SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta, bialko i tętno, proszę o pomoc

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2369

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 60
Korzystajac z założen diety redukcyjnej z postu Tyki [https://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=1&topic_id=89657] mam:
2468- moje zapotrzebiwanie z kalkulatora
chce oczywiscie spalic tluszcz, wiec redukcja 400kcal i zostaje 2100

(waga 83, wzrost 170, wiek 23, płec K;)), aktywnosc fizyczna - od jakis 3 lat chodze na rózne aerobiki, teraz głownie wzmacniaacy Body Shape i zwyłe brzuch uda posladki, do tego od 3 tygodni silownia aeroby 2 razy /tydz, zamierzam zwiekszyc do 3, czyli 5 dni cwiczen : poniedzialek silowia, wtorek BPU, sroda - free, czwartek Body Shape, piatek, sobota - aeroby.I oczywiscie nic nie chudna, tylko czuje,jak twardnieja miesnie pod tluszczem. Mnie na miesniach nie zalezy, poki co, tylko na schudnieciu.

Obliczylam, ze białka to 166g/664 kcal
- wegle - 249 g/996 kcal
i tluszcze - 50g/440kcal

i zajelam sie ustawianiem diety i mam tak:
posiłek 1 BWT=18/60/8 (100g chlebusia zwyklego,50 g poledwicy i serek topiony 18g)
posiłek 2 13/46/15 (70 g chlebka i puszka szprotkow w pomidorach)
posiłek 3 29/31/13 (chleb-50g, poledwica 100g) itd.
I o ile wegle musze obcinac, to brakuje mi ciagle białka, bo powinno byc srednio 28gw kazdym posiłku:((
Pytanie: co sie stanie, jak dostarcze mniej białka?? (bo tyle poledwicy, to ja zjadm na tydzien, a nie dziennie)
A nie moge wiecej białka bo:
-nie moge mleka, jogurtów, serków homo itp (znaczy raz na tydzien, na noc, mam jelito drazliwe i nie przyjmuje)
- to samo tyczy sie owocow (jem ze 2 razy/tydz wieczorem)
- z warzyw najlepiej przyjmuje marchew, od czasu do czasu fasolke zielona, brukselke, pomidor), ale ogólnie unikam.

W cztym jeszcze jest to białko??(oprocz ryb i piersi z kurzcaka)??
I czy jak zjem dziennie jakies40 gram bialka mniej, niz wyliczyłam, to nie schudne??

Poza tym zalecaja jako njawiekszy posilek jesć potreningowy. Czy aeroby (orbitrek, rower , bieznia) to tez trening??
A co, jesli posilek potreningowy jest miedzy 21:30 a 22 i jest posiłkiem ostatnim??Bo moje ulubione aerobiki sa wlasnie o
19 i 20, i czesto tez dopiero o 20 mam czas na godzinke aerobow na silowni??Czy tez ma byc bardziej obfity w wegle??
Czy moze wtedy pred snem, ok. 24 zjesc troce bialka, chocby bialko z jajucha??A jak bede codzien jadla takie bialko, to mi nie zaszkodzi??
Jakos mnie to bialko wogole nie lezy i nie przekonuje;))

I czemu duzo wegli po treningu??Zawsze myslalam ze to wlasnie rozbudowuje mase??A ja chce sie skurczyc. wszedzie;)

I jeszcze cos. Poleca sie na tym forum puls do spalania tluszczu 65% *(220-wiek), czyli dla mnie od 127 mniej wiecej do 140 paru. A zmierzylam
sobie na orbitreku, i okazalo sie, ze w czasie najwiekszego (mojego) wysilku(srednie obciazenie, najszybciej jak moglam) mialam
najwyzsze tetno 108, ale przecietnie 94, czy to oznacza,ze nic nie spalilam??:(( Dzis mierzyłam znow i choc byla b.zmeczna i zlana potem, totetno wahalo sie w granicach 90-100, czasem nawet ok.80.
Tetno mierzone na palec na 15sekund dalo cos kolo 120 - 130. A jak mierze teraz spoczynkowe na palec, to wychodzi mi niecle 60/min:((
dlaczego wychodzi tak mało??Nie wiem, czemu wierzyc, czy orbitrekowi, czy sobie. I czy jak faktycznie jest ok. 100 to nie spalam??

