SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta, redukcja, do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13973

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1446
Bardzo proszę o ocenę mojej diety. Moim celem jest schudnięcie i osiągnięcie jak najmniejszego BF%. Chciałbym mieć 62 kg i 10% tkanki tłuszczowej, aby później móc wejść na masę bez zalewania się.
Wrzucam moją dietę oraz moje parametry:
Wzrost:
175 cm
Waga:
66 kg
Współczynnik BF: (tutaj liczyłem za pomocą kalkulatorów online i w jednym wyszło mi 12,9, a w drugim 11.79)
13%
Obwód bicepsa:
31 cm
Obwód łydki:
37 cm
Obwód klatki piersiowej:
93 cm
Obwód przedramienia:
25 cm
Obwód bioder:
84 cm
Obwód uda:
50 cm
Obwód w pasie:
77 cm

Aktywność fizyczna: siłownia 3x [PUSH-LEGS-PULL] tygodniowo (teraz pragnę do tego dołożyć 2x piłka nożna 1-1,5h)





Zmieniony przez - CardioMan w dniu 2018-04-08 12:19:56
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
1 kupa cukru i przetworzona żywność
2 nic ciekawego, trudno to posiłkiem nazwać
3 jako przekąska moze byc
4 30g piersi tego nawet na talerzu nie widać, szkoda się zabierać za to nawet
5 moze być
6 też kiepsko

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1446
anubis84
1 kupa cukru i przetworzona żywność
2 nic ciekawego, trudno to posiłkiem nazwać
3 jako przekąska moze byc
4 30g piersi tego nawet na talerzu nie widać, szkoda się zabierać za to nawet
5 moze być
6 też kiepsko


Dziękuję za odpowiedź.

1. Zgadzam się z tym, ale tylko w odniesieniu do mieszanek (Chocapic wyjątkowo się tu znalazł, bo ogólnie biorę te "zdrowsze" mieszanki, bez czekoladopodobnej zawartości), ponieważ płatki owsiane+orzechy+mleko 3,2% to chyba dobra kombinacja?
2. To miało być jako łącznik pomiędzy śniadaniem a obiadem. Masło orzechowe+wafle chyba są zdrowe.
4. Zgadzam się, ale jeśli dam więcej mięsa to później mam za dużo białka w dziennym zapotrzebowaniu :/
6. Dlaczego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
1 musli też jest cukrem naładowan, co z tego że na opakowaniu jest napis fit itp, ale to tylko na opakowaniu jest
2 zdrowe nie bardzo, na pewno nie jako posiłek, na stałe do diety bym nie włączał takich produktów
4 bo za dużo masz białka z produktów nie białkowych
6 nie wiem ajk to moze smakować makaron z pioeczywem, tego sera też symbolicznie dla smaku.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1446
anubis84
1 musli też jest cukrem naładowan, co z tego że na opakowaniu jest napis fit itp, ale to tylko na opakowaniu jest
2 zdrowe nie bardzo, na pewno nie jako posiłek, na stałe do diety bym nie włączał takich produktów
4 bo za dużo masz białka z produktów nie białkowych
6 nie wiem ajk to moze smakować makaron z pioeczywem, tego sera też symbolicznie dla smaku.




1. Czyli lepsze będzie jedzenie płatków owsianych z oddzielnie kupionymi i wymieszanymi np. orzechami, migdałami, pestkami dyni, słonecznikiem itd? Czy lepiej postawić na takie śniadanie typu jajecznica+pieczywo pełnoziarniste?
2. Wafle ryżowe czy masło orzechowe? Myślałem, że wafle są lepsze od pieczywa. Zastąpić to np. pieczywem z chudym indykiem/twarogiem?
4. Z tym mam problem, bo te rzeczy mają dużo białka (mleko, płatki owsiane, chleb pełnoziarnisty)
6. Mnie makaron sam w sobie smakuje, pytanie tylko, czy Wasa jest zdrowa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6229 Napisanych postów 75799 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753504
1. Zdecydowanie. Jednak niekoniecznie ze słonecznikiem. Nalezy go unikać.
2. Zarówno wafle jak i orzechy ziemne warto wyeliminować z diety. Masło z nerkowców czy migdałów może być.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1446
Co powiecie na taką modyfikację?

1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 415 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 18388
Masz tylko dwa posiłki. Posilki muszą być zbilansowane a Twoje nie są .
Po drugie wklej zdjęcie sylwetki bo sadzadz po wymiarach tu dobrze by było masować a nie redukować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Dokładnie jak Kris, wrzuć zdjęcie - dla mnie parametry również nie wskazują na potrzebę redukcji.
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6229 Napisanych postów 75799 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753504
Po tym co wrzucasz widać, że nie masz pojęcia o prawidłowym odżywianiu. Tutaj wszystko jest do zmiany. Sugeruję poczytać o podstawach diety zbilansowanej.

https://potreningu.pl/articles/1300/dieta-prawidlowo-zbilansowana


Zmieniony przez - domer w dniu 2018-04-08 23:08:58

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1446
Zdjęcie wrzucę na dniach, ale osobiście chcę zjechać jak najniżej, nawet jeśli większość przy moich parametrach by już masowała.

Wrzucam nową dietę po zapoznaniu się z tematem zbilansowanej diety. Co o niej sądzicie, czy składniki są dobre i należy pozmieniać proporcję czy nadal się błędy w myśleniu? Jak zmniejszyć białko i tłuszcz zwiększając węgle?





Zmieniony przez - CardioMan w dniu 2018-04-09 09:10:50
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wegetariańska dieta na MASĘ na zbożach i nasionach [+500 kcal] (prośba o ocenę)

Wiecej