SFD.pl Odżywki i suplementy

Dodaj odpowiedź

Detox jelit

Wysłana -
Witam,
jak w temacie - co polecacie na detox jelit - chodzi mi o sprawdzone metody (soki/koktajle - jakie? ewentualnie suplementy) ??

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
W jakim celu taki zabieg, który nic sobą nie wnosi? Dobra dieta na co dzień, aktywność, sen i odkwaszania, detoxy nie mają racji bytu. Możesz zrobić całodniową głodówkę, wyciągniesz na pewno więcej korzyści.

Masz jakieś dolegliwości?
Wysłana -
zdarzają się typowe dolegliwości trawienne, nic poważnego tak na prawde. Po prostu nigdy tego typu zabiegu nie stosowałem a chce spróbować tym bardziej że jestem aktualnie na redukcji więc to chyba dobry moment.
Dzień głodówki to nic innego jak dzień "na wodzie mineralnej" ?
Wysłana -
Więc warto by było poszukać przyczyny tych dolegliwości, bo z czasem się mogą one nasilić. Detox fajnie brzmi i fajnie wygląda, a ludzie z reguły fajnie się po nich czują, bo jeśli kilka miesięcy jedzą syf, a przez kolejny tydzień przerzucają się na świeże owoce, warzywka, ryby itp. - to logiczne, że będą czuli się lepiej.

Głodówki okresowe spoko, ale też się nie łudź, że po 1 dniu poczujesz coś spektakularnego, bo doraźnie pewnie nie odczujesz nic poza głodem . Żarcie potrafi zalegać w przewodzie pokarmowym do kilku dni, także tego "oczyszczenia", na którym zapewne ci zależy i tak nie osiągniesz. No i też nie uważam, że redukcja jest dobrym momentem na takie zabiegi. Organizm i tak jest osłabiony, możliwe że na delikatnych niedoborach, a fundować mu dodatkowe eksperymenty, na które nie wiadomo jak zareaguje - też średnio
Wysłana -
warto dodac ze sam organizm ma dosc rozvudowany mechanizm pozbywania sie toksyn i sam sobie swietnie radzic z detoksyfikacja samego siebie. detoxy to czysty marketing
Wysłana -
jeden dzien "glowdowki" raz w miesiacu i uklad pokarmowy dostanie fajny bodziec aby sie regenerowac, najlepszym sosobem jest dac odpoczac naszym jelita. co do suplementacji mozna wykorzystac NAC, aby nieco organizm podbudowac pod katem jego wsparci w walce z toksynami, wolnymi rodnikami ect
Wysłana -
Jeśli chodzi o syf to raczej go unikam w swojej diecie nawet na masie, chodzi mi tutaj właśnie oto jak kolega wyżej wspomniał "dać odpocząć" jelitom. Tym bardziej że jak już wspomniałem nigdy nie stosowałem tego typu zabiegu i jestem ciekaw reakcji mojego organizmu - nie spodziewam się żadnych cudów rzecz jasna - raczej coś w rodzaju resetu :) tym bardziej że redukcja przebiega książkowo :)
głodny to ja chodzę od początku stycznia :P więc to chyba najlepszy moment na takie rzeczy

Zmieniony przez - knur____ w dniu 2018-02-25 17:39:41
Wysłana -
cyklicznie takie glowdowki mozna sobie stosowac, osobiscie raz na miesiac mam taki dzien, gdzie po prostu lece na jakis miksach warzywnych, czy kilku warzywach/owocach w ciagu dnia, zeby zoladek i jelita odpoczely od ciaglego zarcia miesa itd
Wysłana -
Ja tak czasem mam w niedziele , tylko ze bez warzyw
Wysłana -
Flex - przymusowych głodówek nie biore pod uwagę
Wysłana -
flex1976
Ja tak czasem mam w niedziele , tylko ze bez warzyw

tylko to jest glodowka po permanentnym zatruciu%)
Strona 1 z 3
Dodaj odpowiedź