I jeszcze jedno, jak np. po orbitreku przesiadam sie na rower, to juz prawie w ogole nie czuje zmeczenia, spalam tez wtedy??

I czy aby na pewno nie mozna sie od takich aerobów powiekszyc??
Proszę o pomoc:)

Jeśli nie pamiętasz juz czasów kiedyś jakoś sięmiał, spójrz za siebie - może zapodział Ci się ogon!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 60
Co napisałam źle w poście, że nikt mi nie chce pomóc??:(

Jeśli nie pamiętasz juz czasów kiedyś jakoś sięmiał, spójrz za siebie - może zapodział Ci się ogon!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 9216 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30094
wszystko fajnie napisałaś, tylko dużo pytań
po kolei:
chce oczywiscie spalic tluszcz, wiec redukcja 400kcal i zostaje 2100

POZIOM KALORII JEST OK - MOŻE BYĆ NA POZIOMIE 2000KCAL

I oczywiscie nic nie chudna, tylko czuje,jak twardnieja miesnie pod tluszczem. Mnie na miesniach nie zalezy, poki co, tylko na schudnieciu.

NA PEWNO CHUDNIESZ, TYLKO CI SIE WYDAJE MOWISZ ZE WAGA BEZ ZMIAN, A MIESNIE ROSNĄ - ONE TEZ WAZA, I TO SPORO. WYCHODZI NA TO ZE SPALASZ TLUSZCZ A ZA TO BUDUJĄ SIE MM - TYM LEPIEJ DLA PRZYSPIESZONEGO SPALANIA FETU.

posiłek 1 BWT=18/60/8 (100g chlebusia zwyklego,50 g poledwicy i serek topiony 18g)
posiłek 2 13/46/15 (70 g chlebka i puszka szprotkow w pomidorach)
posiłek 3 29/31/13 (chleb-50g, poledwica 100g) itd.

PO PIERWSZE - ZA MALO POSILKÓW - POWINNO BYC 5, PO DRUGIE POWINNAS DOLOZYC, JESLI CHODZI O BIALKO, JAJKA, RYBY I TWARÓG. CHLEB - CIEMNY. JASNY CHLEB NIE SPRZYJA ODCHUDZANIU.

W cztym jeszcze jest to białko??(oprocz ryb i piersi z kurzcaka)??
JAK WYZEJ - JAJA, MIESO, PRZETWORY MIESNE <ALE TEGO RACZEJ UNIKAJ> RYBY, PRZETWORY MLECZNE.

Czy aeroby (orbitrek, rower , bieznia) to tez trening??
TAK

A co, jesli posilek potreningowy jest miedzy 21:30 a 22 i jest posiłkiem ostatnim??Bo moje ulubione aerobiki sa wlasnie o
19 i 20, i czesto tez dopiero o 20 mam czas na godzinke aerobow na silowni??Czy tez ma byc bardziej obfity w wegle??

MNIEJ WĘGLI A WIECEJ BIAŁKA - 40GR BIALKA, 20TLUSZCZU, 40-60WEGLI

Jakos mnie to bialko wogole nie lezy i nie przekonuje
WIEC SIE PRZEKONAJ

Nie wiem, czemu wierzyc, czy orbitrekowi, czy sobie. I czy jak faktycznie jest ok. 100 to nie spalam??

MIERZ PULS >>TYLKO<< NA RECE - 15 SEKUND I POMNÓŻ PRZEZ 4. NIE UFAJ TYM MIERNIKOM NA MASZYNACH. TETNO NA POZIOMIE 130-140. PRZY 100 NIE SPALASZ DUZO.

I jeszcze jedno, jak np. po orbitreku przesiadam sie na rower, to juz prawie w ogole nie czuje zmeczenia, spalam tez wtedy??

