SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta IF do oceny proszę o pomoc.

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1856

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

22

Masa ciała

70

Wzrost

180

Obwód klatki

98

Obwód ramienia

28,5

Obwód talii

88

Obwód uda

56

Aktywność fizyczna w skali tygodniowej

3 razy w tygodniu siłownia

Aktywność niezwiązana z treningami

rower

Cel

zejść do 10-12% Fatu

Ograniczenia żywieniowe

brak

Zażywane leki

tylko antyalelergeny

Ograniczenia treningowe

brak

Przebyte urazy

brak

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty

BCAA, Witaminy, Minerały ,Gainer , Białko serwatkowe
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 515
Witam

Jakiś czas teamu zacząłem trening na siłe ACT wszystko szło gładko z tym, że obliczyłem, że mam 22% fatu, jestem szczupły ale mam oponkę na brzuchu którą chce zlikwidować przed zaczęciem ostrej masówki.Jestem początkującym i cały czas się ucze jak mam ćwiczyć i co jeść diete na mase mam (inna) już ustawioną dlatego teraz prosze o pomoc .

Trening;
Planuje cały czas robić ACT ciąg dalszy oraz po treningu Aeroby 40 min (bieganie, skakanka) 3x w tygodniu

Moje zapotrzebowanie to 3100 kcal przyciąłem trochę dużo ale chce zrzucić to sadło z brzucha.

Cel zjechać do 10-12% fatu i ostro jechać z masą.

Bardzo proszę o porady.

Dietę chciałem ułożyć w proporcjach B 1,5g/kg WW - 4g/kg T 0.8g/kg

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 690 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18859
Jak będziesz miał od razu aż tak duży deficyt kaloryczny to możesz popalić mięśnie.Daj sobie na początek 200-300 kcal deficytu i co tydzień zwiększaj go o 100kcal. Jak nigdy nie miałeś dobrej diety i się jej do końca nie trzymałeś to i tak fat Ci poleci szybko a się nie zagłodzisz i nie popalisz mięśnia.

Wywaliłbym gainera i carbo i dał za to normalne jedzenie ,np. płatki owsiane z odżywką białkową albo twarogiem i miodem/rodzynkami w formie szejka zmiksowane jeśli nie dasz rady w siebie wcisnąć normalnego jedzenia.

Po białku i kcal widzę ,że ważysz koło 100kg. Daj białko na stałym poziomie 2-2,5g/kg a tłuszczami i węglami manipuluj ,tzn. w dni treningowe tłuszcze ok. 0,5g/kg i reszta węgle a w dni bez treningu tłuszcze 1g/kg i dopełnij węglami.

Zmieniony przez - GhostRecon w dniu 2013-08-04 11:17:36

Kto pyta, nie błądzi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 515
waże 70 kg więc usunąłem te gainery tak jak polecali i ułożyłem diete na nowo czy teraz ona ma sens?






Zmieniony przez - Filippy w dniu 2013-08-04 13:16:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 690 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18859
Ważysz 70kg i wyszło Ci zapotrzebowanie 3100kcal?? Przy 3 treningach w tyg?? Ja mam 100kg i mam przy 3 treningach ciężkich 3200kcal:) Dalej masz gainer i carbo w 1 posiłku zastąp to normalnym jedzeniem:)

Załóż sobie ,że jesz powiedzmy 2g/kg białka, 0,5g/kg tłuszczy w DT i 1g/kg tłuszczy w DNT a resztę zapełniasz węglami.

Ułóż dietę bez żadnych gainerów,carbo itd.Zwróć również uwagę na witaminy,potas,magnez
(i resztę minerałów) żebyś nie miał niedoborów:)

Jeśli wliczasz aeroby licząc zapotrzebowanie to nie licz.Wlicz tylko zapotrzebowanie podstawowe,wysiłek na siłownii + pracę jeśli masz.A aerobami sobie będziesz po prostu robić deficyt większy ćwicząc. I nie dawaj takiego minusa tylko 200-300kcal i zwiększaj o 100kcal/tydzień bo i tak + aeroby wyjdzie on większy a nie będziesz się głodzić.



