SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta+Silownia

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3267

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Koniu151 z działu Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 31
Witam, chciałbym was zapytać o kilka rad.
Mam 16 lat.
Chodzę już 3 miesiące na siłownię ale jak na razie cudownych efektów nie widać. Kiedy zacząłem przygodę z siłownią ważyłem 89kg po 3 miesiącach waga pokazywała 90. Moim celem jest zrzucenie 10kg i budowa mięśni podczas zrzucania czy to jest w ogóle możliwe i jeśli tak to prosiłbym was o porady. Np. jak długo mam biegać przed lub po treningu (ile kcal mam spalić) i ile dziennie mam spożywać. Chodzę 4 razy w tygodniu ale wydaje mi się ze biegać powinienem codziennie jak na razie biegam tylko 30 minut przed treningiem (spalam około 300 kcal) czy to wystarczy czy powinienem zwiększyć czas ?. I czy może powinienem dodać jakieś ćwiczenia? Jestem gotowy z dnia na dzień przestać jeść, jestem gotowy na każde tortury. Mam tez białko (protein shake) ale podobno od tego zwiększa się tylko masa nie pomaga w redukcji. Proszę o pomoc.

Zmieniony przez - damm12 w dniu 2011-11-22 14:27:14

Zmieniony przez - damm12 w dniu 2011-11-22 14:28:32
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
damm12
Posilek 1
Platki Owsiane z Mlekiem 100kcal


Posilek 2

2 Jajka gotowane + papryka +marchewki + jablko


Posilek 3

Piers kurczaka + kasza gryczana + salata + pomidor + cebula


Posilek 4, 2 godz przed areobami:

jogurt naturalny + twarog + szczypiorek/pietruszka g + czosnek

jablko+pomarancz



=2040 kcal

moje zapotrzebowanie= 2160




Nie wiem jakie ilości tych produktów musiałbyś zjadać, żeby wyszło zapotrzebowanie.
Przeczytaj linki, które podał Tomq
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 449 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4884
Najpierw zredukuj tkankę tłuszczową (interwałami i aerobami) biegaj w terenie najlepiej na czczo (pewnie będzie ci trudno z uwagi na to że masz szkołę ale 20 min biegu przed szkołą się przyda). Nie zapomnij o diecie redukcyjnej. Możesz też poczytać w necie w poszukiwaniu jakiegoś spalacza.

Jak już zrzucisz te 10 kg i poprawisz sylwetkę zacznij robić trening na masę (np: FBW ćwiczeniami wielostawowymi) ale wtedy zmień dietę na masową i odżywiaj się dobrze żadnych słodyczy ob wrócisz do poprzedniej wagi

Zmieniony przez - HiDude w dniu 2011-11-26 15:04:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
https://www.sfd.pl/Regulamin_dzialu_Junior_SFD_ANKIETA+_podstawowe_info._-t816238.html
Wklej wraz z rozpisaniem swoje jadłospisu, np co dzisiaj czy wczoraj jadłeś. Skorygujemy go
Rozpisz nam również swój plan treningowy.

Kilka rzeczy jest do zmiany. Poza tym białko - co ci to mówi? Jak można mówić, że od tego idzie masa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 31
Wiek :16
Waga :90
Wzrost :177
Staż treningowy: 3 miesiące
Obwód pasa:95
Obwód klaty:101
Obwód uda:60
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często): 4 razy w tyg
Ograniczenia żywieniowe(uczulenia, choroby) : żadne
Stan zdrowia: dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej: siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty :-
Stosowane wcześniej diety/rozkład b/w/t:-
Wrażliwość na stymulanty: -
Możliwości finansowe: słabe
Cel/problem/opis: zrzucic 10 kg


Dzisiaj jadłem: 2 parówki, precla, jogurt i białko.

