SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta + Suplementacja

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 690

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 996
Jako że to mój pierwszy post to witam wszystkich serdecznie.

Zacznę od tego, że mój kolega przygotował mi jakiś czas temu dietę z dokładnym opisem B/W/T w każdym produkcie, co pozwala mi doskonale dobierać produkty. (Np. 100gram piersi zawiera w sobie 20gram białka, przed treningiem miałem przygotowany posiłek na 50gram białka i tak dalej) Problem jaki się pojawił jest następujący: dieta przygotowana była na 4 posiłki (ze względu na małą ilość wolnego czasu). Teraz wolałbym rozbić to na 5 posiłków. Jak rozłożyć bilans B/W/T w każdym z posiłków?
Mały opis:

Dieta masowa, dla mężczyzny ważącego 70kg.
Wzrost: 188
Typ budowy: ektomorfik.
Zapotrzebowanie kaloryczne bazowe = 2500 kcal.
Zapotrzebowanie kaloryczne dodatnie = 3200 kcal.
Kalorie odpowiednio rozbite na 200g białka, 500g ęglowodanów, 50g tłuszczy.

5 posiłki spożywane o regularnych porach:
1) po pobudce, 2) po południu 3) przed treningiem, 4) po treningu, 5) przed snem

Poza zmianą liczby posiłków, mam problem z jedną rzeczą. Zaopatrzyłem się w gainer (70/20) oraz białko (100% caseina).
W jakich ilościach i porach najlepiej spożywać te produkty?
(Tak wiem że na opakowaniu mam napisane, ale zależy mi na jak najlepszym wykorzystaniu diety i suplementacji. Czy mam z któregoś z posiłków zrezygnować całkowicie i zastąpić je gainerem?)


Zmieniony przez - DjGacek w dniu 2012-12-13 19:45:02
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
Bez znaczenia jak rozłożysz btw, jak bilans będzie się zgadzał. Białko i gainer to uzupełniacze diety, więc bierzesz je w dawkach wg swoich potrzeb, nie wypisanych na opakowaniu.

I po co Ci aż 200g białka?

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2012-12-13 19:52:45

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 996
Rozumiem że 200g białka to za dużo? Jaki więc powinienem mieć bilans btw?


"Białko i gainer to uzupełniacze diety, więc bierzesz je w dawkach wg swoich potrzeb, nie wypisanych na opakowaniu."
Możesz rozwinąć?

Zmieniony przez - DjGacek w dniu 2012-12-13 20:05:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
BTW to kwestia indywidualna, ale więcej niż te 1,5-2g/kg białka Ci nie trzeba.
Czym jest białko i gainer doczytaj w dziale z odżywkami, bo to pytanie na bana za brak korzystania z wyszukiwarki, nie rozwijanie.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 996
Nie ma potrzeby straszyć mnie banem.
Rozumiem czym jest sumplementacja. Rozumiem też doskonale, że to kwestia indywidualna (co zresztą sam na początku zaznaczyłem pisząc, że wiem co mam napisane na opakowaniu, ale chciałem się dopytać o JAK NAJLEPSZE spożytkowanie potencjału tych suplementów dla mojej budowy ciała).
Jedyne czego nie zrozumiałem to twierdzenie 'wg swoich potrzeb'. Nie jestem dietetykiem i nie znam bilansu btw jaki powinienem dostarczać w swojemu organizmowi. Czy nie dla takich pytań powstał dział Odżywianie?

Rozumiem że 150g białka będzie wystarczające. Czy ilość węglowodanów i tłuszczy jest odpowiednio dobrana?

Zmieniony przez - DjGacek w dniu 2012-12-13 20:13:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
czy jest odpowiednio dobrana dowiadujesz się obserwując organizm w lustrze, nie rzucając suchymi liczbami i chyba jednak nie bardzo wiesz czym jest suplementacja, skoro pytasz o "AK NAJLEPSZE spożytkowanie potencjału tych suplementów dla mojej budowy ciała" .

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 996
A Pan Koniu151 układając dietę posługuję się suchymi liczbami, czy wysyła zdjęcia i mówi 'tak masz wyglądać' ?

Ale pomimo tego, że jesteś złośliwy rozumiem co masz na myśli.
Wracam do działu suplementacja przeczytać parę artykułów, żeby liczba LPA dawała mi więcej szacunku u moda z działu odżywianie.
Pozdrawiam

Zmieniony przez - DjGacek w dniu 2012-12-13 20:29:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
Pan koniu151 w przeciwieństwie do Ciebie nie ośmiesz się na forum publicznym.

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Serek wiejski jako dodatkowe białko przed treningiem ???

Następny temat

Źródła białka

Wiecej