TO CWICZ TAK ZEBYS CZULA ZMECZENIE NIE MA SENSU ORBI A POZNIEJ ROWER ALBO TO, ALBO TO

I czy aby na pewno nie mozna sie od takich aerobów powiekszyc??
DA, ALE TAK NIEZNACZNIE, ZE TEGO NIE ZAUWAZYSZ. ZA TO DZIALA TO DOBRZE NA ZDROWIE

Pozdrawiam, Dezir - (były, więc nieoficjalny) moderator działu "Fitness"
----------------------------------------------
>> "TRZEBA BYĆ ZNAWCĄ, A NIE WYZNAWCĄ" <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 60
Dzieki za odpowiedz

NA PEWNO CHUDNIESZ, TYLKO CI SIE WYDAJE MOWISZ ZE WAGA BEZ ZMIAN, A MIESNIE ROSNĄ - ONE TEZ WAZA, I TO SPORO. WYCHODZI NA TO ZE SPALASZ TLUSZCZ A ZA TO BUDUJĄ SIE MM - TYM LEPIEJ DLA PRZYSPIESZONEGO SPALANIA FETU.

Ale własnie o to chodzi, ze ja nie chce, zeby mi miesnie rosły, ja naprawde jestem wystarczająco dużachciałabym zostawić te, co mam, a raczej odkryć je poprzez spalenie tlusczu, a ewentualnie potem zając się ich wzmacnianiem

Zmiana:
posiłek 1 BWT=18/52/11 (100g chlebusia czarnego ze słonecznikiem,50 g poledwicy i serek topiony 18g)
posiłek 2 15/41/17 (70 g chlebka ciemnego i puszka szprotkow w pomidorach)
posiłek 3 49/62/5 (obiad, 200g piersi kuraka, 80g ryzu brazowego)
posiłek 4 45/60/26 (potreningowy,chleb-70g, poledwica 150g, serek homo 140g)
posilek 5 22/2/0 (bialko jajek, 200g (ciekawe ile to jaj)

Makroskładniki: B:149, W:220, T:60


Jakos mnie to bialko w ogole nie lezy i nie przekonuje
WIEC SIE PRZEKONAJ

Szczerze mówiąc, to juz nie wiem, komu wierzyć. Juz tyle diet przeszłam i zawsze jojo (plus zaslabniecie na 1000 kcal), a po prostu nie chce urosnac
I boje sie, ze nie dam rady trzymac takiej rygorystycznej dietybo jak mowilam, tyle bialka, co w jednym dniu, to ja na tydzien jadlam(no, moze rybe czesciej, ale nie az tyle ile wynika z tej diety).I boje sie, bo jak po 3 tygodniach nie bede w stanie wepchac w siebie zadnego miesa( a miesa nie lubie), to znow wsztystko pojdzie na marne i efekt jojo gotowy.
A można od czasu do czasu cos slodkiego??


MIERZ PULS >>TYLKO<< NA RECE - 15 SEKUND I POMNÓŻ PRZEZ 4. NIE UFAJ TYM MIERNIKOM NA MASZYNACH. TETNO NA POZIOMIE 130-140. PRZY 100 NIE SPALASZ DUZO.

Na rece, to ja go w ogóle nie czuję, mierzyłam na szyi, tak jak mowisz, i wtedy wychodzi ponad 120, czasem 130.Teraz jak siedze, mam 60.


I czy aby na pewno nie mozna sie od takich aerobów powiekszyc??
DA, ALE TAK NIEZNACZNIE, ZE TEGO NIE ZAUWAZYSZ. ZA TO DZIALA TO DOBRZE NA ZDROWIE

Obyz druga czescia wypowiedzi sie zgadzam, odkad cwicze, czuje sie ogolnie lepiej, tylko kolana siadaja, ale trudno.

Dzięki raz jeszcze
Pozdrawiam
Przyznałam SOGa, ale wydaje mi sie, że bez wykupionego abonamentu nic to nie da

Jeśli nie pamiętasz juz czasów kiedyś jakoś sięmiał, spójrz za siebie - może zapodział Ci się ogon!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1105
Hey1

A dlaczego w tej diecie nie ma zadnych warzyw? Bardzo ona monotonna.

właśnie zaczynam się rozczytywać w temacie redukcji, startuje w podobnego poziomu co koleżanka, ślub we wrześniu, mało czasu

pozdrawiam

Ania
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Aeroby

Następny temat

Sposoby utwardzania tluszczow...HELP

WHEY premium