Plan Treningowy:

Poniedziałek: Ławka 5 serii 60-65 kg 10x
Rozpiętki na stojąco przy tym urządzeniu 3x15 15kg

Rozpiętki na stojąco w innej pozycji 3x15 15kg
Rozpiętki na ławce 3x15 10-12kg
Biceps na leżąco ze sztanga 3x15 14kg+sztanga )
Biceps przy urządzeniu od rozpiętek na stojąco linka z krótką sztanga wyciskanie od dołu 3x12 30kg. Raz w tygodniu robie tak ze zaczynam przy 30 kg i schodzę do 5 bez pauzy po 10 powtórzeń przy każdym ciężarze.
Na koniec dobijam się hantelkami po 12-14 kg.

Wtorek: Bary: kucanie z luga sztanga po 3x10 20-25kg + sztanga.
Bary: Biorę dwa hantle i wykonuje nimi ćwiczenia, na stojąco podnoszę je 3x10 na szerokość mojego ciała do góry, 3x20 do przodu, 3x15 przy zbliżonych pięściach do siebie na wysokości klatki odbijam do góry.
Bary: Nakładam ciężar na jedna stronę długiej sztangi lekko przykucam i ja podnoszę.
Kark: dobieram ciężar i chwytam go do obu rak i ruszam karkiem w gore i dol.
Kark2: siadam na lawce i lekko obracając podnoszę 2 hantle nad głowę.

Triceps na ławce ze sztanga 3x10 12,5kg
Triceps przy urządzeniu do rozpiętek 3x30 kg odwracam się tyłem sztanga z linka za głowę i wyciskam.
Triceps: przy urządzeniu do rozpiętek wyciskanie rozdwojonej liny w pozycji stojącej w stronę ziemi.


Czwartek:
Bary: tylko ćwiczenie z hantlami.
Plecy: Latismus (sztanga za głowę) zaczynam przy 40kg robię 10x i przechodzę za każdym razem w gore do 65kg przy każdej zmiana 10x.
Plecy: Pozycja siedząca wyciskanie uchwytu z ciężarami w stronę brzucha zaczynam przy 35kg kończę na 45 (tak samo jak w latismus)
Plecy: Jedno kolano na ławce druga noga na ziemi i wyciskanie hantlem jedna ręką i tak na zmiana 3x15 18kg.
Bizeps tak jak w poniedziałek.


Piatek:
Brzuch: przysiady na ławce z opuszczonym podparciem na plecy. 2x20
Nogi: Pozycja siedzącą odpychanie ciężaru nogami 2x30 150kg
Łydki: Nałożenie ciężaru na kark i uginanie stop na podniesieniu.
Zwykle robię jeszcze Biceps.

Wybaczcie jeśli czegoś nie zrozumieliście ale nie znam jeszcze dokładnie jak wszystkie poszczególne przyrządy się nazywają sry i proszę bardzo o porady.

Biegać mogę najlepiej wieczorami, przed szkolą jest troszkę niewygodnie lecz jeśli jest konieczne mogę do tego przystąpić.
Ostatni posiłek mogę zjeść o 13 wiec wieczorem o 8 mógłbym biegać.

No i co mam jeść a czego nie najlepiej jakbyście mi podali krotki jadłospis może być on bardzo krotki :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234169
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 31
Hmm a nie lepszym wyjściem byłoby spisywanie ile zjdalem dziennie kalorii i później spalanie ich dodatkowo jeszcze więcej na bieżni?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234169
nie.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
absolutnie
Plan do zmiany i żywienie również. Katujesz organizm brakiem kalorii.
Celem jest redukcja tkanki tłuszczowej?
Spróbuj ułożyć dietę redukcyjną i wklej ją tutaj do oceny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 31
Sniadanie:
Platki Owsiane z Mlekiem


Obiad:

2 Jajka gotowane + 2 marchewki + jablko


Kolacja 2 godz przed aerobami:

jogurt naturalny + twaróg + szczypiorek/pietruszka + jabłko + pomarańcza

= 1257 kcal

i do tego codzienne 40 min aeroby w terenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2350 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 41976
Ja jak mam dobry dzień to tak wygląda moje śniadanie

za mało kalorii, za mało posiłków... poczytaj jeszcze o diecie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
1257 kcal to mnie rozwaliło oblicz zapotrzebowanie i odejmij ze 40o kcal a nie 1257
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie odżywki?

Następny temat

####DZIENNIK#### TechAvi masa.

WHEY premium