SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta,Masa,Początki

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4601

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

21

Waga

82

Wzrost

185

Cel treningowy

Przybrać na masie

Staż treningowy na siłowni

3 miesiące ciągle wcześniej z przerwami po kilka tygodni nie systematycznie

Uprawiane inne sporty

Brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Full osprzęt na siłowni

Dieta

4000 tyś kcal na masę mięśniową

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Brak

Zażywane suplementy

Białko, Kreatyna

Ostatnio przerabiany plan

Push,pull,legs

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

wyciskanie: 90kg maks, martwy 100kg 4x4 , przysiad 80kg 4x4
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 886
Witam mam 21 lat 185 cm wzrostu 82kg wagi ciała.
Od 3 miesięcy zacząłem chodzić na siłownie bez żadnej diety i suplementów i bardzo mi się to spodobało. Chciałbym zacząć ćwiczyć już pełną parą aby coś osiągnąć i jakoś wyglądać. Myślę iż muszę zacząć od przybrania na masie, otóż mój punkt docelowy to 90 kg następnie utrzymanie masy i w przyszłym roku redukcja tak więc chciałbym do października dobić 90 kg następnie utrzymanie masy jakieś 3 miesiące i redukcja. Co o tym myślicie? Obliczyłem swoje zapotrzebowanie i wyszło mi 4000 kcal dziennie tj. około 190g białka, 100g tłuszczy, 500g wegl. od dzisiaj zaczynam stosować dietę aby się z tym wszystkim ogarnąć + do końca nie wiem jaki trening dokładnie zastosować push,pull,legs czy może split? Proszę o wypowiedzi. I ostatnie pytanko jaki jest mój typ sylwetki?
Zapomniałem dodać iż codziennie robię około 20km na rowerze do pracy i z pracy.
Poniżej zdjęcia:














Zmieniony przez - Mimik96 w dniu 2017-06-05 13:39:44
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Też na twoim miejscu bym masował, szczególnie, że codziennie jeździsz tyle na rowerze więc to też pasuje jakoś w bilans wliczyć. Dietę skonsultuj w dziale Odżywianie i Odchudzanie, wydaje mi się, że 500g węgli może okazać się zbyt dużą wartością jak na początek, tego białka też masz ponad 2g/kg, trochę bym obciął z tej diety i obserwował, jak nie będzie szło to spokojnie możesz dokładać.

Push/pull/legs to też split, dobrze ułożony powinien się sprawdzić.

Typ sylwetki nie ma znaczenia, to zbyt ogólne podziały żeby się sprawdzały, każdy jest inny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 158 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4917
Dużo tych kcal, dodawaj z głową powoli i obserwuj. Zobacz ile teraz jadłeś dodaj z 300-500kcal i obserwuj

Bóg zesłał mnie na Ziemię by siać zamęt i zniszczenie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
jw
masa, ale bz szalenstw, delikatna progresja z jedzneim, by nie podlalo zbyt mocno

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 886
Dzieki za wypowiedzi bardzo bym prosił jeszcze o jakiś przykładowy trening push/pull/legs na masę jak według was on powinien wyglądać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Ja również robiłbym masę jakościową.

push pull najlepiej 4 dniowy, by każdą partię stymulować dwa razy w tygodniu.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 886
Ronie w jaki sposób rozpisać push pull na 4 dni ? Kiedy nogi?


Zmieniony przez - Mimik96 w dniu 2017-06-06 06:46:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 886
Hej 3 miesiące już za mną w góre poszło 6 kg jest ciężko jem 4700 kcal dziennie dużo pracuje fizycznie + dojazdy na rowerze a do tego trenuje 5x w tygodniu poniżej dodaje zdjęcia jak to wygląda na dzień dzisiejszy oceńcie czy idzie to w dobrym kierunku? Co sądzicie?




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 886
Startowałem z wagą 82 kg obecnie jest 88kg mój cel to 92kg a później redukcja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Dobrze wszystko idzie. Nie masz za wiele tego tłuszczu, więc spokojnie możesz dalej budować masę. Na redukcję przyjdzie czas.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening dla 14-latki

Wiecej