SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Depresja, nerwica a efekty treningu siłowego

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8472

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1329 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15844
Witam,

Chciałbym zapytać fachowców od treningu siłowego, układu hormonalnego jaki wpływ ma silna, poważna depresja na efekty treningu siłowego - przyrost siły, budowę masy?

Chciałbym zaznaczyć iż nie chodzi tutaj o kilkudniowe, bądź tygodniowy gorszy nastrój. Tylko o poważną depresję, która utrzymuje się od kilkunastu miesięcy lub nawet lat z silnymi objawami.

Jeśli ktoś jest w stanie fachowo odpowiedzieć mi na pytanie będę bardzo wdzięczny,

Pozdrawiam

"Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć, nawyk tym, co pozwala Ci wytrwać"


Pozdrawiam,

Promass

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Trzeba leczyć.
Później trening.
I nie zastanawiać się nad efektami tylko ćwiczyć dla relaksu.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 240
Kiedy ma sie depresje, to zazwyczaj nie ma sie ochoty na nic, nawet na trening. Wiec jesli masz isc na silownie na sile i cwiczyc z przymusu to mysle ze nie ma sensu. Do tego powinno sie miec pozytywne nastawienie, zeby bylo latwiej wdrozyc sie w regularne treningi. Lepiej w pierwszej kolejnosci pozbyc sie depresji (np udac sie do psychologa) a pozniej zajac sie ukladaniem treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 838 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 37787
nie trzeba byc filozofem - deprecha - stres - stres cie zjada, proste!

Dwie najlepsze chwile w życiu ?- początek orgazmu i koniec srania

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 546 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8791
Jesli mozesz w miare normalnie trenowac to powinienes to robic!!!lepsze to niz siedzenie i ciagle myslenie.Sport to cos dzieki czemu mozna uciec od codziennych problemow przynajmniej na te 1,5godz podczas ktorych trenujesz.No ale jesli ma sie depresje to mogą byc problemy z apetytem i to jedyne przeciwskazanie do treningu.

Wszystko zalezy od Ciebie jak bd sie czul i czy bd w stanie trenowac!ALe depresje trzeba leczyc!!pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 252 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16042
Ja mam odwrtonie, mam depresje bo nie mogę cwiczyć ze wzgledów zdrowotnych
Skoro możesz ćwiczyć to znaczy ze jestes zdrowy fizycznie i tego sie trzymaj i się ciesz z możliwości jakie masz przed sobą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 868
Ja z reguły jestem człowiekiem nerwowym i wiele rzeczy nawet błahych mnie denerwuje. Ćwiczenia potraktuj jako rozładowanie nerwów i napięcia. U mnie one tak zawsze działają. Jak solidnie poćwiczę i się pomęczę, wówczas nie mam już sił na denerwowanie się. Nie skupiaj się też na ewentualnych brakach przyrostów, raczej traktuj ćwiczenia jako swoistą terapię na stres. Myśl o tym by wykonywać ćwiczenia jak najlepiej. Żadnej olewki. Mi takie podejście pomaga w odstresowaniu się, bo pełna koncentracja na ćwiczeniach pomaga odpocząć od codziennych nerwów.

Pozdro i powodzenia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Magnez

Następny temat

Czy siłownia hamuje wzrost?

WHEY premium