Zmieniony przez - GhostRecon w dniu 2013-08-04 14:03:53

Zmieniony przez - GhostRecon w dniu 2013-08-04 14:04:56

Kto pyta, nie błądzi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
Nie bardzo rozumiem sens "ekstremalnej" restrykcji tłuszczu do 0,5 g na kg masy ciała, co przy masie 70 kg pozwala na spożycie jedynie 35 g tłuszczu na dzień?! Tym bardziej, że osoba zadająca pytanie dopiero zaczyna wprowadzać u siebie zdrowe nawyki dietetyczno-treningowe

Zmieniony przez - LukaszK w dniu 2013-08-04 14:28:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 515
Dobra to tak gainera i carbo zamieniłem na kalafir/ brokuły oraz rybe w puszce konkretnie śledzia zawiera on troszkę białka bodjaże 18 wegli 12 i fatu 10 i jakieś 240kcal w tym witamina B12 oraz OMEGA3 D, E i B6 w DNT orzechy bede jadł w porcji 20g a nie 30g wiec zjedzie mi trochę tłuszczu według kalkulatora przy 3 treningach i wadze 70kg w zasadzie juz 69 zapotrzebowanie to 3000 kcal mam w pasie 84 cm a jak zaczynałem 2 tygodnie temu miałem 92 zejdzie mi ta fałda i zacznę masować. Bo tak bedzie mi łatwiej kontrolować przypływ tkanki tłuszczowej podczas masówki.

Czy teraz jest już w miare dobrze?




Zmieniony przez - Filippy w dniu 2013-08-04 14:30:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 690 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18859
Jeśli mierzyłeś to zapotrzebowanie kalkulatorem na potreningu.pl to jest to zły wynik. Wylicz sobie według wzoru co jest w zebranych linkach działu odżywianie.

Co do produktów to jak Ci się węgle,białka i tłuszcze zgadzają to jest ok a jak nie to nie jest:)

ŁukaszK może faktycznie za mało.Ja trochę to pisałem patrząc na to jak ja to robię a ja mam wagę 100kg także tłuszczy w treningowy jest 50g:) To niech da tłuszcze wyżej koło 0,75g/kg a w nie treningowe 1,25g/kg na przykład.

Jeśli Ci zeszło w 2 tygodnie z 92 do 84cm to musiałeś mieć dużo wody bardzo podskórnej i strasznie katorżniczą dietę. Nie polecałbym czegoś takiego bo to ani zdrowe ani na dłuższą metę skuteczne.

Zmieniony przez - GhostRecon w dniu 2013-08-04 17:44:54

Kto pyta, nie błądzi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 515
Policzyłem kalorie jestem Ekto i wyszło mi 3125kcal przy trening 3x w tygodniu.
Utnę 300 kcal wiec wychodzi 2825 co do białka to jeśli się nie mysle 2g/kg T tak jak pisałes dnie nie treningowe 0.7/kg w DT 1/kg i WW 4g/kg chyba, że źle piszę.

To układam na nowo diete :).

A co do zejscia z 92 do 84 to jadłem 5 posiłków co 2-3h i w sumie wychodziło 2500kcal tak dwa tygodni.

Zmieniony przez - Filippy w dniu 2013-08-04 18:28:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 690 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18859
No węgle Ci wyjdą w DT wyżej w DNT niżej:) Nie koniecznie na nowo tylko zamien te gainery i carbo na co innego i dostosuj makrosy z produktów które masz.Reszta jest ok także nie musisz totalnie od nowa wszystkiego robić:)

Kto pyta, nie błądzi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 515
ok a jeszcze mam pytanie bo w diecie na mase jakie dać proporcję B, T, WW bo musze miec 3500 kcal Czy proporcje B -20 % T - 20% Węgli 60% jest dobra?



Zmieniony przez - Filippy w dniu 2013-08-05 08:22:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 515
Dieta zmieniona czy teraz jakoś w miare ujdzie? Deficyt to jakies 300kcal z hakiem małym i czy nie za dużo węgli ? Tłuszcze bede kontrolował orzechami raz dam większa porcje raz mniejsza

DT



DNT






Zmieniony przez - Filippy w dniu 2013-08-05 08:23:06

Zmieniony przez - Filippy w dniu 2013-08-05 08:24:10
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

strata tłu tłuszczu

Następny temat

Dieta dla młodego.

WHEY premium