SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta IF dla mocno otyłego

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6571

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 354
Witam ,jako ze rózne diety nie przynosza rezultatu ,postanowilem sprobowac z dieta IF.
W zwiazku z tym mam pare pytan:

1.Moje zapotrzebowanie kaloryczne jest na pozoiomie 3100kcal ,czy w przypadku diety IF obcina sie tak samo kalorie jak w przypadku np.LC?
2.chce poleciec schematem 16h postu 8godzin papu ,na poczatek ok?
3.Zauwazylem ze osoby stosujacy diete IF robia okno zywieniowe wieczorem np od 17 do 24, a w dzien postuja ,czy mozna jesc od godziny 8 rano do 17 czy jest jakas roznica w czasie okna zywieniowego?

Prosze o odpowiedz.
ps.jestem lekko zdesperowany poniewaz czeka mnie zabieg usuniecia przepukliny miedzykregowej (dyskopatia ledzwiowa,kregozmyk)i priorytetem jest szybka utrata wagi(tkanki tluszczowej).Lekarz nakazuje utrate wagi w przeciwnym razie zabiegu nie bedzie.

obecna waga 135 kilo
wzrost 186cm
wiek 31
pozim fatu okolo 32%
rozpiepszony uklad ruchowy-dyskopatia.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 354
IF(troche kulawy)ciag dalszy...oczekuje planow IF z ''potreningupl''z niecierpliwoscia

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 118 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5255
Moim zdaniem przesuń trochę okno np. 12-20, żebyś miał czas na jakąś aktywność,którą możesz zrobić na czczo(spacerek, potem lekki truchcik), żeby spotęgować spadek tłuszczu. Powoli możesz też zmniejszyć okno żywienia do 6 albo 5 godzin, przez co ograniczysz możliwości podjadania w czasie okna "jem"(ja zmniejszyłem do 4 godzin, także zjem zapotrzebowanie i nie mam na nic innego ochoty), Na razie zapotrzebowanie ustal na poziomie "0", lub trochę obciąć węgle na korzyść białka(ale tylko minimalnie), i np co 2 tygodnie ciąć węgle o kilka procent.(U mnie się sprawdziło). Na początku powinno ci ładnie lecieć. Powodzenia :)

Życie jest zbyt krótkie, aby być małym

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1099
czesc, musisz obciąc kalorie twoje zapotrzebowanie 3100 odejmij na poczatek 400 i jedz 2700, po jakims czasie mozesz obciąc 500. niech 50% stanowią wegle, 30% bialko 20% zdrowe tluszcze. bedzie dobre jak stosujesz 16 godzin postu 8 jedzenia. od tego kiedy masz okno zywieniowe zalezy kiedy masz trening powinno sie miec okno wtedy kiedy jest trening.
pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Bebeny - podaj wiecej inf0ormacji na swój temat: przede wszystkim czy i jak trenujesz oraz jak liczyłeś bf

poza tym jeśli dotychczasowe diety nie działały tzn że było z nimi cośnie tak. Wrzuć swoją aktualnądietędo oceny W POSTACI ZRZUTU Z DZIENNIKA POTRENINGU.PL 9wejdziesz przez swój profil)

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2013-06-03 21:33:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
milono90 - w przyapdku osób z wysokim poziomem bf obniżenie podaży energii o 400kcal w stosunku do dziennego zapotrzebowania niekiedy nie tylko że nie jest rozwiązaniem optymalnym, ale wręcz nie przynosi istotnych zmian w masie i skąłdzie ciała. Tak więc jeśli zapotrzebowani autora faktycznie wynosi 3100kcal, warto obciąć na start około 1/3 z tej ilości. Co wiecej, umiejętnie poproawdzone, głębsze restryckje kaloryczne mogą przynieść jeszcze wiecej korzyści
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 354
dziekuje za info jutro sie odezwe ,juz pozno.traz nie jestem w ryzach swojej wypowiedzi ogarnac ,do jutra.dzieki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 354
czesc, BF liczylem z kalkulatora na potreningu.pl ,nic nie trenuje w ogole poniewaz nie moge przez moj chory kregoslup.musze koniecznie zrzucic balast bo mam groobo z tymi plecami.dotychczasowe diety moze i przynosily rezultaty w postaci utraty wagi ale jakos nie wytrzymywalem i wracalem do zlych nawykow,IF wydaje mi sie fajna opcja dla mnie ,nie lubie poprostu szamac caly dzien od rana do wieczora.obecnie spozywam 2500kcal rozlozonych przez te 8 godzin,zazwyczaj okolo 9tej 10tej zaczynam pierwszy zazwyczaj jajka z kromka razowego i pomidorem na II kasze z twarogiem , a na III jakiegos kuraka z ryzem czy tam makaronem... tak zazwyczaj wyglada moje menu.nasuwa mi sie pare pytan:czy mam rozlozyc podzial BTW W50% T20% B30% ?czy 2500kcal jest ok?czy jest jakas roznica czy jem rano czy wieczorem?zrzut z diety zrobie jutro co wszamalem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 945 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17324
Swoją dietę zrób w takiej postaci :
https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_Z_POTRENINGU__INFO_JAK_TO_ZROBIĆ_-t922820.html

najlepiej jak byś parę dni pokazał co i ile jesz :)

a zapotrzebowanie oblicz w/g tego wzoru :

https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 354
a czy zapotrzebowanie na IF liczy sie tak samo jak na innych dietach ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 945 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17324
Proste zasady liczenia makro-składników:
1 Oblicz BMR
Women: BMR = 655+ ( 9.6 x weight in kilos )+( 1.8 x height in cm ) – ( 4.7 x age in years )
Men: BMR = 66+ ( 13.7 x weight in kilos ) + ( 5 x height in cm ) – ( 6.8 x age in years )
Jak znasz swój BF.
BMR (men and women) = 370 + (21.6 X lean mass in kg)
2 Dobierz aktywność
Mnożnik aktywności (1.2-1.9) przy treningu 3xtydzień i małej aktywności zazwyczaj wystarcza 1.2-1.3
3 Wybierz cel 'Redukcja', 'Powolna-masa', 'Rekompozycja'
Rekompozycja DT +20%kCal DNT -20%kCal
Redukcja DT +10%kCal DNT -30%kCal
Masa DT +40%kCal DNT +10%kCal
4 Dobiez makro w DT i DNT
Nie ma jednego perfekcyjnego makro, każdy jest inny.
Białko wysoko na poziomi 2-2,5 g/kg
Tłuszcz DT nisko 30-50g
DNT wyżej dla większości optymalnie 60-100g
Węglowodany reszta zapotrzebowania.
5 Rozpisz posiłki dla tych wyliczeń. Martin zaleca IIFYM, czyli w wielkim skrócie, jedz co chcesz byle zmieścić się w makroskładniki.


możesz w/g tego też
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 354
wow dzieki dziii te wiliczenia porobie na spokojnie (za duzo magicznych slow) , czy jest roznica miedzy jedzeniem w nocy a jedzeniem w dzien na IF oczywiscie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rotacja weglami na redykcji?

Następny temat

Zmiana diety na IF

WHEY premium