak najbardziej prostego i podanie najwazniejszych zasad tej diety, chodzi mi głównie o proporcje BTW dla mnie jak to się oblicza, jaka powinna być róznica w dni z mniejszą ilością węglowodanów i dni większe. Przez ile dni najdłużej można ją stosować z małymi węglowodanami. Bardzo proszę o ten jadłospis bo on jest najważniejszy z podanymi wagami produktów /lubię jajka, wszytskie warzywa, mięso drobiowe, ryż, jogurty, owoce ale nie ważne co będzie w jadłospisie, byle dieta była skuteczna/.
Jennifer
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5
Dieta ketogeniczna jest bardzo skomplikowana i wymaga dużej uwagi przy komponowaniu posiłków. Bardzo ważna jest nie tylko proporcja skąłdnikó odżywczych ale takąe ich źródło [...]w tym artykule jest dość fajnie wszystko wypunktowane. A taka mała ciekawostka wiedzieliście że dieta ketogeniczna powstała dla osób chorujących na padaczke? Cóż warto o niej wiedzieć jednak nieco więcej, zanim się ją rozpocznie. W końcu zmienia się całkiem swój metabolizm.

NIE WKLEJAJ LINKÓW ZE STRON KONKURENCYJNYCH


Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2016-05-23 16:33:45

Nasza Pasja, Twoje Zdrowie bonavita.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Proszę o pomoc w ułożeniu jadłospisu chociaż na jeden dzień jak najbardziej prostego

PRZYKLADOWO PODAM MOJ DZIENNY SPIS (CHOC NIE JESTESM KARMIACA MATKA)
-JAJECZNICA Z 4 JAJ PLUS 15G SMALCU PLUS WARZYWA
-DUSZONE MIESO PLUS ORZECHY
-MIESO PLUS WARZYWA
-WEDLINA PLUS WARZYWA
NIE JEST TO IDEAL ALE DAJE PEWNA WIEDZE

podanie najwazniejszych zasad tej diety, chodzi mi głównie o proporcje BTW dla mnie jak to się oblicza

PIERWSZE 2 TYGODNIE (LUB DLUZEJ W ZALEZNOSCI OD DANEJ OSOBY) SA BARDZIEJ RYGORYSTYCZNE, ILOSC WEGLOWODANOW (WW) W DIECIE NIE POWINNA WYNOSIC WIECEJ NIZ 30G, BIALKO OKOLO 2G NA KG CIALA MOZE BYC TROCHE MNIEJ, RESZTA TO TLUSZCZE (TE ZDROWE CZYLI RYBY, ORZECHY, SIEMIE LNIANEM, OLIWA Z OLIWEK ITP)

jaka powinna być róznica w dni z mniejszą ilością węglowodanów i dni większe.

PRZEZ OKRES WPROWADZAJACY NIE NALEZY SPOZYWAC WIEKSZEJ ILOSCI WW

Przez ile dni najdłużej można ją stosować z małymi węglowodanami.

W NORMALNEJ SYTUACJI NIE MA TAKIEGO TERMINU, ALE TWOJA SYSTUACJA JEST INNA (PYTANIE Z POCZATKU LISTU CZY KARMISZ DZIECKO??)

Bardzo proszę o ten jadłospis bo on jest najważniejszy z podanymi wagami produktów /lubię jajka, wszytskie warzywa, mięso drobiowe, ryż, jogurty, owoce ale nie ważne co będzie w jadłospisie, byle dieta była skuteczna

'ryż, jogurty' TEGO TYPU PRODUKTU ELIMINUJEMY Z DEITY WYSKOA ZAWARTOSC WW

CO JESC ?
MIESO, RYBY, JAJKA, ORZECHY, NASIONA, WARZYWA, OWOCE NISKOWW (LUB Z UMIAREM)
JESLI KARMISZ DZIECKO NIE WIEM CZY DIETA KETOGENICZNA JEST DOBRYM WYJSCIEM (NIE SPOTKALEM SIE Z TAKIM PRZYPADKIEM- MUSZE POSZUKAC)
RACZEJ SKUP SIE NA SPOZYWANIU POKARMOW PODANYCH POWYZEJ I OGOLNYM OGRANICZENIU WW (NIEKONIECZNIE DO WARTOSCI KETOGENICZNEJ CZYLI 20-20G WW DZIENNIE)

POWODZENIA I PISZ Z PYTANIAMI I EFEKTAMI

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
BTW
to 2-3 godzinny spacer z dzieckiem
TO SPORO RUCHU

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Biniu dziękuję za szybką odpowiedź. Nie jestem matka karmiącą, dziecko dostaje butelkę. Ile ma być tych warzyw i mięsa tzn. ile dekagramów, jakie mają to być warzywa czy może być marchew i jakie mięso kurczak czy bardziej tłuste. Gdybyś mógł to proszę ułóż mi jadłospis typu:
Śniadanie: tak jak piszesz 4 jajka + ile dkg innych produktów i następne posiłki jak wyżej, bo boję się, że zjem czegoś za dużo lub w nieodpowiedniej proporcji i wszystko pójdzie na marne. A jak to się ma do kalorii ile powinnam ich zjadać, bo wydaje mi się, że strasznie dużo tego jedzenia /pewnie dlatego, że juz się zaczełam głodzić/. A co do spacerów to dobrze, że muszę wychodzić z dzieckiem codziennie bo zawsze to trochę tego ruchu jest jaki by on nie był.
Jennifer
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Nie jestem matka karmiącą, dziecko dostaje butelkę. Ile ma być tych warzyw i mięsa tzn. ile dekagramów, jakie mają to być warzywa czy może być marchew i jakie mięso kurczak czy bardziej tłuste.

