SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Depresja PILNE proszę o pomoc

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10199

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1716 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13338
Witam ,w akcie desperacji, zwracam się do was z dość nietypowym pytaniem:
mój brat był leczony za granicą przez 2 lata na depresję. Brał leki a między innymi jeden o nazwie "tavor" ( tak się to czyta , pisowni nie znam ). Nasi lekarze tego leku nie znają. Niewiem co to jest. Mój brat jest w ciężkim stanie psychicznym, przypominającym depresję, niebierze teraz żadnych leków, leczymy (ja i moja rodzina) go ziołami, od 2 miesięcy odnotowaliśmy badzo małą poprawę ( ustąpiły silne bóle ). Natomiast kompletnie siadła psychika. Podejrzewam że mógł być uzależniony (narkotycznie prawdopodobnie) od w/w leku. Niewiemy co robić, niechcemy go faszerować psychotropami . Czy ktoś może nam pomóc??? Czy zna ktoś lek o takiej nazwie ? CO TO JEST ? Niemożemy odesłać go do domu za granicą , dopóki nie wyzdrowieje. Konsultacje z psychologami nie pomagają, a niezgadza się na wizytę u psychiatry, ma bardzo złe doświadczenia z leczenia psychiatrycznego za granicą ( kilka razy pobyt w szpitalu psychiatrycznym )



będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc

pozdrawiam
+Cahir+

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiesz co, Cahir, moze i jestem szowinistyczna swinia, ale...sorka, takie Zony podtrzymuja i karmią te moje uprzedzenia...
Plusem calej sytuacji jest jednak to, ze Brat nie mieszka w Afryce, a telefon nie kosztuje taki majątek. W razie czego mozesz tam pojechac, kilka godzin samochodem i jestes na miejscu, nawet nie potrzebujesz paszportu...Cos Ci powiem, Stary: pilnuj Brachola, bo chyba tak naprawde tylko Ty mu zostales. Czasami moze byc tak, ze On Ci powie, ze oke, ze juz dobrze, bo nie bedzie chcial Cie martwic, ale Ty nie daj sie zwiesc...Kontroluj sytuacje, pozostan z Nim w kontakcie, to jedyne, co mozesz zrobic. Mozesz jeszcze sprobowac pogadac z ta s...., ale nie robilabym sobie nadziei na efekt, bo ona w koncu tam jest, widzi to, nie reaguje, co znaczy ze ma to w dupie.Walcz, Stary, walcz, bo...jestes jedyna szansa dla Twojego Brata, wiec walcz!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 981 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6852
sprobójcie go przekonać do wizyty u psychiatry
współczuje ale wiecej pomysłów nie mam

tere - fere

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1716 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13338
był kiedyś tutaj taki dział jak "porady medyczne", gdzie można było pisać tylko gdy miało się abonament, czy już go nie ma ?

pozdrawiam
+Cahir+

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 981 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6852
na forum hi teca (jest link na sfd) jest dział gdzie wypowiada się jakiś lekarz, ale myślę że to raczej ortopeda. pewnie po stopniu zainteresowania tym postem widać że w psychiatrii nikt tu się nie specjalizuje.
pozdrawiam

tere - fere

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
Bo trzeba skonczyć medycyne i zrobic specjalizacje z Psychiatri i mimo to tez wątpie zeby lekarz Psychiatra darmowe porady przez internet dawał nie znając pacjenta i konkretnego przebiegu choroby
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1716 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13338
dzięki za odpowiedzi :-/ postaram się go namówić do wizyty u psychiatry...

pozdrawiam
+Cahir+

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chodzi o lorazepam, polski odpowiednik - lorafen.
Ten lek nie ma nic do depresji, ew lekarz mogl zdecydowac o leczeniu tym lekiem wspolistniejacego z depresją lęku badz bezsennosci..

lek dziala silnie zwiodczajaco na miesnie.. mowisz o jakis bolach, moze wlasnie ze wzgledow silnych bolow miesniowych dostal ten lek?

jezeli jechal na duzych dawkach to b. prawopodobne jest uzaleznienie...

gleboiej depresji nei wyleczy sie domowymi metodami... czym dluzej bezdie czekal tym gorzej...

pilnujcie by nie pil alkoholu.

ziolka z polskeij apteki to bezsens..
jezeli dysponuejcie wieksza kasa to mozna sprowadzic conieco z zagranicy i to bylaby alternatywa dla farmakoterapi, ale w innym wypadku pozostaje tyliko lekarz.

pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4418 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
porady medyczne=zdrowie.

ze zdrowiem psychicznym bym nie eksperymentował.

wskazana wizyta u psychiatry (farmakoterapia) i pomoc psychologiczna.

bardzo istotne jest wsparcie rodziny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1716 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13338
om wybierz prosze w których działach chciałbyś otrzymać SOG'a.
jestem Ci z całęgo serca wdzięczny. Wiem że to żałosna próba podziękowania, ale w inny sposób niemoge docenić Twojej pomocy.

Dziękuje.

pozdrawiam
+Cahir+

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nietrzeba
powodzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4418 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
om - lorafen (loarezepam) to pochodna benzodiazepiny o działaniu przeciwlękowym, uspokajającym i nasennym. Obniża napięcie mięśni szkieletowych (a nie zwiotcza!). nie działa przeciwbólowo.

jego dlugotrwałe stosowanie może prowadzić do powstania zależności lekowej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co na piekace oczy?

Następny temat

potrzebna BARDZO szybka pomoc

WHEY premium