SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta IF 16/8 do oceny

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10725

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez faftaq z działu Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 487 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10056
Witam. Mam 23 lata i zaczynam redukcje fatu.

Wcześniej na redukcji stosowałem dietę LC, ale nie dawała zadowalających efektów i ciężko mi było do niej przywyknąć.

Od 2tyg stosuje dietę IF czyli JEM/NIE JEM. w formacie 16 godzin postu od 24 do 16 a okno żywieniowe wypada 16-24 tak mi wygodnie i nie czuje głodu. Gorzej było na diecie LC jak musiałem rano wstawać i wcisnąć w siebie owsiankę i jaja .

Oczywscie poczytałem bardzo sporo o tej diecie i jej rodzajach, przestudiowałem arykuły itp. Ale dal pewnośći wklejam dietę przykładową. Dieta jest z wczoraj i ejst przykładem bo naprawde codzinnie jem co innego, nie lubie monotonii, zachowuje tylko bilans kaloryczny, jedyny posiłek który jest stały to ostatni w formie szejku

3200kcal - zapotrzebowanie

A moje pytania to:

1. Czy zrobić jakies poprawki w diecie, coś dorzucić coś wywalić.
2. jak długo ten system żywieniowy moge stosować,
3. Czy w ciągu tyg przerwać post

Poniżej podaje ankietę

Płeć : mężczyzna
Wiek : 23
Waga : 77
Wzrost : 177
Obwód ramienia : 39
Obwód talii : 82
Obwód uda : 66
Obwód łydki : 41
Aktywność w ciągu dnia : studia
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - FBW, Cardio( bieganie), HIIT 10x 15/45 sekund sprint, rower
Odżywianie : zdrowo,IF, mięso, raz w tyg heatmeal
Cel : redukcja, z naciskiem na utrzymanie mięcha
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : bardzo dobre
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, bieganie rower
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : miesiac temu 500g monohydratu, oraz białko jako uzupełnienie braków . teraz: Magnez z olimpu, wit. z olimpu. Kawa
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : nie
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana

Z góry dziękuje za odp








Zmieniony przez - Pędzel_ony w dniu 2013-06-06 15:28:06

NO pain NO gain

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
LC nie dawałą efektów? A na jakim poziomie utrzymywałeś spożycie poszczególnych makroskąłdników i ile energii ogólem dostarczałeś?

Ile masz łącznie treningó w tygodniu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 487 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10056
TZN. powiem tak, dawała efekty ta LC, ale do pewnego momentu. W DT do 100g węgli, a w DNT tylko 40g po treningu , a reszta z warzyw, ale tego nie liczyłem. białko podobnie jak na IF, tylko minimalnie więcej tłuszczu. W diecie LC miałem jeszcze orzechy 30g dzinenie( mieszanka)

A co do treningów to różnie, minimalnie 3tyg- siłowe, do tego dochodzi rower i bieganie. Jeżeli licząc aktywność fizyczną to 6x w tyg. 3-4 intesywnie 1-2 rekreacja.

Zmieniony przez - Pędzel_ony w dniu 2013-06-06 21:06:08

NO pain NO gain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6231 Napisanych postów 75806 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753540
Napisz jakie warzywa jadasz jeszcze, bo chyba nie tylko marchew i ogórka?

W rozpisce, która wkleiłeś brakuje źródeł omega3, wapnia, witamin D - czyli tego czego o zdecydowanej większości.

Zbyt duża przewaga jednonienasyconych kwasów tłuszczowych w stosunku do nasyconych i wielonienasyconych.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 487 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10056
Co do warzyw to jak pisałem wcześniej zależy na co mam ochotę i na co jest sezon, w ziemie przewaga mrożonek, wiosna-lato, pomidory brokuły kalafior fasolka szparagowa groszek.

co do wapnia to kupuje wodę magnezowo - wapniową, i ser biały wiem, że to mało to co polecasz dorzucić. wit. D brałem kiedyś w zimiew formie tabletek, teraz lato wiec więcej słońca dlatego przestałem dostarczać osobno, poza tym jaja jem to nie wystarczy ?. co do omega 3 zastanawiam sie nad kupnem oleju lnianego bo ma podobno 50% omegi-3

a co do proporcji tłuszczu, to raz w tyg robię klopsy, mielone z indyka i z łopatki. To jest trochę tłuszczów nasyconych. a co byś polecał jako źródło nasyconych ? masło ?

Zmieniony przez - Pędzel_ony w dniu 2013-06-07 18:33:16

NO pain NO gain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6231 Napisanych postów 75806 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753540
nasycone - wiórki kokosowe, olej kokosowy

olej lniany może być ale nie przesadzaj z nim, miałem na myśli epa i dha.

wit. Dok, jak przez jesień, zimę dostarczałeś to powinno być ok

Woda wysokozmineralizowana jak najbardziej przydatna, czasami jakiś kefir i będzie dobrze

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

szybkie pytanie.IF.

WHEY premium