SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta, odchudzanie i trning 300 spartan. Czy to dobry pomysł?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5350

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89
Witam,
Na początku chciałem się przywitać ponieważ jestem nowy na forum.
Moim problemem jest niemożność zrzucenia zbędnych kilogramów. Próbowałem już różnych treningów, pływałem, biegałem i nic. Jakiś rok temu zacząłem ostrzej trenować siłowo, zakupiłem hantle ławeczke itp. Jak narazie moją dietą było ogranieczenie spożywanego jedzenia, słodyczy itp. Piwo także ograniczyłem(pije tylko w piątek). Ostatnio znalazłem artykuł dotyczący treningu "300 spartan" i zainteresował mnie jak żaden inny. Czy to dobry trening na schudnięcie i wyrobienie rzeźby? Planuje także zakup spalacza DYMATIZE Dyma-Burn X-Treme. Jednak w dalszym ciągu nie potrafie ułożyć odpowiedniej diety, jak narazie wyglądała ona tak:
Śniadanie:
Jajka + tosty/chleb razowy + kawa lub
Tuńczyk + chleb razowy + kawa lub
Parówka + chleb razowy + kawa
II Śniadanie:
Kanapka/jabłko
Obiad: to co mama ugotowała
Glównie mięso(kurczak, wieprzowe)+ziemniaki+warzywa
Ryby(głównie łosoś)+surówki
Żarcie mrożone jak nie ma czasu na gotowanie
Inny posiłek:
owoce(jabłka, truskawki)
Wieczorem:
parówka
owoce(jabłka, truskawki)

Zależało by mi trenować w domu, ponieważ mam bardzo mało czasu wolnego w tygodniu(prawko, korki z maty,angielskiego, matura!), wiec bieganie i inne aeroby będzie ciężko wprowadzić. Próbowałem kiedyś też a6w ale po niecałych 10 dniach odpuściłem(jestem za gruby) Jak prezentuje się na dzień dzisiejszy, a co bym chciał zmienić:

Wiek: 18 lat
Wzrost: 169 cm
Waga: 80 kg
Staż: Na poważnie zacząłem ok. 1/1,5 rok(u) temu
Preparaty: nie
Cel: Wyrzeźbić ciało, a przynajmniej zrzucić 10 kg
Czas: Wczoraj zacząłem trening na 300, wiec do 16 tyg. byłoby super.

Ogólnie mam niezłą mase mięśniową, ale przykryta jest kołdrą z tłuszczu. Fajny zarys mięśni widać tylko po bardzo intesnsywnym treningu. Bardzo mi zależy na straceniu tego syfu z mojego ciała, więc zwracam się do Was z prośbą o pomoc!
Z góry dziękuję i pozdrawiam.




Płeć: Mężczyzna

Wiek: 18

Waga: 80

Wzrost: 169

Obwód klatki: 98

Obwód ramienia: 34

Obwód talii: 98

Obwód uda: 58

Obwód łydki: 39

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 18-25%

Aktywność w ciągu dnia: Szkoła

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: Wf w szkole 3h, ćwiczenia silowe w domu co 2 dzień.

Odżywianie: Ograniczyłem jedzienie słodyczy itp, a także piwa. Staram się jeść więcej owoców, warzyw.

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: nie

Stan zdrowia: Zdrowy

Preferowane formy aktywności fizycznej: Mogę poświęcić 1h dzinnie. Aktualnie zacząłem trening na 300 spartan.

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: Nic

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Myślę nad kupnem DYMATIZE Dyma-Burn X-Treme

Stosowane wcześniej diety: Tylko ograniczenia. Raz próbowałem diety na samych jabłkach, ale to nie był dobry pomysł :/
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 629
Poczytaj temat o diecie pod postami moralesa i te podwieszone na forum "Odchudzanie".
Jak na moje niewprawione oko, to kiepska dieta. Zwłaszcza te parówki musisz wyrzucić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47895
Dieta kulej okropnie, a to ona jest kluczem do sukcesu !!!
Poczytaj o weglowodanach zlozonych i ich znaczeniu w odzywianiu. Zrodla bialka, masz ok, po za parowkami. Dodaj platki owsiane do snidania, a zrezygnuj z tostow.
Chleby, tylko okazjonalnie, a nie jako glowne zrodlo ww.
Trening Spartana ? Ktory ?
Ten 300 z malym skosnookokim kolesiem, na UT, to raczej dosc slaby trening IMO !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1952 Napisanych postów 13710 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 249865
tak z ciekawosci moze ktos podac link z tym treningiem ,,300,,?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1485 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17897
https://www.sfd.pl/Trening_300_sparta_czyli_co_i_jak.-t364769.html


btw jezeli nazywasz to, co wkleiles dieta to..

Zmieniony przez - kk3 w dniu 2009-10-04 13:57:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89
Dzięki za rady! Spróbuje wprowadzić do swojej diety zmiany. Wyszło mi że przy mojej wadze i średnio 3 treningom tygodniowo, moje dzienne zapotrzebowanie wynosi 2300kcal. Jeszcze mam pytanie, jak sie sprawa ma z tymi spalaczami? Warto sie w to pakować?
Dzięki i pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1485 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17897
imho jak masz diete to ci starczy na poczatku przynajmniej, pozniej to juz sam zdecydujesz.
bez diety nie masz jednak co marnowac kasy, mowie ci to z doswiadczenia, bo sam 3 razy probowalem, dopiero za 4tym z dieta zlecialo 10kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89
Postanowiłem usunąć z mojej diety(a przynajmniej ograniczyć)takie produkty jak chleb, ziemniaki. Wprowadze za to więcej owoców i produktów takich jak płatki owsiane, musli i twaróg. Z kawy raczej nie odpuszcze bo bez niej nie potrafie żyć;d, nie wiem jak z mlekiem, czy też ograniczyć? Mam jeszcze pytanie, czy rozsądnym byłoby wprowadzenie dodatkowych treningów siłowych w dni wolne od treningu 300 spartan? Czy lepiej dać mięśniom odpocząć? I jak poprawić metabolizm bez używania specjalnych środków?
pzdr

Zmieniony przez - Goshaq w dniu 2009-10-04 20:40:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 165 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1544
Kawa na diecie redukcyjnej przecież zabroniona nie jest. Wręcz nawet wskazana...

Metabolizm popraw sobie tabatą

No pain - No Game

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1485 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17897
owoce sa nie wskazane, nawet bardzo. kawe mozesz pic.
metabolizm poprawisz ustalajac diete i trzymajac stale odstepy miedzy posilkami, 2-3 godz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny

Następny temat

Ja kważyć mięso,ryby

WHEY premium