SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Depresja a Nerwica

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 11887

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.

Zna ktos moze jakaś róznice miedzy Depresja a Nerwica? Czytałem rózne artykuły ale z nich niemoge wywnioskowac co mam... A może te choroby sa na tyle podobne ze tylko psycholog moze ocenic naco kto moze być chory? Licze na odpowiedz

pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 17
ja mialem wpierw nerwice i objawialo sie to tak ze raz chcialem zabic wszystkich,bijem rodzicow,psa kolegow,dzieci,jak wpadalem w szal,czasembez przyczyny,zyly mi wychodzy na calymciele,temp skakala do 39,serce walilojak mlot,lbem o scianewalilem,nie spalem,bluzgalemna obcych ludzi na ulicy
a po hipnozie z nerwicy zrobila sie depresja i teraz caly dzien patrze w okno i siedze spokojnie,juz kumasz roznice?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
Miedzy nerwica a depresja jest bardzo duza roznica! I wcale nie trzeba miec wprawnego oka, aby to rozroznic.

Mowiac prosto: depresja polega na tym, ze masz dola, oslabienie aktywnosci, niechec (do dzialania i ogolnie do wszystkiego), oslabienie ogolne, najchetnej bys w ogole nie wychodzil z lozka (a czasami faktycznie nie wychodzisz, przy zaostrzeniach choroby), nic Ci sie nie chce, nie masz na nic sily ani ochoty, widzisz zycie w czarnych barwach, nieleczona depresja moze nawet prowadzic do zachowan samobojczych. Wyroznia sie depresje endogenna i egzogenna. Ta pierwsza powstaje sobie gdzies w Twoim mozgu na tle roznych przemiach chemicznych i substancji - tudziez ich braku - jakie sie w Twojej glowie wydzielaja, a druga wtedy, kiedy przyczyna jest jakies wydarzenie zewnetrzne, czyli bardziej oddzialywanie na psychike niz fizjologie (np. smierc kogos bliskiego).
Zazwyczaj leczy sie ja farmakologicznie, mozna rowniez wspomagac sie psychoterapia.

Nerwica zwiazana jest z nieuzasadnionym lękiem. Pojawia sie rozdraznienie, czesto jest uczucie 'ze zaraz ma sie cos stac zlego', ale niedokladnie wiadomo co (uczucie niepokoju), brak poczucia bezpieczenstwa i stabilnosci, itd. Czesto pojawia sie nadpobudliwosc, agresja - zwiazane jest to z nieumiejetnoscia poradzenia sobie ze swoim wlasnym lękiem, napięciem wewnętrznym.
Leczy sie psychoterapia, wspomagajaco mozna brac leki uspokajajace, ale moim zdaniem one nie dzialaja na dluzsza mete - po ich odstawieniu problem moze wracac, poniewaz przyczyna jest niewyleczona - lezy ona w psychice, i tam ja trzeba leczyc.
Moga byc rozne rodzaje nerwic, przynajmniej kiedys sie je rozroznialo, nie wiem jak dzisiaj.
Nerwica niekorzystnie odbija sie rowniez na zdrowiu jako takim, np. sa choroby ktore zalicza sie do chorob psychosomatycznych, tj. takich, ktore powstaja od np. dlugotrwalego stresu, napiecia, sa to m.in. wrzody zoladka (bardzo czesto organ 'atakowany' przez stres'), nadcisnienie.


Reasumujac:
*depresja - niechęć do życia, brak aktywności, smutek
*nerwica - niepokój, lęk, napiecie wewnetrzne

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 379 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3768
ja jak mialem keidys nerwice... po dluzszym stanie depresyjnym... to nie moglem ludziom patrzec w oczy... jakies takie zmiany mialem ze myslalem ze zaraz zemdleje... panikowalem i wogle az ciemno mi sie robilo przed oczami... rzeznia
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No fajnie czyli chyba mam to i to... Naprawde bardzo wam dziekuje za takie wyczerpujace odpowiedzi.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

guzek,czyrak,mięczak złocisty....elidel

Następny temat

jadra i noga ^_^

WHEY premium