SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Diastasis Recti Rozstęp mięśni prostych brzucha

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1726

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 62
Witajcie. Kochane jestem 1.5 roku po porodzie i postanowiłam się wziąć za siebie (tak wiem późno). Zaczęłam przez 20 dni trenować z youtubem ABS mięśni brzucha, po czym zaczęłam w to wątpić i wylądowałam na forum SFD prosząc o porady itd. Przemili ludzie naprowadzili (czytając opis i oglądając zdjęcia mojego brzucha) na to, że mogę mieć rozstęp mięśni prostych brzucha. Faktycznie! Wszystkie objawy i diagnoza domowym sposobem wskazują na to, że to jest to...Nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości. A ćwiczenia, które wykonywałam wręcz pogarszają sprawę. Moja waga przed ciążą 44kg przy wzroście 164, w ciąży dobiłam do 70kg (+26), obecnie 49,5kg. Obwód brzucha przed ciążą wynosił max 60cm, obecnie 74cm. Zawsze należałam do chudzinek, ale ciąża strasznie zmieniła moje ciało i pozostał ten brzuch, który wygląda jakbym była w 5 msc ciąży. Bardzo Was proszę jeżeli macie dostęp do jakiś filmików z ćwiczeniami, które mogę wykonywać o podesłanie, wskazówki, opisy....Wszystkie informacje cenne na wagę złota. W internecie niestety co inna strona to inna teoria, a nie chcę popełnić błędu. Aha, i co myślicie o pasie ściągającym na brzuch? Po porodzie strasznie się przed nim broniłam, ale teraz wydaje mi się, że jest on wskazany przy moim rozstępie mięśni... Pozdrawiam :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
https://www.sfd.pl/[ART]_Rozstęp_mięśni_brzucha_diastasis_recti_w_ciąży_i_po_porodzie.-t900427.html


ale uważam, że konieczna jest konsultacja lekarska, tak jak juz pisaliśmy
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 62
W nastepnym tygodniu ide z corka na szczepienie I przy okazji pokaze sie lekarzowi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Niestety są takie przypadki, że bez zabiegu medycznego się nie obejdzie. Moja koleżanka tak właśnie miała. Rozstęp został i nic na niego nie pomagało - w sensie ćwiczeń itp. kwestii.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Niecodziennik o diecie i treningach

Następny temat

Pytanie o trening przy redukcji tłuszczu i mięśni?

WHEY premium