SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta Intermittent Fasting - Do sprawdzenia.

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1488

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez TomQ-MAG z działu Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 417 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4543
Wiek : 17
Waga : 85
Wzrost : 180
Staż treningowy: 0
Obwód pasa: 106
Obwód klaty: 97
Obwód uda: 69
Cel: Redukcja

Witam chciałbym przez miesiąc spróbować w/w diety i zobaczyć czy będą jakieś wyniki. Przez tydzień próbowałem diety low carb, ale jedzenie 6 posiłków było trudne i trochę kosztowne. Po przeczytaniu kilu wątków o IF obliczyłem zapotrzebowanie i ułożyłem dietę chciałbym abyście sprawdzili ją oraz odpowiedzieli na kilka pytań :)
Moje zapotrzebowanie
Dieta:
DT
Aeroby
1 posiłek: 1 Filet z kurczaka, 150g ryżu białego
2 posiłek: Placek (130g płatków owsianych, 2 jaja), serek wiejski, garść rodzynek
3 Posiłek: Tuńczyk w wodzie
Ćwiczenia ogólnorozwojowe
4 Posiłek: Twaróg chudy, szklanka kakao (kakao decomorreno)

B/W/T Dostarczane: 208(177 zwierzęcego)/254/67 2412 kcl

DNT
Aeroby
1 posiłek: 1 Filet z kurczaka, 100g ryżu białego
2 posiłek: Placek (130g płatków owsianych, 2 jaja), serek wiejski, 2 łyżki oleju rzepakowego.
3 Posiłek: Tuńczyk w wodzie
4 Posiłek: Twaróg chudy, szklanka mleka

B/W/T Dostarczane: 199(177 zwierzęcego)/193/82 2276 kcl

Teraz pytania:
1. Czy dieta jest okej?
2.Czy mogę wyrzucić z diety tuńczyka będzie to oznaczało przyjmowanie 20g białka mniej czy może to coś zmienić? (Tuńczyk nie jest tani, a smak ma jeszcze gorszy...)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
Staż 0 i już IF, dlaczego?
Tunczyk 2/3x w tygodniu maksymalnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 417 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4543
Cóż tak jak pisałem dieta "jedz 6 posiłków dziennie" nie sprawdziła się. Może za krótko na niej byłem, ale, kiedy pracuje 1 rodzic to 6 posiłków i to jeszcze przemyślanych z odpowiednim rozłożeniem b/w/t nie jest łatwe. IF spodobał mi się, gdyż je się tylko np 3 posiłki oraz są dobre efekty. Sprawdzę tą dietę przez miesiąc do końca wakacji i jak się podczas niej będę źle czuł lub coś to ją przerwę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ale co ma ilość posiłków do b/w/t? Niezależnie czy jesz 2 razy w ciągu dnia, czy 8 razy to i tak musisz dostarczyć te same B/W/T i tyle samo kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 417 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4543
Wiem o tym doskonale, ale martwienie się o to czy zdążę zjeść oraz to, że jak gdzieś wychodzę i się okażę, że zostanę dłużej i mi mija godzina posiłku... Ale nie o to mi chodziło czy dieta jest okej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
Czy dieta jest ok.?

Byłaby zdecydowanie bardziej ok., gdybyś znalazł w niej miejsce dla tłustych ryb, wołowiny, oleju kokosowego, orzechów (np: migdały, nerkowce), oliwy z oliwek extra virgin, ziemniaków, słodkich ziemniaków, świeżych owoców i warzyw oraz jeszcze kilku wartościowych produktów. W tej chwili jest słabo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 417 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4543
To tak chciałem dorzucić migdały, ale, wtedy wychodzi za dużo tłuszczu, warzywa to bez problemu i owoce mogę dołączyć do 1 posiłku, wołowina niestety odpada. Co do ziemniaków to proszę bardzo nawet lepiej, ale nie wiedziałem, że można je jeść na if. Nad tłustymi rybami muszę się zastanowić i zobaczyć cenę np takiej makreli wędzonej (bardzo mi ona smakuje, lecz muszę się liczyć z pieniędzmi)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moja Redukcja na IF

Następny temat

jakie proporcje makro wybrać na redukcji

WHEY premium