SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta 80kg Masa

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5897

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 601
Siema,

Jakieś sugestie do diety poniżej? Podzieliłem ją na dzień treningowy i regeneracyjny.

Kilka detali o mnie:
80kg
180cm
ektomorfik
cel masa
zapotrzebowanie 3800kcal

Lekko ją zmodyfikowałem po 1,5 tygodnia stosowania. Wcześniej jadłem po 50g mięsa na posiłek więcej oraz założyłem, że ryż który kupuje jest mniej kaloryczny. Przez to troszkę obrosłem tłuszczykiem, zwłaszcza na twarzy. Dodatkowo ostro się zmuszałem, żeby zjeść wszystko - z tego powodu dodałem białko i carbo przed i po treningu. Dwa razy już próbowałem, wchodzi lepiej niż posiłek spożywany na siłę.

Przy założeniu czerech dni treningowych w tygodniu, średnio wychodzi 3856kcal.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Witam



Czym w ogóle jest dieta na masę ? Jest to sposób odżywiania się, który prowadzi do wzrostu masy mięsniowej. Żeby się to udało trzeba spełnić kilka warunków: po pierwsze, w jadłospisie musimy mieć dodatni bilans kaloryczny, a więc spożywać więcej niż organizm potrzebuje do utrzymania funkcji życiowych. Po drugie powinniśmy miec odpowiednie proporcje poszczególnych makroskładników (białek, tłuszczy i węglowodanów) i odpowiednią ilośc protein, które zawierają aminokwasy będącę budulcem mięśni. Jeśli poprzemy to rozsądnym planem treningowym to możemy wówczas oczekiwać postępów.

Skopiowanie” cudzej diety „na masę” nie zawsze jest dobrym pomysłem by samemu notować zadowalając postępy. Należy wiedzieć, iż różnimy się pomiędzy sobą wieloma parametrami rzutującymi m.in. na zapotrzebowanie energetyczne, stąd też dieta winna mieć charakter zindywidualizowany również pod tym względem. Układanie diety na masę warto więc zacząć od ustalenia potrzeb energetycznych organizmu. Jak obliczyć zapotrzebowanie ?


https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html


Jeśli zaś chodzi o Twoją diete to widać w niej kilka błędów :


1. Zbyt duża podaż białka. Według wielu opracować naturalnemu zawodnikowi w zupełności wystarczy 1,8-2g białka na kilogram masy ciała. Resztę po prostu wydalisz obciążając przy tym wątrobę i nerki.

2.Jadłospis jest trochę monotonny. Powinieneś żonglować źródłami różnych makroskładników.

3.Jeśli masz wysoki poziom bf to nie widzę sensu w spożywaniu tak wysokiej ilości kcal i węglowodanów, gdyż będziesz się zalewał jeszcze bardziej.


Pozdrawiam

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
6-7 trochęsporo tych posiłków raczej tyle potrzebne Ci nie jest, jak po treningu carbo jeszcze zrosumiem ta kw dzien wolny walić w siebie cukier to już nie.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699662
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
to jest zdecydowanie nieczytelne, wstaw dietę razem z ankietą z tego linku https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6262 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Poza tym wklej wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego z wzoru podanego wyżej. Jest to podstawa żeby cokolwiek sprawdzać.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Dieta jest zrobiona na wzór starych schematów czyt. na noc twaróg z oliwą, kurczak z ryżem i brokułami, płatki z mlekiem. Twoja strategia żywieniowa ma braki odżywcze, w dodatku występują kolosalne ilości białka, co może być potencjalne szkodliwe dla zdrowia, (wątroby, układu nerwowego..) 250g białka przy wadze 80kg jest błędem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 601
Dzięki Panowie. Poprawiam wątek:

ANKIETA

Płeć : mężczyzna
Wiek : 28
Waga : 80
Wzrost : 180
Obwód klatki : do zmierzenia
Obwód ramienia : do zmierzenia
Obwód talii : do zmierzenia
Obwód uda : do zmierzenia
Obwód łydki : do zmierzenia
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : ??%
Aktywność w ciągu dnia : praca biurowa
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 4x w tygodniu siłownia - FBW
Odżywianie : jem wszystko, odstawiłem cukier
Cel : budowa masy mięśniowej
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : carboBX + odżywka białkowa
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : brak

1. Podstawową przemianę materii(BMR):
BMR = (9.99 X 80 (kg)) + (6.25 X 180 (cm)) - (4.92 X 20) + 5 = 1831 kcal
2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA):
Trening siłowy - 4 x 60 min x 9 + EPOC(3 x (7% z 1831 = 128)) = 2544 kcal
3. Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni tygodnia) = 363 kcal
4. Sumujemy wyniki z punktu 1 i 3:
(BMR)1831 kcal + (TEA)363 kcal = 2194 kcal
5. Dodajemy NEAT:
2194 kcal + 900 kcal = 3094 kcal
6. Doliczamy efekt termiczny pożywienia (TEF)
3094 + TEF(10% z 3094 = 309) = 3403 kcal

Dudee, czego dokładnie brakuje?






Zmieniony przez - skubany89 w dniu 10/28/2017 5:49:47 PM

Zmieniony przez - skubany89 w dniu 10/28/2017 5:55:27 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6262 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Zmniejsz białko do 2g/kg masy ciała. Przed treningiem wywal carbo. Po treningu tez aż tyle węglowodanów nie potrzebujesz. Zakładając jednak, że masz szybki metabolizm to może zostać. Oststni posiłek pełnowartościowy. W jaki sposób. chcsz konkontrolować efekty nie znając pomiarów obwodów ciała? Nie wiemy nawet czy dobrze dobrałeś cel.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 601
ok, poprawiam:

ANKIETA

Płeć : mężczyzna
Wiek : 28
Waga : 80
Wzrost : 180
Obwód klatki : 99cm
Obwód ramienia : 35cm
Obwód talii : 92cm
Obwód uda : 60cm
Obwód łydki : 40cm
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 32%
Aktywność w ciągu dnia : praca biurowa
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 4x w tygodniu siłownia - FBW
Odżywianie : jem wszystko, odstawiłem cukier
Cel : budowa masy mięśniowej
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : carboBX + odżywka białkowa
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : brak

Podsumowując:
- powinienem zredukować białko do 2g/kg
- zmiejszyć ilość posiłków
- wywalić carbo przed treningiem
- wprowadzić pełnowartościowe posiłki - jakie np?
- uzupełnić braki w składnikach odżywczych - co dokładnie?



Zmieniony przez - skubany89 w dniu 2017-10-30 00:10:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Obwód pasa i poziom bf sugeruje zdecydowanie redukcję. Wrzuć ewentualnie zdjęcie sylwetki, bo czasami jestesmy dla siebie zbyt krytyczni. Ale pewne jest ze przy bf 32 nadwyzka kaloryczna pójdzie w tłuszcz.


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2017-10-30 08:26:35
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Zdecydowanie tutaj bym nie wskakiwała na redukcję, czy możesz wrzucić zdjęcie do wglądu ?
https://www.sfd.pl/Body_fat__znaczenie_w_budowaniu_masy_mięśniowej-t1132868.html 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja tkanki tłuszczowej

Następny temat

Pytanie o dalszą redukcję.

WHEY premium