BIALKA TYLE ABY WYSZL OKOLO 1,5-2 G NA KG CIALA
WARZYWA JESLI BEDA TO NISKOWEGLOWODANOWE (NISKOWW) TO DO BEZ OGARNICZEN, TAK TYLKO ABY DZIENNIE ZMIESCIC SIE W GRANICY 20-30 G WW (A JEST TO NISKA WARTOSC), OWOCE TRZEBA ROZWAZAC JESZCZE UWAZNIEJ.
PRZYDA SIE PROSTA KSIAZKA ZAWIERAJACA PODZIAL NA BTW

Gdybyś mógł to proszę ułóż mi jadłospis typu:
Śniadanie: tak jak piszesz 4 jajka + ile dkg innych produktów i następne posiłki jak wyżej, bo boję się, że zjem czegoś za dużo lub w nieodpowiedniej proporcji i wszystko pójdzie na marne. A jak to się ma do kalorii ile powinnam ich zjadać, bo wydaje mi się, że strasznie dużo tego jedzenia /pewnie dlatego, że juz się zaczełam głodzić/. A co do spacerów to dobrze, że muszę wychodzić z dzieckiem codziennie bo zawsze to trochę tego ruchu jest jaki by on nie był.

JELI ZOSTANIESZ PRZY 20-30 G WW TO KALORIIE SA MNIEJSZYM PROBLEMEM, NAJPRAWDOPODBOBNIEJ BEDIESZ ICH SPOZYWALA ZNACZNIE MNIEJ NIZ ORGANIZM POTRZEBUJE WIEC BEDIESZ SPALAC ODLOZONA TKANKE TLUSZCZOWA
JAK PISLAM WYZEJ GLOWNIE PATRZYSZ NA ZAWARTOSC WW I JESLI DZIENNIE NIE PRZEKROCZYSZ TEGO LIMITU WSZYSTKO BEDIZE OK, TO WYMAGA TROCHE CZASU, ALE SIE NAUCZYSZ. NA POCZATEK NIE JEDZ OWOCOW A WARZYWA OGLADAJ 'POD LUPA' JESLI CHODZI O WW

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Biuniu czy dobrze rozumiem, jeśli nie to mnie popraw dla mojej wagi 180g białka, 20g węglowodanów i 270g tłuszczu /czy tłuszczu ma być 1,5 g na 1g białak?/
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
mojej wagi 180g białka

OK, MOZE BYZ, ALE MOZE TEZ BYC TROCHE MNIEJ OKOLO 130 G

20g węglowodanów

TAK 20-30 G WW

270g tłuszczu /czy tłuszczu ma być 1,5 g na 1g białak

TLUSZCZU POLECAM TYLE ABYS NIE BYLA GLODNA, NIE WIEM SKAD MASZ TE PROPORCJE NA TLUSZCZ/BIALKO

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sorry, że tak Cię męczę. Taki stosunek białka do tłuszczu wyczytałam w jednym z postów o tej diecie. Jeśli zastosuję proporcje:
białko 130g
węglowodany 20g
to ile gram tłuszczu powinno być? bo tyle abym nie była głodna niewiele mi to mówi.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
spojrzmy na to z punktu widzenia kalorii 130g bialka to 520 kcal
20g ww to 80 kcla to lacznie okolo 600 kcal .
sadze ze 100-150g tluszczy (zdrowych) powinno wystrarczyc, ale nie polecam liczenia
jedzac mieso dodaj do tego tlusczyk z niego, jedzac ser (o nich zapomnialem) tez to zrob jeli bedziesz glodna zjedz cos co ma wiecej tluszczy to proste (prostsze niz liczenie)

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Biniu jeszcze jedna mała prośba. Spróbowałam sama ułożyć sobie jadłospis korzystając z tabel BTW i nie wiem czy dobrze to zrobiłam. Ilości do zjedzenia w ciągu całego dnia:
40 dag jajek całych /ok. 8 średnich/
20 dag piersi z kurczaka
15 dag białek z jajek
40 dag sera białego tłustego
10 dag masła
20 dag marchewki z groszkiem
Razem wyszło mi: 133g białka, 138g tłuszczu, 21g węglowodanów
Tłuszczu mogę zmniejszyć biorąc trochę mniej masła. Przeraża mnie ilość tych jajek ale chciałam wziąść produkty jak najprostsze do obliczeń żeby zobaczyć czy zrozumiałam do końca o co chodzi w tej diecie. Całe węglowodany praktycznie pochodzą z tej marchewki z groszkiem. Proszę Cię o korekte jeśli jest coś źle i jak to powinno być.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Albo drugi wariant.
20 dag mielonki turystycznej
20 dag marchewki z groszkiem
20 dag jajek /ok. 4 sztuki/
30 dag piersi z kurczaka
5 dag masła lub oliwy z oliwek
Proporcje otrzymałam takie:
białko 126,50 tłuszcz 114,10 węglowodany 20,08 kalorie 1610
Kiedy należy jeść węglowodany, czy jednorazowo czy dzielić na porcje w ciągu dnia? Ile godzin przed snem zjeść ostatni raz?
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ciezkie zycie ektomorfika... pomocy!

Następny temat

djeta ketogeniczna poraz...

WHEY premium